اخذ اقامت و پاسپورت با خرید ملک در کشور ترکیه

اخذ اقامت و پاسپورت با خرید ملک در کشور ترکیه

سپتامبر 2018، دولت ترکیه یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در جهان را معرفی کرد. با خرید ملک در ترکیه به ارزش 250,000 دلار آمریکا و حفظ آن به مدت 3 سال، تابعیت و پاسپورت ترکیه اعطا می شود.

این برنامه از سال 2016 وجود داشت، اما در آن زمان حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری 1 میلیون دلار آمریکا بود. به منظور بالا آوردن ارزش لیر پس از بحران مالی ترکیه، این رقم به 250,000 دلار آمریکا کاهش یافت.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا  

مراحل اخذ شهروندی ترکیه

مرحله اول: خرید ملک به ارزش 250,000 دلار آمریکا

شما می توانید یک آپارتمان در استانبول خریداری کنید یا یک ویلای ساحلی در شهرهای دیگر ترکیه را انتخاب کنید. تنها شرط این برنامه، حداقل مبلغ سرمایه گذاری است. این مبلغ را می شود در چند ملک سرمایه گذاری کرد. تمامی املاک باید سند داشته باشند. در نتیجه گزینه های خرید محدود به آپارتمان یا ویلاهایی می شود که از قبل ساخته شده اند یا نزدیک به اتمام ساخت هستند.

مرحله دوم: استخدام وکیل برای مدیریت پرونده شهروندی

استخدام وکیل برای حفاظت از سرمایه و راهنمایی در طول پروسه ضروری است. وکلای شرکت کنکاش تمامی مراحل اداری را انجام می دهند و از اول تا آخر پروسه با شما همراه هستند.

مرحله سوم: بررسی های قانونی و ارزیابی ملک

به عنوان قسمتی از پروسه درخواست، یک ارزیاب دولتی ملک شما را بررسی می کند. این ارزیاب قیمت پرداخت شده و مبلغ اعلام شده در سند را بررسی می کند. همکاران شرکت کنکاش در ترکیه بررسی های لازم را انجام می دهند و با ارزیاب برای بررسی ملک هماهنگ می کنند.

مرحله چهارم: ملک به مدت 3 سال بلوکه می شود

بر اساس قوانین درخواست برای شهروندی ترکیه، ملک خریداری شده را نمی توان به مدت 3 سال فروخت. با قبولی پرونده درخواست، ملک خریداری شده به مدت 36 ماه قابل فروش نخواهد بود. پس از 3 سال، این شرایط حذف می شود.

مرحله پنجم: اعطای شهروندی ترکیه

پس از 6 ماه، شهروندی ترکیه و پاسپورت این کشور به سرمایه گذار اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال اعطا می شود.

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.