شرایط اقامت هلند در سال 2019

از آنجایی که حوزه کاری شرکت کنکاش اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است و هلند برنامه سرمایه گذاری ندارد، بنابراین شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا از کشور هلند اقدام نمی کند و این مقاله صرفا برای مطالعه شما جمع آوری شده است

اقامت هلند

هلند کشور گل لاله و سرزمین آسیاب های بادی است.  هلند در پرورش و تجارت گل مقام اول جهان را دارد. تولید ناخالص داخلی هلند در سال ۲۰۰۶ بیش از 500 میلیارد یورو بوده‌ است و نرخ رشد اقتصادی در همین سال نزدیک به ۳ درصد بوده ‌است.  

هلند که در اروپای غربی قرار دارد، کشوری است با سنت های فوق العاده که گذشته تاریخی بسیار برجسته ای دارد. هلند با وجود این که کشوری نسبتاً كوچك است، بیش از 17 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور یکی از نخستین جوامع چند فرهنگی در جهان است و در حالی که 78 درصد از جمعیت آن در همین کشور متولد شده اند، اما جمعیت زیادی از سایر کشورهای اروپائی و همچنین اعراب ، آسیایی ها ، آفریقایی ها و کشورهای حوزه کارائیب در آنجا زندگی می کنند.

 

پایتخت هلند آمستردام است و دومین شهر بزرگ آن روتردام است. لاهه سومین شهر بزرگ هلند و محل دادگاه بین المللی است. هلند یک کشور مسیحی نشین است و در حالی که بیشتر جمعیت آن هلندی را به عنوان زبان اول می دانند، 98 درصد نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

هزینه زندگی در هلند

هزینه عمومی زندگی در هلند به رغم کیفیت و استاندارد بالای مواد غذایی، مسکن، آب و برق و حمل و نقل عمومی معمولاً ارزان تر از کشورهای اروپای غربی است. به دلیل تقاضای بالا و کمبود عرضه املاک اجاره ای با کیفیت، مسکن بخش عمده ای از هزینه های زندگی مهاجران در هلند را تشکیل می دهد. از طرف دیگر، تهیه یک وعده غذایی معمولاً هزینه ای مقرون به صرفه دارد. شما باید برای یک وعده ناهار در یک کافه یا رستوران به طور متوسط بین 8 تا 15 یورو بپردازید. 

اقامت هلند

روش های اخذ اقامت هلند

- مهاجرت از طریق ثبت شرکت

- مهاجرت از طریق ازدواج

- مهاجرت از طریق تحصیل

 

- مهاجرت از طریق کار

ازدواج در هلند-الحاق به خانواده

یکی از راه های اخذ اقامت هلند از طریق الحاق به خانواده است. شرایط لازم برای اخذ اقامت از این روش شامل موارد زیر است:

- سند ازدواج

- سن بالای 21 سال

- متقاضی و همسر واقعا قصد زندگی با یکدیگر را داشته باشند

- همسر متقاضی تابعیت هلند را داشته و یا دارای مجوز اقامت معتبر باشد

- همسر متقاضی باید درآمد کافی و پایدار داشته باشد

 

-همسر متقاضی حمایت خود را باید اعلام کند

اقامت کاری هلند

اتباع خارجی که متقاضی کار در هلند هستند، باید از شرایط خاصی برخوردار باشند و برای کار به یک مجوز اشتغال نیاز دارند. پس از دریافت مجوز کار، کارت اقامت موقت 1 ساله صادر می شود که برای مدت 5 سال قابل تمدید است. پس از 5 سال کار و زندگی در هلند و پرداخت مالیات، متقاضی مجاز به اخذ اقامت دائم است.

آیا هلند برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری دارد؟

در حال حاضر، هلند برنامه مشخصی به عنوان شهروندی از طریق سرمایه گذاری ندارد و متقاضیان اخذ شهروندی هلند باید از روش های دیگر اقامت این کشور اروپایی را بدست آورند و پس از زندگی در این کشور به مدت مشخص برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنند.

شهروند هلند، شهروند کل اتحادیه اروپا است و در نتیجه حق زندگی، کار، تحصیل و بهره مندی از مزایای درمانی را در کل اتحادیه اروپا دارد.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.