اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

اقامت مالتا

برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی برای شهروندان با تابعیت غیر اتحادیه اروپا طراحی شده است. این برنامه شامل متقاضی اصلی و همسرش، فرزندان، پدر، مادر و خواهر و برادر وابسته است.

اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی دو شرط دارد:

-پرداخت سالیانه 15,000 یورو به دولت مالتا

-اجاره/خرید ملک در مالتا (داشتن آدرس در مالتا): خرید ملکی در مالتا با ارزش حداقل 270,000 یورو (اگر در جنوب مالتا یا جزیره گوزو باشد، قیمت ملک باید حداقل 220,000 یورو باشد) و یا اجاره ملک به ارزش حداقل 9,600 یورو سالانه (اگر در جنوب مالتا یا جزیره گوزو باشد، هزینه اجاره ملک باید حداقل 8,750 یورو باشد).

 

این برنامه شرط حضور ندارد و ارزانترین برنامه اخذ اقامت از کشور های اروپایی است. افراد با داشتن اقامت مالتا دارای حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن هستند.

شرایط لازم برای اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

 از طریق وکلا و نمایندگان رسمی دولت معرفی شده باشد

متقاضی و افراد دیگر در پرونده دارای بیمه سلامتی باشند

منابع درآمدی ثابت و منظم داشته باشد

دارای پاسپورت معتبر باشد

به یکی از زبان های رایج در مالتا تسلط داشته باشد

 

دارایی لازم برای واجد شرایط شدن را داشته باشد

هزینه دولتی برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

هزینه غیر قابل بازگشت ثبت نام در برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی، 6,000 یورو  است.

قوانین حفظ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

ملک خریداری شده یا ملک اجاره ای را حفظ کند

اقامت دائم مالتا را بدست نیاورد

بیمه خود و وابستگان را حفظ کند و منابع مالی ثابت داشته باشد

بیش از 183 روز در سال در هیچ حوزه قضایی دیگری اقامت نداشته باشد

برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی همچنین الزامات خاصی را برای گزارش در مورد مالیات سالانه و دیگر اطلاعات لازم مربوط به آن در نظر می گیرد.

برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری از تاریخ 22 مارس 2019 برای شهروندان ایرانی، افغان و کره شمالی دیگر قابل اجرا نمی باشد. با این وجود متقاضیان می توانند از طریق برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی اقدام کنند.

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

 مالتا از جزایر کوچکی واقع در دریای مدیترانه مرکزی، در جنوب ایتالیا (سیسیل) تشکیل شده است و از لحاظ فرهنگی و سیاسی در موقیت جغرافیائی خوبی (بین اروپا و شمال آفریقا) قرار دارد. مالتا در سال 1964 پس از 200 سال، از استعمار بریتانیا خارج  شد و به استقلال رسید. مالتا کشوری است با تاریخ و میراث فرهنگی غنی که برخی از اولین ساکنین جهان در طول 7,500 سال گذشته در آنجا می زیستند. مالتا آب و هوای بسیار خوب و مردمی  با روابط دوستانه  دارد و کشوری پایدار و ایمن با نرخ جرم بسیار پائین است.  مالتا از ماه می سال 2004 میلادی، به عضویت کامل اتحادیه اروپا و از سال 2007 به عضویت منطقه شنگن درآمد.

 

مالتا دارای زیرساخت های خوبی است. ارتباطات، خدمات پستی، بانکداری، بیمارستان ها و خدمات بهداشتی و همچنین سایر خدمات عمومی مهم، کارآمد و بسیار استاندارد هستند. خط هوائی مالتا به 35 کشور عمدتا در داخل اروپا و منطقه مدیترانه پرواز دارد و بسیاری از خطوط هوائی اروپائی نیز به مالتا پرواز دارند. مالتا  ارتباط منظم دریایی با ایتالیا دارد. به طور سنتی کشاورزی در مالتا از اهمیت بالائی برخوردار بوده، اما نوع اقتصاد، تغییر قابل ملاحظه ای داشته است. صنایع عمده در حال حاضر شامل تولید تکنولوژی پیشرفته، غذا و نوشیدنی، گردشگری و خدمات مالی بین المللی است. 

مزایای اقامت مالتا

تنها اقامت دائم در اروپا
برنامه اخذ اقامت مالتا از همان ابتدا بدو ن نیاز به حضور فیزیکی و یا امتحان زبان به متقاضی اقامت دائم و مادام العمر اعطا می کند. این در حالی است که دیگر برنامه های اخذ اقامت در اروپا اقامت موقت هستند و برای دائم شدن نیاز به گذشت معمولا پنج سال، شرط حضور فیزیکی و یا امتحان زبان خواهد بود.

 

فرزندان وابسته تا هر سنی که باشند می توانند مشمول شوند
چنانچه فرزندان خانواده مجرد باشند و کسب و کاری از خود نداشته باشند وابسته به خانواده محسوب خواهند شد و به این ترتیب تا هر سنی که باشند می توانند در پرونده شامل شوند. برنامه اخذ اقامت دائم مالتا از این نظر بی رقیب است.

 

ارزانترین روش اخذ اقامت در اروپا
به منظور اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری این امکان وجود دارد که متقاضی کلا 140,000 یورو به صورت بلاعوض بپردارد و اقامت مادام العمر مالتا را برای خود و خانواده و نسل های آینده کسب نماید.

 

سرمایه گذاری امن
تنها نوع سرمایه گذاری بدون ریسک در دنیا خرید اوراق قرضه دولتی است ، با اخذ اقامت مالتا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه شما حفظ می شود و با سودی اندک بعد از پنج سال به شما بازگردانده خواهد شد.

 

سفر بدون ویزا
دارندگان کارت اقامت دائم مالتا می توانند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا در کل کشورهای حوزه شنگن تردد کنند و در هر 180 روز 90 روز در کشورهای حوزه شنگن حضور داشته باشند.

 

امکان کار، زندگی و تحصیل در مالتا
هر چند دارندگان اقامت دائم مالتا ملزم به حضور فیزیکی در مالتا نمی باشند اما اگر بخواهند می توانند بدون محدودیت در کشور زیبای مالتا زندگی کنند و اجازه کار و تحصیل خواهند داشت. کشور مالتا یک مرکز پر رونق تکنولوژی مخصوصا صنعت بازی های کامپیوتری و بلاک چین است و کسب و کار در آن رونق دارد.

  

سرعت بالا و شفافیت
اخذ اقامت مالتا تنها در حدود 6 ماه امکان پذیر است. به منظور خرید اوراق قرضه تنها از طریق کارگزاران مجاز و تایید شده دولت مالتا می توان اقدام کرد. سرعت و شفافیت بالا نکات قوت این برنامه اقامتی در اروپا هستند.

برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالتا

مالتا سابقا یک برنامه اقامت طولانی مدت را  اجرا می کرد که اخیرا در آن تجدید نظر شده و به عنوان برنامه اقامت جهانی به اجرا درآمده و یک گزینه اقامت از طریق سرمایه گذاری به نام برنامه سرمایه گذاران فردی (IIP) را معرفی کرده که توسط اداره هویت مالتا به نمایندگی از دولت، تحت مجوز خدمات عمومی اداره می شود.

 

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری در خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش 250,000 یورو به علاوه دیگر هزینه های دولتی ویا پرداخت مبلغ 140,000 یورو بلاعوض امکان پذیر است. این روش یکی از امن ترین روش های اخذ اقامت از کشور های اروپایی است بدین ترتیب که تا پنج سال مبلغ سرمایه گذاری شده قابل برداشت نمی باشد اما بعد از پنج سال این مبلغ عینا به علاوه سود یک الی دو درصد به متقاضی بازگردانده می شود. مالتا تنها کشور در اروپا است که از همان ابتدا بدون نیاز به شرط حضور فیزیکی و یا امتحان زبان اقامت دائم و مادام العمر اعطا می کند.

علاوه بر خرید اوراق قرضه دولتی متقاضی اخذ اقامت مالتا، باید به مدت پنج سال در مالتا آدرس داشته باشد یعنی ملزم خواهد بود تنها برای پنج سال در مالتا یک مکان مسکونی را یا خریداری کند و یا اجاره کند. 

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالتا

 سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه 

 

متقاضی اصلی باید مبلغ 250,000 یورو اوراق قرضه دولتی خریداری کرده و به مدت 5 سال نزد دولت نگاه دارد و یا مبلغ 100,000 یورو بلاعوض پرداخت نماید.

 

اجاره یا خرید ملک

 

علاوه بر خرید اوراق قرضه دولتی، متقاضیان باید به ارزش حداقل 270,000 یورو در مالتا ملک بخرد و یا  قرارداد 5 ساله ی اجاره  ملک حداقل 10,000 یورو در سال منعقد کنند.

 

 پرداخت هزینه دولتی

 

برای اینکه بتوان اقامت مالتا را از طریق سرمایه گذاری  به دست آورد، متقاضی اصلی باید مبلغ 30,000 یورو به دولت مالتا کمک کند که از این مبلغ 5,500 یورو در مرحله ی  درخواست و 24,500 یورو در مرحله  تایید درخواست پرداخت می شود. مبلغ 5,000 یورو برای والدین، پدربزرگ و یا مادربزرگ که در لیست درخواست آورده شده اند نیز باید پرداخت شود.

 

 درآمد

 

متقاضی باید درآمد سالانه اش که بیرون از مالتا به دست آورده است کمتر از 100,000 یورو نباشد و یا سرمایه ای بیشتر از 500,000 یورو داشته باشد. 

تابعیت مالتا

تابعیت مالتا

  اگر افراد به مدت 6 سال در مالتا زندگی کنند، می توانند برای تابعیت مالتا اقدام کنند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.