اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال

کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته است، یکی از قدیمی ترین  و معروفترین کشور ها در اروپا، با شاخص توسعه انسانی بالا و سطح بالایی از امنیت است. این کشور یکی از آرام ترین کشور های جهان است.

پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. پول رایج کشور پرتغال از سال 2002، یورو بوده است. زبان پرتغالی، زبان رسمی این کشور است اما انگلیسی هم مخصوصا در مناطق توریستی و در میان قشر جوان، بسیار کاربرد دارد.  

یک سوم از اقتصاد کشور پرتغال مربوط به تولید و ساخت است. پرتغال تامین کننده چوب پنبه در سطح جهانی است. این کشور دارای صنعت گردشگری نیرومند است. با منابع کمی از انرژی هیدروکربن، پرتغال متعهد به تولید منابع انرژی های تجدید پذیر مانند هیدرو، بادی و خورشیدی است. بیش از 40 درصد از انرژی تولیدی پرتغال از این منابع است که شامل کارآمدترین برج بادی در سراسر جهان است.

کشور پرتغال یک کشور نسبتا کوچک با جمعیت حدودا 11 میلیون نفر است. این کشور به تاریخ غنی، فرهنگ زنده، دستور غذا های منحصر به فرد، آب و هوای متعادل و سواحل فوق العاده خود افتخار می کند. 

برنامه گلدن ویزای پرتغال، یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا بوده است، چرا که انعطاف و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران به همراه دارد. این برنامه در سال 2012 آغاز به کار کرد و تا به امروز دولت پرتغال آن را بهبود داده است. با سرمایه گذاری به مبلغ 500,000 یورو در بخش املاک پرتغال می توان به اخذ اقامت این کشور برای خانواده و فرزندان وابسته دست یافت. گلدن ویزای پرتغال را می توان هر دو سال تمدید کرد اما برای هر بار تمدید باید دو هفته در کشور پرتغال بمانید.

اقامت این کشور حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در حوزه شنگن را به متقاضی اعطا می کند. این برنامه تنها نیازمند 7 روز اقامت در پرتغال در هر سال است که پس از 5 سال امکان تبدیل آن به اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت وجود دارد.

همچنین، این برنامه نیازمند حداقل 4 سفر به پرتغال در طول 5 سال است: 2 بار در اول پروسه درخواست برای انتخاب ملک و پروسه های قانونی و همچنین انجام انگشت نگاری، و در هر دوره تمدید اقامت.

مزایای اقامت پرتغال با خرید ملک

-اخذ اقامت پرتغال نیاری به کمک بلاعوض به دولت ها و یا خرید املاک محدود و تایید شده خاصی ندارد و متقاضی می تواند هر ملکی که برای فروش در پرتغال موجود باشد را خریداری نماید. بنابراین از طریق گلدن ویزای پرتغال نه تنها سرمایه گذاری می کنید، بلکه میتوانید به راحتی به پرتقال مهاجرت کنید.  

 این برنامه تنها برنامه اخذ اقامت اروپا است که تنها با حضور فیزیکی یک هفته در سال و تنها بعد از پنج سال می تواند به دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور منجر شود.

 -از طریق اخذ اقامت این کشور می توانید بدون نیاز به ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن آزادانه سفر کنید.

 -بعد از گذشت پنج سال به شرط داشتن دانش زبان پرتغالی در سطح ابتدایی می توانید برای اخذ اقامت دائم و همچنین شهروندی و کسب پاسپورت اقدام نمایید. کشور پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد.

 -از طریق اخذ اقامت می توانید بدون محدودیت در کشور پرتغال زندگی و کار و تحصیل کنید.

 -از طریق انجام سرمایه گذاری، همسر متقاضی اصلی و فرزندان وابسته تا هر سنی که باشند، می توانند اقامت را کسب نمایند.

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

اقامت پرتغال

- خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 500,000 یورو درپرتغال: مکان ملک، تعداد املاک خریداری شده و نوع ملک (تجاری، مسکونی و ...) اهمتی ندارد.

-خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 400,000 یورو در صورتی که ملک خریداری شده در مناطق کم جمعیت در پرتغال باشد.
-خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای 30 سال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل 350,000 یورو باشد.
-خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای 30 سال در مناطق کم جمعیت پرتغال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل 280,000 یورو باشد.

تابعیت و پاسپورت پرتغال

اقامت پرتغال

تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال اجازه زندگی، کار و تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا و حق سفر بدون ویزا به 186 کشور در سراسر جهان را به متقاضیان اعطا می کند.

تابعیت پرتغال به کسانی که دارای پدر و مادر پرتغالی هستند، اعطا می شود. همچنین از طریق تولد در پرتغال و ازدواج نیز تابعیت پرتغال اعطا می شود.

افرادی که در برنامه اخذ اقامت شرکت می کنند، می توانند پس از 5 سال برای تابعیت و پاسپورت درخواست دهند به شرطی که این شرایط را داشته باشند:

 18 سال به بالا باشند.

حداقل 5 سال اقامت این کشور را داشته باشند.

سطح اولیه ای از دانش پرتغالی داشته باشد.

بر اساس قوانین پرتغال، مجرم نباشد.

برای ایجاد شرایط مطلوب تر به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت بتوانند با جامعه پرتغال در ارتباط باشند.

 پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد.

اخذ اقامت پرتغال از چه روش های دیگری امکان پذیر است؟

اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی/اقامت پرتغال برای بازنشستگان

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

لینک های مفید

International Professional Associations

 

portugalglobal.pt
aicep Portugal Global - Trade & Investment Agency

peprobe.com
Portugal Economy Probe

step.org
Society of Trust and Estate Practitioners
ibanet.org
International Bar Association
itpa.org
International Tax Planning Association
ifa.nl
International Fiscal Association

 

 

 

 

 

Country Information

 

eiu.com
Economist Intelligence Unit
countrywatch.com
Country Watch
cia.gov/library/publications/the-world-factbook/
CIA World Fact Book
mercer.com/qualityofliving
Mercer Quality of Living Reports
travel.state.gov
US State Department Travel Information
iata-travelcentre.com
IATA Travel Centre Visa Information
http://eudo-citizenship.eu/national-citizenship-laws
European Citizenship Laws
successions-europe.eu
European Succession Laws

 


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.