اخذ اقامت یونان از طریق  خرید ملک

یونان با قرارگیری بین اروپا، آسیا و آفریقا، به عنوان مهد دموکراسی و زادگاه تمدن غربی یاد می شود. تاریخ این کشور به 800 سال قبل از میلاد برمی گردد و به طور قابل توجهی زبان، هنر، فلسفه، سیاست و پیکره فیزیکی دنیای مدرن را تحت تاثیر قرار داده است.

یونان متشکل از یک سرزمین اصلی در شبه جزیره بالکان و هزاران جزیره در دریاهای اژه و یونان است، که آن را به مرکز بزرگ تجاری اروپا و یکی از بهترین مقاصد تعطیلات و گردشگری جهان تبدیل کرده است.

 آب و هوای مدیترانه ای یونان، غذاهایی با شهرت جهانی و شهرهای چند ملیتی، همراه با سواحل بی نظیر، سنت های معتبر محلی و مهمان نوازی، باعث شده است بسیاری از افراد این کشور را به عنوان خانه دوم خود برگزینند.

ساکنین و شهروندان در یونان، به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از مزایای اطمینان بخش، از جمله سطح بالای امنیت، فرصت های آموزشی عالی، خدمات درمانی قوی و قوانین قابل اعتماد برخوردار هستند. 

اقامت یونان

مزایای اقامت یونان

بدون نیاز به حضور فیزیکی

به منظور حفظ و تمدید اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری (اقامت اروپا) حتی نیاز نیست متقاضی یک روز را در یونان سپری کند.

 

 سریعترین برنامه اخذ اقامت در اروپا

برنامه گلدن ویزای یونان یکی از سریع ترین برنامه های موجود در اروپا می باشد و در صورتی که ملک در جزایر یونان خریداری شود کسب اقامت یونان حتی طی یکی الی دو ماه امکان پذیر است.

 

سفر بدون ویزا

از طریق کارت اقامت یونان می توان بدون نیاز به اخذ ویزا به کل حوزه شنگن سفر کرد و در هر 180 روز 90 روز را در کشورهای حوزه شنگن سپری کرد.

  

امکان زندگی و تحصیل در یونان

دارندگان اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری می توانند بدون محدودیت در یونان زندگی و تحصیل کنند. همچنین می توانند در یونان کارآفرینی کنند و کسب و کار خود را داشته باشند اما اجازه کار به صورت استخدام شدن توسط یک کارفرمای دیگر را ندارند.

 

پست مرتبط : اقامت اروپا

برنامه ویزای طلایی یونان یا اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت یونان

برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری است که دسترسی به اروپا را فراهم می کند. متقاضیان موفق و خانواده های آنها می توانند بدون نیاز به ویزا در طی دو ماه از اغاز درخواست خود به منطقه شنگن دسترسی داشته باشند.

مهاجرت به یونان یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش حداقل 250,000 یورو امکان پذیر است. برنامه گلدن ویزای یونان یکی از ارزانترین و سریع ترین برنامه های اخذ اقامت در اروپا است. ملک خریداری شده می تواند در خود یونان و یا در جزایر آن باشد. همچنین این ملک  می تواند مسکونی و یا تجاری باشد.

 به منظور حفظ اقامت یونان نیازی به ماندن در کشور یونان نیست، اما باید ملک خریداری شده در یونان حفظ شود. با خرید ملک توسط متقاضی اصلی به همسر و فرزندان وابسته زیر 21 سال متقاضی اصلی اقامت یونان اعطا می شود. 

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

تنها گزینه برای سرمایه گذاری در املاک یونان، سرمایه گذاری  با حداقل ارزش 250,000 یورو به همراه مالیات قابل اجرا است.

 ضمنا، اثبات پوشش بیمه درمانی معتبر در یونان نیز الزامی است. 

تابعیت و پاسپورت یونان

اقامت یونان

 پس از هفت سال اقامت در یونان، متقاضی می تواند بر اساس قانون ملی یونان (قانون 2004/3284) درخواست شهروندی خود را از طریق پروسه تابعیت ارائه دهد. این امر تنها در صورتی امکان پذیر است که متقاضی بتواند نشان دهد که ارتباط نزدیکی با کشور برقرار کرده است و به طور موفقیت آمیز با جامعه یونان، هم از لحاظ مالی، و هم اجتماعی، یکپارچه شده است. فرآیند پذیرش تابعیت همچنین مستلزم برگزاری امتحانی است تا اطمینان حاصل شود که متقاضی دانش کافی در مورد زبان یونانی به دست آورده است. 

علت جذابیت برنامه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چیست؟

اقامت یونان

جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی، سرمایه گذاری های استراتژیک و احیای بازار املاک از طریق ویزای طلایی، یونان را از رکود اقتصادی خارج و به سمت رشد مثبت سوق داد. یونان با بازگشت به اقتصاد، تا دو سال آینده وام های 3.7 میلیارد یوروئی صندوق بین المللی پول را پرداخت خواهد کرد. یونان در سال 2018 درآمد مستقیم حاصل از گردشگری 16 میلیارد یوروئی نیز دریافت کرد.

 در اینجا برخی از شاخص های عملکرد جامع یونان که این کشور را برای سرمایه گذاری جذاب کرده است، شرح داده شده است.

اقتصاد یونان

با توجه به آخرین چشم انداز اقتصادی جهانی صندوق بین المللی پول، پیش بینی می شود که اقتصاد یونان در سال جاری 2.4 درصد رشد کند، در حالی که بانک یونان در آخرین پیش بینی های خود نرخ رشد 1.9 درصد را در سال 2019 می بیند. پیش بینی ها نشان می دهد که یونان به سمت سومین سال بهبود اقتصادی پس از رشد 1.9 درصد در سال 2018 است.

وام ها

یونان مبلغ سه میلیارد و هفتصد میلیون یورو وام به صندوق بین المللی پول را در دو سال آینده طبق برنامه، بازپرداخت می کند، که نقطه عطفی در خروج کشور از بحران اخیر آن است. این خبر باعث افزایش قیمت اوراق قرضه دولتی یونان شده است.

گردشگری

درآمد حاصل از گردشگری یونان در ماه ژانویه 53.2 درصد افزایش یافته است، که نشان دهنده یک سال قوی برای صنعت گردشگری یونان است. براساس آخرین اطلاعات بانک یونان، درآمد سفرهای ماه ژانویه به مبلغ 232 میلیون یورو بوده که از 152 میلیون یورو در ژانویه 2018 افزایش یافته است. این میزان مربوط به افزایش 40.4 درصد هزینه های بازدید کنندگان و افزایش 9.4 درصد بازدیدکنندگان است. در سال 2018 یونان درآمد مستقیم گردشگری 16 میلیارد یوروئی را به دست آورد.

 جزیره کرت برای بهره برداری اقتصادی با میلیاردها یورو طرح های سرمایه گذاری، از جمله زیرساخت های جدید، توسعه گردشگری و خصوصی سازی آماده شده است. کرت در سال گذشته بیش از 5 میلیون بازدید کننده را پذیرفت، که در حدود یک ششم جمعیت توریستی یونان را تشکیل می دهد.

جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی

جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2018 به 3,606 میلیون یورو رسید که در مقایسه با 3,204 میلیون یورو در سال 2017 به میزان 12.5 درصد افزایش یافته است. سال 2018 سومین سال متوالی است که جریان سرمایه گذاری خارجی در یونان پس از افزایش سالیانه 28.3 درصد از سال 2016 تا 2017 و 118.5 درصد از سال 2013 تا 2016 رسیده است.

اقامت یونان

مسکن

  آژانس رتبه بندی اعتباری بین المللی Moody's  در گزارش اخیر گفته است که قیمت مسکن در یونان به تدریج در 12 تا 18 ماه آینده افزایش می یابد. در سال 2018، قیمت مسکن به طور متوسط 1.5 درصد افزایش یافت. با این حال، یونان با پایین ترین قیمت املاک در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سرمایه گذاران خارجی را جذب می کند.

برنامه اقامت یونان از طریق خرید ملک

  بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به دولت یونان، یونان مجموعا 4,154 مجوز اقامت یونان برای سرمایه گذاران خارجی از ابتدای برنامه در سال 2013 تا پایان ماه مارس سال 2019 صادر کرده است. سال گذشته  1,399 مجوز اقامت یونان برای سرمایه گذاران خارجی صادر شده است.

سرمایه گذاری های استراتژیک برای اقامت در یونان

  کمیته داخلی وزیران یونان، تصویب ساخت ده پروژه جدید به ارزش 2.2 میلیارد یورو را مورد ارزیابی قرار داده است، که منافع رو به رشد سرمایه گذاران را در کشور نشان می دهد. به علاوه، انتظار می رود که این 10 پروژه، 2,200 موقعیت شغلی را با تأییداتی که انتظار می رود تا پایان ماه می انجام شود، ایجاد کند. اکثر پروژه ها در مناطقی با جاذبه های گردشگری یا تولید انرژی تجدید پذیر هستند.

 پروژه هایی با ارزش 100میلیون یورو و یا بیشتر به طور خودکار سرمایه گذاری استراتژیک تلقی می شوند.

 پروژه های ساخت و ساز، حداقل سرمایه گذاری 15میلیون یورو

 پروژه های توسعه محیط کسب و کار، حداقل سرمایه گذاری 5 میلیون یورو

 پروژه های حمایت از توسعه شهری، حداقل سرمایه گذاری 5 میلیون یورو

 پروژه های ایجاد حداقل 40 شغل جدید، حداقل سرمایه گذاری 40 میلیون یورو 

 پروژه های سرمایه گذاری با ایجاد 150 شغل جدید

 پروژه های سرمایه گذاری که 600 شغل بلند مدت را ایجاد می کنند

 پروژه های زیرساخت های انرژی اروپائی با منافع مشترک

  طرح ویزای طلایی نیز مقرراتی را ارائه می دهد که طی آن اقامت در برابر سرمایه گذاری استراتژیک در یونان ارائه می شود.

توسعه زیرساخت های حمل ونقل زمینی و دریائی

 بندر پیرائوس بخشی از توسعه زیرساخت های حمل ونقل زمینی و دریائی است که اروپا را به جاده ابریشم متصل می کند. وزیران خارجه چین و یونان تفاهم نامه مربوط به همکاری های بیشتر را در راستای توسعه زیرساخت های حمل ونقل زمینی و دریائی در تاریخ 29 اوت 2018 امضا کردند. هنگامی که این راه برای تجارت باز است، میلیون ها دلار کالاهای تجاری، نفت و بار از طریق این بندر در یونان سرازیر می شود.

سرمایه گذاری در مشاغل جدید

 یونان به لطف تعادل خوب بین مالیات و محیط قانونی برای سرمایه گذاری خصوصی و سرمایه گذاران در ایجاد مشاغل جدید، در رتبه بندی سرمایه گذاری در مشاغل جدید عملکرد و موقعیت مطلوب تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد.

اوراق قرضه دولتی

پس از ورود یونان به بحران مالی طولانی مدت خود از سال 2010، این اولین باری است که یونان اوراق قرضه دولتی 2.5 میلیارد یورویی 10 ساله را صادر کرده است. انتشار اوراق قرضه که بیش از چهار بار ثبت شده بود، با نرخ بازده 3.9 درصد منعکس کننده اعتماد قوی سرمایه گذاران به بهبود اوضاع اقتصادی یونان فقط چند هفته پس از بازگشت کشور به بازارهای بین المللی اوراق قرضه دولتی است.

یونان طرح ویزای طلایی را گسترش می دهد تا اوراق قرضه دولتی و سایر گزینه های سرمایه گذاری را در کنار سرمایه گذاری در خرید ملک گسترش دهد.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.