بهترین زمان اقدام برای اخذ اقامت یا تابعیت چه زمانی است؟

بهترین زمان اقدام برای اخذ اقامت یا تابعیت چه زمانی است؟

دنیای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همیشه در حال تحول است. بسیاری از این تغییرات مثبت هستند، اما اخیرا بسیاری از برنامه ها یا افزایش قیمت داشته اند یا به طور کامل بسته شده اند که این امر برخی از سرمایه گذاران را ناامید کرده است.

در سال 2019، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک بسته شد، شرکت در برنامه اخذ اقامت مالتا برای ایرانی ها ممنوع شد، قیمت برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری و EB5 ایالات متحده افزایش یافت، مولداوی برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری خود را به حالت تعلیق درآورد و تقریباً همه کشورها روند بررسی صحت اطلاعات و پیشینه متقاضی را بسیار سخت تر کردند.

این تغییرات نشان می دهد که با افزایش تقاضا برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم، اغلب برنامه ها با افزایش قیمت همراه بوده اند و مقررات دقیق تر و سخت تری اعمال می شود. در نهايت، اين امر براي این صنعت و امنيت كشورهای ارائه دهنده اين برنامه ها خوب است، اما هم زمان نشان دهنده اهميت شروع به موقع تشكيل پرونده براي جلوگيری از نااميدی سرمایه گذاران است.

در حالی که روند بسیاری از برنامه ها نسبتاً سریع و ساده است (مثلا تابعیت و پاسپورت دومینیکا در 6 ماه دریافت می شود)، اما این مدت در برخی از کشورها می تواند تا 12 ماه یا بیشتر طول بکشد. مدت زمان بررسی پرونده هم به ملیت متقاضیان و هم مدت زمان جمع آوری مدارک بستگی دارد. گزارش های پلیس و تهیه اسناد گمشده گاهی اوقات می تواند هفته ها طول بکشد.

اگر می خواهید از مزایای فراوان اقامت اروپا یا شهروندی دوم بهره ببرید، همین امروز اقدام کنید!

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت یا تابعیت از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.