بهترین زمان برای سفر به اروپا

بهترین زمان برای سفر به اروپا

قاره اروپا یک قاره نسبتاً بزرگ است و هر کدام از کشورهای این قاره به دلیل طول جغرافیایی مختلف، آب و هوای مختلفی دارند. بسته به کشوری که قصد سفر به آنجا را دارید، هر زمان می تواند بهترین زمان برای سفر به اروپا باشد.

به طور کلی در فصل تابستان آب و هوا در اروپا فوق العاده  است. به همین علت گردشگران زیادی به این منطقه وارد می شوند. بنابراین، هزینه اقامتگاه ها در این زمان بالاتر از مواقع عادی است.

زمستان ها در اروپا سرد است. در این فصل روزها کوتاه است. هزینه سفر در این فصل کمتر از تابستان خواهد بود. اما در این فصل به دلیل سرمای هوا بسیاری از جاذبه های گردشگری تعطیل هستند.

 از این لحاظ بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به اروپا هستند. در این فصل ها جمعیت گردشگر کمتر و قیمت بهتر است. در بهار و پاییز هوا خیلی گرم و یا سرد نیست. 

اروپای غربی

اروپای غربی متشکل از کشورهای اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، موناکو، هلند و سوئیس است.

میانگین دما در هر فصل:

تابستان (ژوئن - آگوست): بیشترین دما 24 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 14 درجه سانتی گراد

پاییز (سپتامبر - نوامبر): بیشترین دما 14 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 7 درجه سانتی گراد

زمستان (دسامبر - فوریه): بیشترین دما 5 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 0 درجه سانتی گراد

بهار (مارس - می): بیشترین دما 14 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 5 درجه سانتی گراد

همانطور که گفته شد، تابستان در سرتاسر اروپا گرم و دلپذیر اما بسیار شلوغ است. پاریس از ماه ژوئن تا آگوست بسیار شلوغ می شود. گردشگران در این فصل به صورت گروهی برای استفاده از آفتاب تابستانی، قدم زدن در محله های پاریس و بازدید از جاذبه های گردشگری در هوای مطلوب به این کشور سفر می کنند.

با وجودی که در این ماه ها بیشترین روزهای آفتابی را تجربه خواهید کرد، اما ماه جولای بارانی ترین ماه در پاریس است. یادتان باشد که یک بارانی یا چتر به همراه داشته باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که روز ملی فرانسه در ماه جولای برگزار می شود.

فصل زمستان بسیار آرام تر و کم هزینه تر است. اما شهرهایی مانند برلین و بروکسل که مراکز تجاری بین المللی بزرگی هستند، حتی در این زمان شلوغ هستند و قیمت اقامتگاه و پرواز در زمستان نیز تفاوت زیادی نخواهد داشت.

 

 بسیاری از جاذبه های گردشگری و نمایشگاه ها در فصل زمستان تعطیل هستند. اما برخی از شهرها مانند وین با کاهش دما، زیبائی چندین برابر دارند. این زمان، زمان بسیار مناسبی برای اپرا و گوش دادن به گروه کر است. همچنین می توانید از نمایشگاه های مسافرتی هیجان انگیز در موزه های بزرگ بازدید کنید.

اروپای شرقی

اروپای شرقی شامل بلغارستان، جمهوری چک، مجارستان، لهستان، روسیه و اسلواکی است.

میانگین دما در هر فصل:

تابستان (ژوئن - آگوست): بیشترین دما 25 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 14 درجه سانتی گراد

پاییز (سپتامبر - نوامبر): بیشترین دما 13 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 5 درجه سانتی گراد

زمستان (دسامبر - فوریه): بیشترین دما 0 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 6 درجه سانتی گراد

بهار (مارس - مه): بیشترین دما 14 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 4 درجه سانتی گراد

تابستان ها در اروپای شرقی گرم است. بعضی اوقات شهرهایی مانند مسکو موج گرمای شدیدی را تجربه می کنند. کرم ضد آفتاب خود را فراموش نکنید.

یک چتر مسافرتی کوچک برای محافظت در مقابل باران های غیر منتظره تابستانی به همراه داشته باشید. شلوار سبک و لباس تابستانی بلند بهترین پوشش است. پوشیدن شلوارک دسترسی به برخی از کلیساهای ارتدکس و جاذبه های مذهبی را محدود می کند.

اگر قصد سفر به اروپای شرقی در فصل زمستان را دارید، حتماً از روشنایی روز استفاده کنید. برخی از مکان های دیدنی در این فصل از سال فقط در روشنایی باز هستند و با غروب آفتاب تعطیل می شوند. اما در اکثر شهرهای بزرگ پس از غروب آفتاب امکان بازدید از مکان های دیدنی وجود دارد.

 

 بسیاری از شهرها در سردترین ماه ها به حالت خواب زمستانی می روند. حتما قبل از برنامه ریزی برای سفر، زمان را در نظر بگیرید. بسیاری از جاذبه هایی که قصد بازدید از آنها را دارید، ممکن است در طول تعطیلات باز نباشند.

اروپای جنوبی

جنوب اروپا کجاست؟ آلبانی، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، یونان، ایتالیا، مقدونیه، مونته نگرو، پرتغال، صربستان، اسلوونی و اسپانیا.

کرواسی، یونان و ایتالیا در کل سال گرمترین هوا در اروپا را دارند.

میانگین دما در هر فصل:

تابستان (ژوئن - آگوست): بیشترین دما 30 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 17 درجه سانتی گراد

پاییز (سپتامبر - نوامبر): بیشترین دما 20 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 10 درجه سانتی گراد

زمستان (دسامبر - فوریه): بیشترین دما 7 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 0 درجه سانتی گراد

بهار (مارس - مه): بیشترین دما 18 درجه سانتی گراد ، کم ترین دما 7 درجه سانتی گراد

تابستان در جنوب اروپا به معنی حضور تعداد زیاد گردشگران خارجی و مردم محلی در هنگام تعطیلات است که برای لذت بردن از آب و هوای فوق العاده به این منطقه سفر می کنند.

بهار و پائیز در اروپای مدیترانه ای (فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، کرواسی، یونان) در واقع می تواند شلوغ تر و گران تر از تابستان باشد، زیرا در این فصل ها هوا کمی معتدل است. در این دوره از سال با جمعیت کمتر و قیمت های بهتر مواجه نخواهید شد. بین سفر در بهار یا پاییز کدام را باید انتخاب کرد؟ اروپای جنوبی به طور کلی در بهار سبزتر است و در پاییز کمی خشک است. کوهنوردان باید در پاییز سفر کنند زیرا بهترین مسیرهای آلپ در بهار هنوز پوشیده از برف هستند.

 

زمستان در جنوب اروپا زمان مناسبی برای سفر است. شهرهای بزرگ مانند مادرید، رم و آتن در طول تابستان بسیار گرم هستند. صاحبان بسیاری از رستوران و بارها به دلیل گرما به سمت آب و هوای خنک تر فرار می کنند. بنابراین این امکان وجود دارد که در زمستان در این مناطق به راحتی اسکی کنید و از غذاهای خوب، نمایشگاه ها و برنامه های ویژه نهایت لذت را ببرید.

اروپای شمالی

اروپای شمالی از کشورهای دانمارک، استونی، فنلاند، ایرلند، لتونی، لیتوانی، نروژ، سوئد و انگلستان تشکیل شده است.

فنلاند، سوئد و روسیه سردترین کشورهای اروپایی هستند.

میانگین دما در هر فصل:

تابستان (ژوئن - آگوست): بیشترین دما 22 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 13 درجه سانتی گراد

پاییز (سپتامبر - نوامبر): بیشترین دما 11 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 6 درجه سانتی گراد

زمستان (دسامبر - فوریه): بیشترین دما 1 درجه سانتی گراد، کم ترین دما منفی 4 درجه سانتی گراد

بهار (مارس - مه): بیشترین دما 11 درجه سانتی گراد، کم ترین دما 2 درجه سانتی گراد

 

تابستان بهترین زمان برای بازدید از اسکاندیناوی، انگلستان و ایرلند است و به اندازه اروپای جنوبی و غربی شلوغ نخواهد شد. هنگام برنامه ریزی سفر به شمال اروپا، آب و هوا را چک کنید. اسکاندیناوی ممکن است بسیار سرد شود. 

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.