اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ

شرکت کنکاش برنامه استارتاپ انجام نمی دهد و فقط از روش سرمایه گذاری اقدام می کند. اطلاعات زیر تنها برای مطالعه شما جمع آوری شده است.

اقامت کانادا

دولت کانادا به منظور ایجاد نوآوری و خلاقیت در فضای کسب و کار، برنامه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ را معرفی کرد. کارآفرینان خلاقی که متقاضی اخذ اقامت این کشور هستند، می توانند از طریق این برنامه اقدام کنند و در صورت تایید درخواست، در مدت 14 ماه، اقامت را بدست آورند.

این برنامه پس از یک دوره آزمایشی 5 ساله، در سال 2018 دائمی گردید. این بدان معناست که کانادا مایل است تا حد ممکن تعداد زیادی از متقاضیان خلاق و کارآفرین در طرح های تجاری را بپذیرد. در طرح های پیشنهادی باید حداقل یک عنصر خلاقیت و ابتکار وجود داشته باشد که یا پیش از این وجود نداشته و یا وجود داشته اما جای پیشرفت دارد.

اکثر سازمان های تعیین شده برای بررسی، تنها طرح هایی که در زمینه تکنولوژی، سلامت و صنایع غذایی هستند را مورد بررسی قرار می دهند و تنها طرح هایی را می پذیرند که از قبل اجرا شده و مدارکی دال بر اثبات موفقیت و سوددهی این شرکت ها به سازمان مربوطه ارائه می شود. 

در این برنامه، متقاضی علاوه بر داشتن سرمایه اولیه ( میزان سرمایه از طرف دولت تعیین نشده اما عملا بدون پشتوانه مالی، احتمال موفقیت بالا نیست) باید مبتکر و دارای یک طرح کسب و کار خلاق باشد.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

ویژگی های اصلی طرح های تجاری ارائه شده برای اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ

خلاقانه باشد.

برای کانادایی ها ایجاد اشتغال کند. 

قابل مطرح شدن در سطح جهانی باشد.

روند اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ

اقامت کانادا

متقاضی به منظور اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ، باید قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا را با ویژگی های زیر داشته باشد

  1. مالکیت حداقل 10 درصد از سهام شرکت توسط هر متقاضی  (با این فرض که بیشتر از یک نفر برای یک طرح اقدام به مهاجرت کند).
  2. مجموع سهم متقاضیان  از شرکت تأسیس شده در مجموع بیش از 50 درصد باشد (سهامی که حق رای دارد).
  3. نقشی کلیدی در مدیریت شرکت و کسب و کار در کانادا بر عهده متقاضی این برنامه باشد.
  4. این شرکت و کسب و کار در کانادا به صورت یک شرکت سهامی (Incorporation) ثبت شود.

گام بعدی این است که طرح این کسب و کار توسط یک سازمان مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا، مورد حمایت قرار گیرد. سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا به سه گروه عمده تقسیم می شوند و انتظارات اداره مهاجرت از هر گروه متفاوت است.

گروه اول (و سخت ترین گروهی که می توان با آنها کار کرد) در اصطلاح Venture Capital یا سرمایه تحت ریسک نام دارند. این دسته شامل سازمان های بزرگ مالی کانادایی است. تنها در صورتی که هر کدام از این سازمان ها در طرح متقاضی (یا متقاضیان) حداقل 200,000 دلار سرمایه گذاری کنند، می توان این طرح را به اداره مهاجرت معرفی کرد.

 

 سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت در گروه Venture Capital شامل سازمان های زیر است:

BDC Venture Capital

Celtic House Venture Partners

Extreme Venture Partners LLP

Golden Venture Partners Fund, LP

Impression Ventures

Information Venture Partners Management Inc.

Innovation Platform Capital International LP

iNovia Capital Inc.

Lumira Capital

Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)

OMERS Ventures Management Inc.

Pangaea Ventures Ltd.

PRIVEQ Capital Funds

Real Ventures

Relay Ventures

ScaleUp Venture Partners, Inc.

Top Renergy Inc.

Vanedge Capital Limited Partnership

Version One Ventures

Westcap Management Ltd.

Yaletown Venture Partners Inc

گروه دوم این سازمان ها، که کمی کار کردن با آنها آسان تر است Angel Investor هستند که فراهم کننده کمک مالی و یاری دهنده نامیده می شوند. اعضای این دسته از سازمان ها باید در طرح متقاضی حداقل 75,000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنند. سازمان های زیر در این گروه قرار دارند.

Canadian International Angel Investors

Golden Triangle Angel Network

Oak Mason Investments Inc.

Southeastern Ontario Angel Network

Southwestern Ontario Angel Group

TenX Angel Investors Inc.

VANTEC Angel Network Inc.

York Angel Investors Inc.

گروه سوم این سازمان ها، انکوباتور  Business Incubators نامیده می شوند. این سازمان ها طرح های جدید را بررسی می کنند و در صورتی که از نظر آنها مورد تأیید باشند، به آنها حمایت های غیر مالی مانند اطلاعاتی و آموزشی و ... می دهند و به رشد آنها کمک می کنند. سازمان های انکوباتور برای پذیرش طرح متقاضی ممکن است مبالغ قابل توجهی دریافت کنند.

این مبالغ صرف خدماتی نظیر برگزاری دوره های آموزشی خاص، کمک به برنامه ریزی مالی شرکت، کمک به بازاریابی و تبلیغات شرکت و … خواهد شد. مدارک مورد نیاز و الزامات انکوباتورها به نوع هر سازمان انکوباتور و طرح کسب و کار ارائه شده توسط متقاضی بستگی خواهد داشت. در حال حاضر فهرست انکوباتورهای مورد تأیید اداره مهاجرت به شرح زیر است:

Alacrity Foundation

Alberta Agriculture and Forestry

Agrivalue Processing Business Incubator

Food Processing Development Centre

Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)

Calgary Technologies Inc.

Communitech

Creative Destruction Lab

Empowered Startups Ltd.

Extreme Innovations

Genesis Centre

Highline BETA Inc.

Innovacorp

Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara

Invest Ottawa

Knowledge Park o/a Planet Hatch

Launch Academy

LaunchPad PEI Inc.

NEXT Canada

Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel

Ryerson Futures Inc.

Spark Commercialization and Innovation Centre

Spring Activator

The DMZ at Ryerson University

TSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)

Waterloo Accelerator Centre

York Entrepreneurship Development Institute

برای اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ، نامه تاییدیه از یکی از سازمان های فوق باید دریافت شود.

مراحل اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ

اقامت کانادا
  1. تهیه و ارائه یک بیزینس پلان (طرح کسب و کار) تحت شرایط خاص
  2.  تأیید توسط یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا 
  3. تعیین شرکای طرح (چه متقاضی مهاجرت و چه کسانی که در کانادا شریک این طرح خواهند بود).
  4. ارائه بیزینس پلان ( طرح کسب و کار ) به یکی از سازمان های مذکور که منجر به امضای توافق دوجانبه  و دریافت تأییدیه از یکی از آنها بشود.
  5. پر کردن فرم های مهاجرتی و ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت به منظور دریافت اقامت دائم.
  6. پذیرش تقاضا توسط اداره مهاجرت پس از قبول کردن طرح مورد نظر، انجام آزمایشات پزشکی و بررسی پیشینه متقاضی و سپس صدور ویزای ورود به کانادا

شرط زبان و منبع مالی مورد نیاز برای این برنامه

متقاضیان مهاجرت تحت این برنامه باید با شرکت در آزمون های مورد تأیید اداره مهاجرت نشان دهند که سطح زبان آنها حداقل معادل CLB 5 است. برای اثبات این مسأله باید طبق جدول زیر در حداقل یکی از آزمون های زیر شرکت کنند و حداقل نمره  مورد نیاز را کسب کنند.

اقامت کانادا

متقاضی باید هنگام ارائه مدارک به اداره مهاجرت نتیجه یکی از سه آزمون فوق را ارائه دهد و حداقل نمره مورد نیاز را کسب کرده باشد

 متقاضی  باید اثبات کند که توانائی تامین هزینه های زندگی خود در طول یک سال را دارد. در صورتی که طرح ارائه شده نتواند حمایت مالی سازمان ها را جذب نمایند، متقاضیان باید تمام هزینه های ایجاد کسب و کار و حتی هزینه های دوره های آموزشی این سازمان ها را بپردازند و در نتیجه این اقدام معمولا تنها برای افراد خلاق و دارای کسب و کار مبتکرانه که بتوانند هزینه راه اندازی کسب و کار را تامین کنند، مناسب است.

دریافت ویزای اجازه کار در کانادا، قبل از صدور اقامت دائم

متقاضیان  می توانند پیش از صدور مجوز اقامت، با یک ویزای کار، وارد کانادا شوند و اقدامات لازم برای ارائه طرح خود را آغاز کنند. برای گرفتن ویزای کار شرایط زیر الزامی است.

1.     متقاضی در اداره مهاجرت کانادا تشکیل پرونده دهد و هزینه آن را پرداخت کند

2.     متقاضی قصد زندگی در هر کجای کانادا به جز استان کبک را داشته باشد

3.     نامه تاییدیه حمایتی Letter of Support از طرف یکی از سازمان های مذکور را دریافت کرده و با آن سازمان قرارداد امضا کرده باشد.

4.     به اندازه هزینه یک سال زندگی خود و خانواده خود در کانادا، در حساب بانکی پول داشته باشد.

 اگر با ویزای کار متقاضی موافقت شود، به همسر وی نیز ویزای کار داده می شود و فرزندان وی نیز می توانند در کانادا حضور یابند و تحصیل کنند. متقاضی با این ویزای کار فقط حق دارد در پروژه خود کار کند، ولی همسر وی می تواند برای هر کارفرمایی کار کند.

خدمات کنکاش در اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ

اخذ اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ، راحت ترین روش اخذ اقامت این کشور نیست اما یکی از سریعترین روش ها است. دلیل توجه زیاد به این برنامه این است که متقاضیان با مبالغ بسیار کمتر نسبت به برنامه های سرمایه گذاری و در مدت زمان بسیار کوتاه می توانند ویزای کانادا را دریافت کنند و این پروسه در نهایت و در مدت کوتاه به اخذ اقامت دائم منجر می شود.

افرادی که صاحب نوعی از کسب و کار هستند و در سال های گذشته موفق به درآمد زایی برای کسب و کار خود شده اند و در حد آیلتس 5 با زبان انگلیسی آشنایی دارند، می توانند با ارائه یک طرح و بیزینس پلان خلاقانه از طریق این برنامه موفق به کسب اقامت دائم شوند.

شرکت مهاجرتی کنکاش کلیه مراحل از ارزشیابی اولیه رزومه تا ایده استارت آپی، انجام کلیه  مراحل مارکت آنالیز ، مارکت ریسرچ، شناخت رقبای تجاری، نوشتن بیزینس پلان، آموزش مرحله ای به مشتری های بالقوه، آماده سازی مشتری جهت مصاحبه با انکوباتور و نیز مصاحبه نهایی با اداره مهاجرت و در نهایت اخذ  Letter of Support   و نیز ویزای کانادا را به عهده می گیرد.

با برقراری جلسات حضوری و آنلاین، مشتری را برای مصاحبه با انکوباتور به طور کامل آماده می کند.

جلسات حضوری و آماده سازی ما با همکاری و توسط مراکز آکادمیکی در ایران به صورت فشرده انجام می پذیرد.

ایده ارائه شده توسط مشتری را با استفاده از استخر ایده های توسعه یافته، تصحیح، بسط و توسعه می دهد تا از لحاظ فنی قابل اجرا و از دیدگاه بازار کار، مناسب با شرایط و نیاز کشور کانادا (و استان مربوطه) باشد.

مشتری به همراه ایده پرداخته شده به سرمایه گذاران مرتبط در زمینه فعالیت متصل می شود.

مشتری با کمک مستقیم متخصصین اختصاص داده شده به پروژه مربوطه، طراحی و آماده سازی طرح تجاری (Business plan)، طرح امکان سنجی (Feasibility Study) و آنالیز و بررسی بازار هدف (Market Analysis)  را انجام می دهد و در این مسیر آموزشهای لازم به صورت حضوری و آنلاین به وی ارائه خواهد شد.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ با مشاورین کنکاش تماس حاصل فرمایید