اخذ اقامت پرتغال از طریق  خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال

کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته است، یکی از قدیمی ترین  و معروفترین کشور ها در اروپا، با شاخص توسعه انسانی بالا و سطح بالایی از امنیت است. پرتغال یکی از آرام ترین کشور های جهان است.

 پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. پول رایج کشور پرتغال از سال 2002، یورو بوده است. زبان پرتغالی، زبان رسمی این کشور است اما انگلیسی هم مخصوصا در مناطق توریستی و در میان قشر جوان، بسیار کاربرد دارد.  

 یک سوم از اقتصاد کشور پرتغال مربوط به تولید و ساخت است. پرتغال تامین کننده چوب پنبه در سطح جهانی است. این کشور دارای صنعت گردشگری نیرومند است. با منابع کمی از انرژی هیدروکربن، پرتغال متعهد به تولید منابع انرژی های تجدید پذیر مانند هیدرو، بادی و خورشیدی است. بیش از 40 درصد از انرژی تولیدی پرتغال از این منابع است که شامل کارامدترین برج بادی در سراسر جهان است.

 کشور پرتغال یک کشور نسبتا کوچک با جمعیت حدودا 11 میلیون نفر است. این کشور به تاریخ غنی، فرهنگ زنده، دستور پخت های منحصر به فرد، آب و هوای متعادل و سواحل فوق العاده خود افتخار می کند. 

مزایای اقامت پرتغال

-اخذ اقامت پرتغال نیاری به کمک بلاعوض به دولت ها و یا خرید املاک محدود و تایید شده خاصی ندارد و متقاضی می تواند هر ملکی که برای فروش در پرتغال موجود باشد را  خریداری نماید. بنابراین از طریق گلدن ویزای پرتغال نه تنها سرمایه گذاری می کنید بلکه  اقامت پرتغال را کسب می نمایید.  

 

-اقامت پرتغال از طریق خرید ملک تنها برنامه اقامتی در اتحادیه اروپا است که تنها با حضور فیزیکی یک هفته در سال و تنها بعد از پنج سال می تواند به دریافت اقامت دائم پرتغال و پاسپورت این کشور منجر شود.

 

-از طریق اخذ اقامت پرتغال می توانید بدون نیاز به ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن آزادانه سفر کنید.

 

-بعد از گذشت پنج سال به شرط داشتن دانش زبان پرتغالی در سطح ابتدایی می توانید برای اخذ اقامت دائم پرتغال و همچنین شهروندی و کسب پاسپورت پرتغال اقدام نمایید. کشور پرتغال تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد.

 

-از طریق اخذ اقامت پرتغال می توانید بدون محدودیت در کشور پرتغال زندگی و کار و تحصیل کنید.

 

-از طریق انجام یک سرمایه گذاری، همسر متقاضی اصلی و فرزندان وابسته تا هر سنی که باشند می توانند اقامت پرتغال را کسب نمایند.

برنامه ویزای طلایی پرتغال یا اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اقامت پرتغال

برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرت و اقامت سرمایه گذاری در اروپا بوده است. چرا که انعطاف و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران به همراه دارد. این برنامه در سال 2012 آغاز شد و تا به امروز دولت پرتغال آن را بهبود داده است. با سرمایه گذاری به مبلغ 500,000 یورو در بخش املاک پرتغال می توان به اقامت پرتغال برای خانواده و فرزندان وابسته دست یافت. ویزای طلایی پرتغال را می توان هر دو سال تمدید کرد اما برای هر بار تمدید باید دو هفته در کشور پرتغال بمانید.

برنامه ویزای طلایی پرتغال، حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در حوزه شنگن را به متقاضی اعطا می کند. این برنامه تنها نیازمند 7 روز اقامت در پرتغال در هر سال است که پس از 5 سال می تواند به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور منجر شود.

برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک نیازمند حداقل 4 سفر به پرتغال در طول 5 سال است: 2 بار در اول پروسه درخواست برای انتخاب ملک و پروسه های قانونی و همچنین انجام انگشت نگاری، و در هر دوره تمدید اقامت. 

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

اقامت پرتغال

- خرید ملک  به ارزش حداقل 500 هزار یورو درپرتغال، ملک می توان در هر جای پرتغال باشد، حتی می توان بیش از یک ملک خرید، همچنین می توان هر نوع ملکی اعم از مسکونی، تجاری و ... خریداری کرد. 

-خرید ملک  به ارزش حداقل 400 هزار یورو در صورتی که ملک خریداری شده در مناطق کم جمعیت در پرتغال باشد.

-خرید ملک قدیمی با قدمت بالای 30 سال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل 350 هزار یورو باشد.

-خرید ملک قدیمی با قدمت بالای 30 سال در مناطق کم جمعیت پرتغال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل 280 هزار یورو باشد
.

تابعیت و پاسپورت پرتغال

اقامت پرتغال

تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال اجازه زندگی، کار و تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا و حق سفر بدون ویزا به 186 کشور در سراسر جهان را به متقاضیان اعطا می کند.

تابعیت پرتغال به کسانی که دارای پدر و مادر پرتغالی هستند، اعطا می شود. همچنین از طریق تولد در پرتغال و ازدواج نیز تابعیت پرتغال اعطا می شود.

افرادی که در برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک شرکت می کنند، می توانند پس از 5 سال برای تابعیت و پاسپورت درخواست دهند به شرطی که این شرایط را داشته باشند:

 18 سال به بالا باشد.

حداقل 5 سال اقامت پرتغال را داشته باشد.

سطح اولیه ای از دانش پرتغالی داشته باشد.

بر اساس قوانین پرتغال، مجرم نباشد.

برای ایجاد شرایط مطلوب تر به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت، متقاضی می تواند با جامعه پرتغال در ارتباط باشد.

 

پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد. 

پرتغال بهترین کشور برای بازنشستگی در اروپا است

پرتغال به عنوان بهترین کشور برای بازنشستگی در اروپا رتبه بندی شده است. پرتغال در اولین رتبه در اروپا و در هفتمین مقام در رتبه بندی کلی برای بازنشستگی قرار گرفته است. پرتغال بالاترین امتیاز را در میان کشورهای اروپایی برای خدمات درمانی، مالی، سبک زندگی و دولتی به دست آورده است.

با کسب هفتمین جایگاه در رتبه بندی امسال، پرتغال دارای آب و هوای گرم، مردم خونگرم و سرعت آرام زندگی است. انگلیسی به طور گسترده ای در مناطق شهری و مناطق ساحلی که سکنه آن اغلب مهاجر هستند به طور گسترده ای صحبت می شود، اما در برخی از مناطق دور افتاده داشتن دانش زبان پرتغالی مورد نیاز است.

در پرتغال، مردم محلی تلاش صادقانه برای خوش آمد گوئی به بازدید کنندگان و مهاجرین دارند. دلیل دیگر شیوه زندگی مقرون به صرفه است. پرتغال دومین کشور کم هزینه بعد از بلغارستان در اروپا است.

پرتغال همچنین در رتبه چهارم در فهرست جهانی صلح 2018 قرار داده شده است. زندگی در پرتغال ارزانتر از سایر کشورهای اروپایی و نسبتا بدون استرس است.

مجله بین المللی زندگی، اخیرا آخرین رتبه بندی بازنشستگی جهانی سالانه خود را منتشر کرده است. این نظرسنجی بر اساس تعدادی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی در هر مکان از جمله آب و هوا، شیوه زندگی محلی، هزینه زندگی، مراقبت های بهداشتی، ویزا و شرایط اقامت و اینکه تا چه حد زندگی در محیط برای تازه وارد ها آسان است، می پردازد.

 

برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک همچنین بازنشستگان را برای خرید یک خانه برای بازنشستگی جذب کرده است. خریداران بین المللی ملک در پرتغال مجوز اقامت دائم پرتغال را دریافت می کنند. 

بهترین کشورها برای دوران بازنشستگی در اروپا

1. پرتغال

2. اسپانیا

3. فرانسه

4. ایتالیا

5. مالتا

6. ایرلند

عوامل رتبه بندی

خرید و سرمایه گذاری: این فاکتور به ارزش ملک و سهولت خرید و یا اجاره خانه رویایی خود اشاره دارد. در این دسته، مواردی مانند قیمت خانه ها و آپارتمان ها در مناطقی که بازنشستگان مهاجر می خواهند زندگی کنند، مالیات ملکی سالانه  و هزینه ساخت آن و همچنین محدودیت هایی برای مالکیت ملک برای سرمایه گذار ارزیابی می شوند.

مزایا و تخفیفات: در بعضی از کشورها، شما به عنوان یک بازنشسته می توانید تخفیفات زیادی از هزینه های هواپیما تا غذا، برق و حمل و نقل عمومی دریافت کنید. تمام مزایا و تخفیفاتی که بازنشستگان می توانند در پرتغال بدست آورند، در این طبقه بندی قرار می گیرند.

ویزا و اقامت: اگر شما به طور قانونی و به راحتی نتوانید یک کشور را خانه خود بنامید، آن کشور برای بازنشستگان گزینه خوبی نخواهد بود. این دسته بندی به مواردی مانند چگونگی اخذ اقامت دائم و اینکه آیا گزینه های اقامتی خاصی برای بازنشستگان وجود دارد، می پردازد.

هزینه زندگی: زندگی در یک کشور باید مقرون به صرفه باشد تا مکانی مناسب برای دوران بازنشستگی باشد. برای ارزیابی اینکه هر کشور چقدر مقرون به صرفه است، کارشناسان بودجه جامع ماهانه مورد نیاز را برآورد کرده اند. همه چیز از هزینه یک لیتر شیر تا بلیط سینما درنظر گرفته شده است.

سازگاری اجتماعی: به معنای ارتباط و دوستی با مردم محلی و مهاجران است. آیا شما می توانید احساس راحتی که در کشور خود دارید در کشور مقصد نیز بیابید؟ و چقدر آسان می توانید با فرهنگ محلی سازگار شوید؟ این گزینه به تمام این موارد نگاه می کند.

• سرگرمی و امکانات: عوامل بسیار زیادی وجود دارد که تعیین می کند یک مکان چقدر جذاب است. آیا موزه ها، جشن ها و نمایشگاه های زیادی دارد؟ فعالیت های زیادی در فضای باز وجود دارد؟ و می توانید یک فیلم را به زبان انگلیسی تهیه کنید؟ چنین مواردی از طبقه بندی های سرگرمی و امکانات می باشند.

• بهداشت و درمان: چقدر باید برای مواردی مانند جراحی لیزر چشم ، تاج دندان یا انتقال خون بپردازید؟ آیا می توانید داروهای مشترک برای چیزهایی مانند آسم و دیابت بگیرید؟ و برای دریافت مجدد دارو نیاز به نسخه دارید؟ وقتی که به ارزیابی بهداشت و درمان می رسیم، کیفیت و قیمت هر دو عاملی هستند که به شما دیدگاه عادلانه و متعادل ارائه می دهند.

• شیوه زندگی سالم: عواملی از قبیل آب و هوای عالی و فراوانی غذاهای تازه، تعیین می کند که  شیوه زندگی سالم شما  در کشوری که خانه دوم شما خواهد بود به چه صورت است.

• توسعه و پیشرفت: مسلما شما نمی خواهید جایی زندگی کنید که نمی توانید فیلم های مورد علاقه خود را ببینید، با کشور خانه خود تماس بگیرید، و یا دسترسی به برق نداشته باشید. شما همچنین می خواهید به جاده های با کیفیت و یک شبکه حمل و نقل عمومی کارآمد دسترسی داشته باشد. این ها فقط برخی از مواردی هستند که به رده توسعه مربوط می باشند.

• آب و هوا: مهاجرت به خارج از کشور، فرصتی برای فرار از آب و هوای کشور مبدا فراهم می کند. شما می توانید کشوری را انتخاب کنید که آب و هوای مناسب برای شما را داشته باشد. در این شاخص، ما آب و هوای هر کشور را با توجه به عواملی مانند بارش، دما و رطوبت، ارزیابی می کنیم.

• دولت: جهان می تواند ترسناک و سرنوشت ما نامطلوب باشد. بنابراین دانستن اینکه خانه جدید شما به آزادی های شخصی احترام می گذارد، بوروکراسی را به حداقل می رساند و محیطی پایدار و امن را برای لذت بردن از بازنشستگی فراهم می کند، احساس خوبی است. شما همچنین از یک سیستم بانکی کارآمد لذت خواهید برد.

 

فرصت ها: بازنشستگی به معنی توقف همه چیز نیست. شاید شما یک پروژه کسب و کار دارید که می خواهید آن را امتحان کنید، یا شاید شما در مورد افزایش درآمد خود از طریق برخی از کارهای آزاد و یا مشاغل آنلاین فکر کرده باشید. در این بخش به بررسی پشتیبانی مقامات محلی از کسب و کارهای کوچک و مواردی از این قبیل پرداخته می شود.

نظام آموزشی پرتغال

اقامت پرتغال

وزارت آموزش و پرورش (آموزش ابتدایی و متوسطه) و وزارت علوم، فن آوری و تحصیلات عالی (آموزش عالی) مسئولیت کل نظام آموزش پرتغال را به عهده دارند و توسط وزارت کار و همبستگی اجتماعی در ارائه تحصیلات پیش دبستانی حمایت می شوند.

در پرتغال، از دوره پیش دبستانی تا تحصیلات عالی، می توانید یک موسسه دولتی (رایگان) یا یک موسسه خصوصی را انتخاب کنید.

اگر تحصیل در موسسه خصوصی را انتخاب می کنید، قبل از ثبت نام در آنجا از مورد تایید بودن آن موسسه خصوصی در وزارت آموزش و پرورش (آموزش ابتدایی و متوسطه)، وزارت علوم، فناوری و تحصیلات عالی (برای تحصیلات عالی) یا وزارت کار و همبستگی اجتماعی / موسسه امنیت اجتماعی (برای آموزش پیش دبستانی) اطمینان حاصل کنید.

آموزش پیش دبستانی در پرتغال:

پیش دبستانی به عنوان مرحله اول آموزش پایه، در فرایند یادگیری مادام العمر تلقی می شود.

آموزش پیش دبستانی برای کودکان بین سه تا پنج سال هنوز اختیاری است. این خدمات توسط مهد کودک ها ارائه می شود که توسط انواع سازمان های دولتی، موسسات خیریه، مدارس خصوصی، اتحادیه ها و سایر سازمان ها اداره می شوند.

تحصیلات اجباری: آموزش پایه

آموزش پایه برای همه اجباری و رایگان است که برای کودکان بین شش تا پانزده ساله در نظر گرفته شده است. دانش آموزانی که این دوره را کامل می کنند گواهی تحصیلی را دریافت می کنند.

این سطح تدریس بیش از نه سال طول می کشد و شامل سه دوره می باشد:

اولین دوره چهار سال ادامه دارد و توسط یک معلم تدریس می شود. تمرکز بر روی پیشرفت یکپارچه مطالعات و فعالیت ها قرار می گیرد و آموزش زبان خارجی ممکن است در این دوره آغاز شود؛

دوره دوم که دو سال طول می کشد، زمینه های مربوط به رشته های مختلف علمی آموزش ابتدایی را پوشش می دهد؛

دوره سوم که به مدت سه سال به طول می انجامد، شامل مجموعه ای از رشته ها  و آموزش حرفه ای است. هر موضوع درسی توسط یک معلم تدریس می شود.

آموزش ابتدایی برای آموزش جامع عمومی در نظر گرفته شده است که:

به دانش آموزان اجازه می دهد که علایق، توانایی ها و مهارت های خود را توسعه دهند و به عنوان یک فرد، مطابق با ارزش های همبستگی اجتماعی، رشد کنند؛

به دانش آموزان اجازه می دهد دانش پایه، مهارت، نگرش ها و ارزش ها را فرا گیرند و مبنایی برای مطالعات عمومی یا حرفه ای پایه گذاری کنند.

آموزش پس از دوره اجباری: آموزش متوسطه

آموزش متوسطه چرخه ای از مطالعات خاص است و شامل دوره های مختلفی است که به طور عمده جوانان را برای رفتن به آموزش عالی یا ورود به بازار کار آماده می سازد. این دوره سه سال است که مربوط به سالهای 10، 11 و 12 مدرسه است.

گزینه های ارائه شده توسط سیستم آموزشی پرتغال پس از سال تحصیلی نهم، شامل آموزش های استاندارد و سایر روش های تحصیلی هستند. آنها می توانند در قالب دوره های علمی-انسانی، دوره های تخصصی هنری، فنی و حرفه ای و توسط  مدارس متوسطه و مدارس حرفه ای ارائه شوند.

آموزش متوسطه استاندارد شامل:

دوره های عمومی - عمدتا برای افراد با هدف دریافت آموزش های دوره متوسطه، برای ادامه تحصیلات عالی، در نظر گرفته شده اند.

دوره های فنی - عمدتا برای افرادی است که برای کسب مدرک حرفه ای متوسط تلاش می کنند تا بتوانند به بازار کار وارد شوند.

دوره های عمومی که به اخذ دیپلم تحصیلات متوسطه منتهی می شود. دوره های فنی علاوه بر این دیپلم، گواهینامه صلاحیت حرفه ای  سطح سه را ارائه می دهد.

سال 10 دوره های حرفه ای، جایگزین سطح متوسط آموزشی و یک مسیر آموزشی برای افراد جوان 15 ساله است که دوره آموزش اجباری خود را سپری کرده و قصد دارند برای کسب مدرک حرفه ای بلافاصله پس از آن اقدام کنند. این دوره ها، که یک سال طول می کشد، منجر به اخذ گواهینامه های حرفه ای سطح 2 می شود و برابر با سال تحصیلی 10ام است.

پیدا کردن  مدرسه در پرتغال:

برای پیدا کردن مناسب ترین مدرسه، با یکی از مدارس در منطقه ای که در آن زندگی می کنید یا با اداره آموزش و پرورش منطقه ای تماس بگیرید.

تاریخ نهایی ثبت نام به طور معمول 15 جولای است.

دانش آموزانی که زبان پرتغالی بلد نباشند و قصد تحصیل در مدارس دولتی پرتغال را داشته باشند، باید دوره های زبان پرتغالی را همزمان با مدرسه بگذرانند.

مدارس بین المللی در پرتغال:

شما می توانید در پرتغال مدارس بین المللی انگلیسی زبان پیدا کنید. این مدارس بیشتر در لیسبون و آلگاروه یافت می شوند.

لینک های مفید

International Professional Associations

 

portugalglobal.pt
aicep Portugal Global - Trade & Investment Agency

 

peprobe.com
Portugal Economy Probe

 

step.org
Society of Trust and Estate Practitioners
ibanet.org
International Bar Association
itpa.org
International Tax Planning Association
ifa.nl
International Fiscal Association

 

 

 

 

 

Country Information

 

eiu.com
Economist Intelligence Unit
countrywatch.com
Country Watch
cia.gov/library/publications/the-world-factbook/
CIA World Fact Book
mercer.com/qualityofliving
Mercer Quality of Living Reports
travel.state.gov
US State Department Travel Information
iata-travelcentre.com
IATA Travel Centre Visa Information
http://eudo-citizenship.eu/national-citizenship-laws
European Citizenship Laws
successions-europe.eu
European Succession Laws

 


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.