اقامت کانادا

اقامت کانادا

کانادا بخش اعظم آمریکای شمالی را در بر گرفته و از سمت جنوب با ایالات متحده آمریکا و از شمال غرب با آلاسکا هم مرز است. این کشور از اقیانوس اطلس در شرق تا اقیانوس آرام در غرب و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده ‌است.

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با درآمد سالانه بالا است. این کشور عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و گروه 8 است. کانادا در حوزه تجارت یکی از 10 کشور برتر جهان است. این کشور از لحاظ آزادی اقتصادی یک بازار ترکیبی است که در رتبه پائین تر از ایالات متحده آمریکا و بالاتر از سایر کشورهای غربی قرار دارد.

از اوایل 1990، اقتصاد کانادا به سرعت رو به رشد بوده و نرخ بیکاری پائین بوده است. امروزه کانادا در سیستم اقتصادی بازار، الگوی تولید و استانداردهای زندگی بسیار شبیه ایالات متحده است.

در قرن گذشته، رشد تولیدات، معدن و بخش خدمات، اقتصاد کشور را تا حد زیادی از بخش روستایی به صنعتی و شهری تبدیل کرده است. همانند دیگر کشورهای جهان اول، اقتصاد کانادا تحت تأثیر صنعت خدمات قرار گرفته که حدود سه چهارم کانادایی ها را مشغول به کار کرده است. صنایع چوب و نفت، از مهمترین بخش ها و حوزه های فعالیت در کانادا است.

کانادا یکی از چندین کشور توسعه یافته است که صادرات خالص انرژی دارد. کانادا دارای ذخایر دریایی فراوان از جمله گاز طبیعی و منابع نفت و گاز است که در آلبرتا قرار گرفته اند. پس از عربستان سعودی، کانادا بزرگترین ذخایر نفت در جهان را دارد.

در کبک، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، انتاریو و مانیتوبا، نیروی برقآبی (الکتریسیته تولید شده توسط سقوط آب که برای حرکت توربین ها استفاده می شود) منبع ارزان و پاک انرژی تجدیدپذیر است.

 کانادا یکی از مهمترین تامین کنندگان محصولات کشاورزی در جهان از جمله گندم، کلزا و سایر غلات است. این کشور بزرگترین تولید کننده روی و اورانیوم در جهان است و با داشتن بسیاری از منابع طبیعی دیگر مانند طلا، نیکل، آلومینیوم و سرب در جهان پیش کسوت می باشد. بسیاری از شهرها در بخش شمالی کشور، جایی که کشاورزی بسیار دشوار است، به علت وجود معدن یا منبع چوب رونق دارند. خودرو سازی و هواپیما سازی کانادا صنایع تولیدی مهم و بزرگی هستند که در جنوب انتاریو و کبک قرار دارند.

مهاجرت به کانادا تحت چه گزینه هایی امکان پذیر است؟

اقامت کانادا

 کانادا سابقه طولانی در پذیرش مهاجر دارد. اخذ شهروندی پس از 4 سال اقامت (و حداقل 183 روز حضور فیزیکی در هر سال در طول 4 سال) ممکن است. پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین پاسپورت ها در جهان است.

متقاضیان می توانید اقامت دائم کانادا را تحت یکی از گزینه های زیر اخذ کنند:

 سرمایه گذاران

  کارآفرینان

  اشخاص خویش فرما

• نیروهای متخصص و حرفه ای

 هنگامی که درخواست متقاضی تایید شد، متقاضی و اعضای خانواده او می توانند از تمامی مزایای شهروندان کانادا (به استثنای حق رای دادن و حق داشتن شغل های دولتی) از جمله دسترسی به خدمات درمانی و آموزشی عالی بهره مند شوند.

روش های اخذ اقامت کانادا

روش های متعددی برای اخذ اقامت کانادا از جمله سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، استارتاپ ویزا، خرید یا ایجاد یک بیزینس در کانادا و ... وجود دارد.

 از میان تمام برنامه ها شرکت مهاجرتی کنکاش فقط از طریق برنامه استارتاپ ویزا و روش خرید یا ایجاد یک بیزینس در کانادا اقدام می کند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ

اقامت کانادا

برنامه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ، یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است که در آن متقاضیان ملزم به ارائه طرح تجاری با شرایط ذیل هستند:

 طرح تجاری باید حاوی نوآوری باشد

 بتواند برای کانادایی ها موقعیت شغلی ایجاد کند 

• بتواند در سطح جهانی رقابت کند

در صورتی که با طرح تجاری متقاضی موافقت شود، اقامت دائم به او و اعضای خانواده اش اعطا می شود.

کارآفرینانی که برای اخذ ویزای استارتاپ درخواست می دهند، باید قادر به برقراری ارتباط به زبانهای انگلیسی یا فرانسوی یا هردو باشند. به همین منظور متقاضی ملزم به داشتن مدرک IELTS با حداقل نمره 5 است.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس

اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس در کانادا مسیری 2 مرحله ای برای دریافت اقامت دائم کانادا است. 

در این برنامه متقاضیان می توانند یک بیزینس موجود در کانادا را خریداری کنند و یا بیزینسی را از ابتدا راه اندازی کنند.

در ابتدا متقاضیان اجازه کار موقت از دولت فدرال کانادا دریافت می کنند و در فاصله چند ماه به کانادا وارد می شوند. آن ها بعد از ورود به کانادا و مدیریت بیزینس می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

این برنامه توسط دولت فدرال تعیین شده است و در تمامی استان های کانادا قابل اجرا است.

در این برنامه این امکان وجود دارد که همسر و فرزندان متقاضی به کانادا وارد شوند و در آنجا به زندگی، تحصیل و کار بپردازند.

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا

از مهم ترین معایب مهاجرت به کانادا می توان به شرط حضور تمامی برنامه ها اشاره کرد. تمامی افرادی که اقامت کانادا را دریافت کرده اند، باید 3 سال در هر 4 سال در کانادا حضور داشته باشند.

علاوه بر این، آب و هوای کانادا بسیار سرد است و در نتیجه زندگی در این کشور برای برخی از افراد ممکن است دشوار باشد.

جدای از این 2 مورد، زندگی در کانادا بسیار مطلوب است. از مزایای مهاجرت به این کشور می توان به سیستم خدمات درمانی و تحصیلی کانادا اشاره کرد که از استانداردهای بالا برخوردار است.

مردم کانادا بسیار خونگرم هستند و به هیچ وجه با مهاجرها مشکلی ندارند. بنابراین زندگی در کانادا برای افراد تازه وارد سخت نیست.

 علاوه بر این موارد، کانادا کشوری امن و صلح طلب است و در هیچ یک از حملات تروریستی دستی ندارد

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت کانادا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.