افزایش تقاضا برای برنامه شهروندی ترکیه با کاهش قیمت این برنامه

افزایش تقاضا برای برنامه شهروندی ترکیه

تصمیم ترکیه مبنی بر کاهش قیمت برنامه اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک تا 75 درصد در پایان سال گذشته، به میزان قابل توجهی، توجه سرمایه گذاران را به برنامه جلب کرده است تا جایی که برخی از ارائه دهندگان خدمات، دریافت 20 درخواست در هر هفته را تائید کرده اند.

پس از اولین راه اندازی برنامه در سال 2016  برای یک دوره 3 ساله با قیمت اولیه 1 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در بخش املاک، برنامه شهروندی ترکیه در 2 سال اول ناموفق بود و املاک موجود در بازار بسیار بیشتر از تقاضا بود. با این حال، در پایان سال 2018، مقامات ترکیه با توجه به رکود برنامه، حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک در ترکیه را به 250,000 دلار کاهش دادند.

افزایش تقاضا برای برنامه شهروندی ترکیه

در حالیکه آمار رسمی هنوز از سوی مقامات منتشر نشده است، دولت طی بیانیه ای در اوایل ماه جاری اعلام کرد که سرمایه گذاران بیش از 200 درخواست را در 5 هفته اول پس از تغییر نرخ سرمایه گذاری، ارسال کرده اند.

برنامه شهروندی ترکیه به قدری محبوب شده است که مقامات دولتی در حال تلاش مداوم برای پاسخ گویی به  تقاضاها هستند. به گفته خبرنگار FT در استانبول، اتاق بازرگانی استانبول برای رسیدگی به امور تقاضاها "دفتر ویژه ای برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری" ایجاد کرده است.

بزرگترین گروه متقاضیان از خاورمیانه، عمدتا از کشورهای عربی، افغانستان، ایران و پاکستان هستند.

 

 صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

  

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد برنامه پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.