برنامه های جعلی اخذ شهروندی

برنامه های جعلی اخذ شهروندی

سال گذشته یک تماس از یک خانواده به شدت عصبانی دریافت کردیم که به دنبال اخذ سریع پاسپورت دوم بودند. یکی از اعضای خانواده به ما توضیح داد که برای یکی از برنامه های اخذ شهروندی اقتصادی کارائیب اقدام کرده اند و به طرز غیر قابل باوری رد شده اند. پس از آن، فردی به آن ها اعلام کرده که می تواند در مدت دو ماه با دریافت 100,000 یورو، تابعیت صربستان را برای آن ها دریافت کند. در نهایت، به این نتیجه رسیدیم که نه تنها به دلیل عدم پذیرش در پرونده قبلی، بلکه به دلیل اشتیاق آنها برای شرکت در یک برنامه جعلی، همکاری با این خانواده برای ما گزینه مناسبی نیست. این خانواده اصرار داشتند که چه با همکاری شرکت ما و چه بدون ما، برنامه صربستان را دنبال کنند. 

این تماس باعث شد که تحقیقات جامعی را در پیش بگیریم تا بتوانیم با ارائه این مقاله اطمینان حاصل کنیم که هیچکس دیگری فریب آدم های سودجو را نمیخورد. صربستان اصلا برنامه سرمایه گذاری و اخذ شهروندی ندارد. در واقع، هر گونه روش دریافت شهروندی در چنین مدت کوتاهی و با چنین مبلغ کمی تقریبا همیشه به خاطر نوعی فعالیت غیرقانونی است.

البته استثتاء هایی در این زمینه وجود دارد. برای مثال، استیون سیگال به فرمان ریاست جمهوری در هر دو کشور صربستان و روسیه تبعه قانونی شد و شهروندی فوری و پاسپورت به او داده شد. با این حال، این نوع «شهروندی استثنایی» به طور کلی نسبتا نادر است و نیازی به کمک مالی ندارد.

این واقعیت تلخ وجود دارد که تعداد قابل توجهی از برنامه های جعلی اخذ شهروندی اقتصادی وجود دارد که در آن صدور سریع پاسپورت را در ازاء مبالغ پایین سرمایه گذاری وعده داده اند. اما حقیقت بدین گونه نیست.

آیا فکر می کنید که می توانید صرفا با اعطای 100,000 دلار به یک صندوق دولتی در لهستان، شهروندی این کشور را بدست آورید؟ و یا در مدت 3 ماه به راحتی شهروندی نروژ را بدست آورید؟ این گزینه ها بسیار وسوسه کننده هستند،  اما هر کسی که به شما این گزینه ها را معرفی کرد، بدانید که قطعا قصد فریب شما را دارد.

به این مسئله فکر کنید که چطور نروژ ،که یکی از ثروتمندترین کشور های جهان است، می تواند برنامه ای شبیه به برنامه های شهروندی کارائیب داشته باشد؟ در حقیقت، به طور متوسط مبلغی که هر شهروند نروژی در سال به عنوان مالیات می پردازد، برابر با مبلغی است که ادعا می شود در ازاء پرداخت آن شهروندی نروژ اعطا می شود.

بسیاری از این برنامه های اخذ شهروندی جعلی، کاملا  کلاهبرداری هستند. در حقیقت، هیچ پایه و اساس قانونی برای این برنامه ها وجود ندارد.

در این مقاله، 15 برنامه جعلی اخذ شهروندی اقتصادی را معرفی کرده ایم.

 

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

آلمان

آلمان، یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی با داشتن یکی از بهترین پاسپورت های جهان نیازی به فروش پاسپورت برای دریافت کمک مالی ندارد. اگر می خواهید یک شهروند آلمانی شوید، برنامه ای برای اخذ اقامت این کشور فراهم کنید، مالیات پرداخت کنید و آلمانی صحبت کنید.

مجارستان

مجارستان دارای ملتی به شدت ناسیونالیست و وطن پرست است و در واقع اصلا کشوری مهاجر پذیر نیست. در بوداپست نژادپرستی به شدت احساس می شود. چندین سال قبل این کشور دارای برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری بود ولی در این حال حاضر این برنامه بسته شده است. برنامه اخذ تابعیت مجارستان با سرمایه گذاری به ارزش 100,000 یورو کاملا جعلی است و اصلا چنین برنامه ای وجود ندارد.

یونان

یونان دارای برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری است. یونان به سختی تابعیت اعطا می کند، در نتیجه این برنامه در حقیقت ویزای دائمی برای حضور در اتحادیه اروپا است. با این وجود در یک وبسایت اعلام شده بود که افراد با سرمایه گذاری به ارزش 95,000 یورو در یونان می توانند تابعیت و پاسپورت این کشور را بدون معطلی بدست آورند. این برنامه جعلی است و به هیچ وجه در هیچ شرایطی امکان اخذ تابعیت و پاسپورت یونان در مدت بسیار کوتاه و با سرمایه گذاری بسیار کم وجود ندارد.

ایسلند

کشور ایسلند به سرمایه گذاری افراد خارجی در این کشور نیازی ندارد. در نتیجه برنامه اخذ شهروندی ایسلند با سرمایه گذاری به ارزش 100,000 یورو که در بسیاری از سایت ها تبلیغ می شود، جعلی است و چنین برنامه ای به صورت قانونی وجود ندارد.

مکزیک

اخذ شهروندی مکزیک در مدت کوتاه اصلا امکان پذیر نیست. یکی از روش های اخذ شهروندی مکزیک داشتن یک خانواده مکزیکی و تولد فرزند در خاک مکزیک است. روش دیگری وجود دارد که نیازمند حداقل 5 سال است و پس از 5 سال اقامت، شهروندی اعطا می شود. هیچ روش سریعی برای اخذ شهروندی مکزیک وجود ندارد. در نتیجه برنامه اخذ شهروندی مکزیک با سرمایه گذاری به ارزش 80,000 یورو در مدت چند ماه جعلی است.

گواتمالا

ممکن است با خود فکر کنید که چرا یک نفر باید به دنیال اخذ پاسپورت گواتمالا باشد؟ بیشتر کشور های آمریکای مرکزی دارای پاسپورتی با قدرت سفر بدون ویزا به اروپا، بریتانیا، ایرلند و ... هستند. اما اخذ پاسپورت از این کشور ها آسان نیست. برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت گواتمالا از طریق سرمایه گذاری به ارزش 75,000 دلار جعلی است. اخذ اقامت این کشور سخت نیست و با زندگی در این کشور می شود در نهایت پس از چند سال تابعیت این کشور را بدست آورد.

نیکاراگوئه

همانند گواتمالا، پاسپورت نیکاراگوئه قدرت سفر نسبتا خوبی دارد و حق سفر بدون ویزا به روسیه را اعطا می کند. همان وبسایتی که تابعیت جعلی گواتمالا را تبلیغ می کرد، ادعا می کند که در طی 90 روز، شهروندی نیکاراگوئه را در ازاء کمک بلاعوض به مبلغ 100,000 دلار ارائه می دهد. اگر وجود این برنامه حقیقت داشت، قطعا یک پیشنهاد مناسب و معقول بود زیرا قدرت سفر بدون ویزای آن مشابه برنامه های شهروندی کارائیب است. با این حال، نیکاراگوئه چنین برنامه ای ندارد. برای اخذ شهروندی و پاسپورت نیکاراگوئه، متقاضی باید اقامت این کشور را بدست آورد و چندین سال در آنجا زندگی کند.

کاستاریکا

کاستاریکا کشوری در آمریکای مرکزی است و پاسپورت قدرتمندی دارد. برنامه اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری به ارزش 85,000 دلار آمریکا جعلی است. با این حال، بسیاری از افراد حتی با داشتن پاسپورت Tier A برای اخذ اقامت کاستاریکا مشکل دارند، چه برسد به شهروندی کاستاریکا که نیاز چندین سال زندگی در آن کشور دارد.

پاناما

5 سال پس از اخذ اقامت قانونی کشور پاناما می شود برای شهروندی این کشور اقدام کرد. با این حال، بسیاری از مهاجرانی که در شهر پاناما و بوکته زندگی می کنند, اعلام کرده اند که درخواست هایشان پس از گذشت سال ها هنوز به جائی نرسیده است. در حالی که پاناما بسیار مهاجرپذیر است، اما برنامه اخذ شهروندی این کشور در ازاء سرمایه گذاری به ارزش  100,000 دلار کمک بلاعوض واقعیت ندارد و این برنامه جعلی است. پاناما گزینه های مهاجرتی زیادی دارد، اما شما باید از اینکه کدام واقعی و کدام جعلی هستند مطلع شوید. به طور کل، انتظار اخذ سریع پاسپورت پاناما را نداشته باشید.

ونزوئلا

برنامه اخذ شهروندی ونزوئلا از طریق سرمایه گذاری به ارزش 40,000 دلار، جعلی است و در نهایت به اخذ شهروندی این کشور منجر نمی شود. بولیوار، واحد پول ونزوئلا ارزش بسیار کمی دارد و هیچ وقت کسی تمایل به زندگی در این کشور ضعیف و اخذ شهروندی پس از چند سال را ندارد. اخذ پاسپورت مستقیم از طریق سرمایه گذاری هم امکان پذیر نیست. در نتیجه کلا این کشور از گزینه های اخذ شهروندی خط می خورد.

بولیوی

اخذ شهروندی بولیوی در اینستاگرام بسیار تبلیغ می شود. در این برنامه جعلی به متقاضیان گفته می شود که با ارائه 15,000 دلار، پاسپورت این کشور اعطا می شود. از گزینه های وسوسه انگیز در این برنامه، امکان تغییر نام در پاسپورت و اخذ شهروندی و پاسپورت در مدت 2 هفته است. اما همین 2 گزینه نشان می دهد که این برنامه کلاه برداری است و اصلا چنین برنامه ای برای اخذ شهروندی بولیوی به صورت قانونی وجود ندارد.

صربستان

برنامه جعلی برای اخذ شهروندی صربستان وجود دارد. در این برنامه در ازاء 100,000 یورو کمک بلاعوض یا 500,000 یورو سرمایه گذاری در راه اندازی یک کسب و کار، شهروندی صربستان اعطا می شود، اما در حقیقت این برنامه کلاهبرداری است. صربستان دارای برنامه اخذ اقامت است اما پروسه ای بسیار پیچیده و سخت دارد. سریع ترین راه برای اخذ شهروندی صربستان- علاوه بر خرید شهروندی و پاسپورت جعلی از برخی از وب سایت ها – ازدواج با یک شهروند صربستانی و زندگی در این کشور به مدت 3 سال است.

آلبانی

دولت آلبانی انگیزه ای برای اعطای شهروندی ندارد و برنامه اخذ شهروندی این کشور با سرمایه گذاری به ارزش 90,000 یورو جعلی است.

گرجستان

برنامه جعلی که برای اخذ شهروندی گرجستان معرفی شده، شامل سرمایه گذاری و کمک بلاعوض در این کشور و اخذ شهروندی و پاسپورت در مدت بسیار کوتاه است. گرجستان به هیچ وجه برنامه قانونی برای اعطای شهروندی ندارد.

ترکیه

ترکیه دارای برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور به ارزش 250,000 دلار آمریکا است. با این وجود، برخی از سایت ها اعلام کرده اند که به دلیل تقاضای افراد، دولت ترکیه برنامه اعطای شهروندی از طریق کمک بلاعوض به ارزش 75,000 یورو را معرفی کرده است. اما این برنامه جعلی است و به اخذ شهروندی ترکیه منجر نمی شود.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.