بعید نیست که قیمت برنامه گلدن ویزای پرتغال دوبرابر شود

قیمت برنامه گلدن ویزای پرتغال دوبرابر می شود

در اطلاعیه ای که هفته گذشته منتشر شد، لوئیس لیما، رئیس انجمن کارشناسان املاک و مستغلات پرتغال ابراز نگرانی کرد و گفت: مقامات پرتغالی در تلاش برای اصلاح برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری قصد دارند که سهم بیشتری از سرمایه گذاری متقاضیان این برنامه را به سمت مناطق کمتر توسعه یافته و گزینه هایی به غیر از املاک و مستغلات جذب کنند.

در حالی که روش های سرمایه گذاری غیر از خرید ملک به سرعت در حال جلب توجه سرمایه گذاران هستند، اما با این حال هنوز از هر 10 متقاضی، 9 نفر گزینه سرمایه گذاری در املاک را انتخاب می کنند. اکثر این  املاک  در 2 مرکز مهم پرتغال یعنی لیسبون و پورتو هستند. به همین دلیل قیمت املاک در این مناطق از سال 2014  به طرز چشمگیری رشد کرده است.

با این که در حال حاضر بین گزینه های سرمایه گذاری در پرتغال تفاوت قیمت وجود دارد، اما این تفاوت قیمت در حدی نیست که متقاضیان را تشویق به انتخاب گزینه های غیر ملکی و یا خرید ملک در مناطق توسعه نیافته کند. به همین دلیل دولت پرتغال تصمیم دارد که قیمت سرمایه گذاری در املاک لیسبون و پورتو را بالا ببرد. به گفته مقامات پرتغال، این قیمت از 500,000 یورو به 1,000,000 افزایش می یابد.

در حال حاضر متقاضیان می توانند با خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 280,000 یورو در مناطق توسعه نیافته پرتغال برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. در صورتی که این افزایش قیمت رخ دهد، اختلاف زیاد بین 1,000,000 یورو و 280,000 یورو متقاضیان را تشویق می کند که مناطق توسعه نیافته را انتخاب کنند و در نتیجه سرمایه بیشتری به این مناطق تزریق می شود.

یکی از گزینه های دیگر سرمایه گذاری در پرتغال، شرکت در برنامه انجل ویزای پرتغال است که ترکیبی از سرمایه گذاری و استارتاپ است. متقاضیان برای سرمایه گذاری در این گزینه باید حداقل 180,000 یورو سرمایه گذاری کنند. چه افزایش قیمت اتفاق بیافتد و چه مقامات پرتغال منصرف شوند، در هر صورت کلا این گزینه از گزینه خرید ملک بسیار ارزانتر است و به همین سبب گزینه جذابی برای متقاضیان اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.