اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

اقامت مالتا

مالتا کشوری زیبا واقع در دریای مدیترانه است و از 3 جزیره مالتا، گُزو و کومینو تشکیل شده است. با توجه به تابستان های آفتابی و زمستان های ملایم، مجله "زندگی بین المللی"، مالتا را به داشتن بهترین آب و هوا در جهان معرفی کرده است. با این وجود، گردشگران فقط برای بهره مندی از آب و هوای عالی به مالتا نمی آیند. مالتا دارای آثار متعدد معماری و تاریخی، مناطق تفریحی متنوع و فرهنگ محبوب قایقرانی است. مهم تر از همه، سرمایه گذاران در مالتا می توانند از مزایای مالياتي جذاب بهره مند شوند.

خوشبختانه کشور مالتا از معدود کشورهای اروپایی است که علاوه بر زبان محلی کشور، که همان زبان مالتی است، زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان رسمی کشور کاربرد دارد. همچنین خیلی از مردم ساکن در این کشور به زبان های ایتالیایی و فرانسوی نیز اشراف دارند.

از نکات قابل توجه زندگی در مالتا امنیت بسیار بالای این کشور است. خیلی از مردم ساکن در مالتا درب منزل و خودروی خود را قفل نمی کنند.

متوسط درآمد در کشور مالتا بین 17,000 تا 18,000 یورو در سال است. کشور مالتا به نسبت خیلی از کشورهای اروپایی کشور ارزانی برای زندگی محسوب می شود. برای مثال هزینه قبوض در مالتا به صورت ماهیانه و بطور متوسط حدود 120 یورو، یک وعده غذا در یک رستوران کوچک محلی برای هر نفر حداقل 15 یورو و هزینه اجاره مسکن بین 780 تا 910 یورو است.

اگرچه تبدیل شدن به شهروند اقتصادی مالتا مزایای زیادی دارد، اما کسب شهروندی اتحادیه اروپا ممکن است متناسب با برنامه فردی هر شخص نباشد. روش های متعددی برای اخذ اقامت مالتا برای کسانی که تمایل به زندگی در مالتا دارند و به دنبال اخذ شهروندی این کشور نیستند، وجود دارد.

اخذ اقامت مالتا در سال های اخیر آسان تر شده است. علیرغم تاریخچه طولانی اشغال سواحل این کشور توسط یونانی ها، رومی ها، اعراب، فرانسوی ها و انگلیس ها در سال های اخیر، مالتا همچنان پذیرای سرمایه گذاران خارجی است.

 در حال حاضر، مالتا چندین طرح برای اخذ اقامت از قبیل: طرح اقامت معمولی مالتا (فقط برای اعضای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا)، طرح افراد با سرمایه بالا، برنامه بازنشستگی مالتا، اشتغال افراد واجد شرایط در زمینه نوآوری و خلاقیت، و قانون جذب افراد حرفه ای با شایستگی بسیار بالا دارد. به دنبال ایجاد رشد اقتصادی بیشتر، مالتا اخیرا یک برنامه اقامت دیگر به نام "اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی" معرفی کرده است که دست یافتنی ترین برنامه ارائه شده تا به امروز بوده است.

 

پست مرتبط : اقامت اروپا

 

در ماه ژوئن سال 2013 دولت مالتا برنامه اقامت بر اساس قوانین مالیاتی را برای افرادی که می توانند ملک با ارزش بالا خریداری یا اجاره کنند و همچنین مالیات پرداخت کنند، در دسترس قرار داد. هدف نهایی مالتا رشد اقتصادی است. هدف از این برنامه تقویت بازار املاک مالتا، کار آفرینی برای متخصصان مشاغل حقوقی، مالیاتی و خدمات مالی و همچنین ارتقاء بخش های تفریحی و گردشگری است.

مالتا این حقیقت را درک کرده است که برای جذب متقاضی، باید در ازاء سرمایه گذاری مزایای قابل توجهی ارائه دهد. اقامت این جزیره زیبا در مدیترانه امکان دسترسی بدون ویزا به کل حوزه شنگن را برای شما فراهم می کند.

 

 در ادامه با جزئیات بیشتری به نحوه اخذ اقامت مالتا خواهیم پرداخت، اما در ابتدا، به ذکر مزایا و شرایط اصلی این برنامه می پردازیم:

شرایط اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

 متقاضی نمیتواند عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باشد و یا تابعیت سوئیس، ایسلند، نروژ یا لیختن اشتاین را داشته باشد.

 متقاضی در هنگام درخواست، نباید اقامت مالتا را از روش های دیگر بدست آورده باشد.

 متقاضی باید در مالتا ملک خریداری یا اجاره کند.

 متقاضی باید منابع مالی ثابت و منظم برای حمایت مالی از خود و وابستگان خود داشته باشد.

 متقاضی باید پاسپورت معتبر ارائه دهد.

  ارائه بیمه درمانی که متقاضی و وابستگان را پوشش دهد، الزامی است.

 

 متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد.

اقامت مالتا

مزایای اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

  متقاضی از مزایای مالیاتی خاصی بهره مند خواهد شد که شامل موارد زیر است:

 بر درآمدی که منبع آن خارج از کشور باشد و به مالتا وارد نشده باشد، مالیات تعلق نمی گیرد.

 بر درآمد خارجی که به مالتا وارد شده باشد، 15 درصد مالیات تعلق می گیرد.

•  بر درآمد حاصل از مالتا، 35 درصد مالیات تعلق می گیرد.

 بر ارث، مالیات تعلق نمی گیرد.

  روند سریع این برنامه، اخذ مجوز اقامت از اتحادیه اروپا را در عرض 5 ماه ممکن ساخته است.

 خانواده متقاضی اصلی می تواند در پرونده درخواست وی گنجانده شوند.

 متقاضی اجازه کار دریافت می کند.

• دسترسی بدون ویزا به اتحادیه اروپا / حوزه شنگن فراهم می شود.

این برنامه شرط حضور ندارد.

 

در ادامه با جزئیات بیشتر به بررسی شرایط و مزایای اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی خواهیم پرداخت:

شرایط اولیه اخذ اقامت مالتا

(متقاضیان غیر از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا)

 از آنجا که طرح اقامت عادی به طور خاص به افراد مقیم در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که به دنبال انتقال اقامت مالیاتی خود به کشوری امن، با کیفیت بالا و دارای مزایای مالیاتی هستند، تعلق می گیرد، لذا شهروندان این کشورها مجاز به شرکت در برنامه اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی نیستند. این لیست همچنین شامل شهروندان سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین است.

 

لازم به ذکر است که متقاضی دارای تابعیت مضاعف در هر یک از حوزه های ذکر شده، حتی اگر با شهروندی غیر اتحادیه اروپا درخواست خود را ارائه دهد،  نمی تواند برای استفاده از مزایای مالیاتی تحت این برنامه درخواست دهد.

استفاده همزمان از چند برنامه مالیاتی در مالتا مجاز نیست

شما به طور همزرمان نمی توانید از مزایای مالیاتی برنامه های مختلف اقامتی در مالتا استفاده کنید. اگر در حال حاضر از مزایای مالیاتی یک برنامه استفاده می کنید، پیش از ارسال درخواست خود برای برنامه اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی، باید انصراف خود را از برنامه قبلی اعلام کنید. درخواست انصراف شما باید به صورت اظهارنامه کتبی به دفاتر ثبتی مورد تائید ارائه گردد.

 

اگر قبل از ماه ژوئن 2013، ملکی را برای واجد شرایط شدن برای یک برنامه دیگر خریداری کرده اید، اما هم اکنون تصمیم گرفته اید با همان ملک برای این برنامه درخواست دهید، تنها اقدامی که باید انجام دهید، این است که مدرکی ارائه دهید که هزینه پرداخت شده برای خرید ملک را نشان دهد. اگر قیمت اصلی خرید ملک کمتر از الزام سرمایه گذاری جدید باشد، باید یک اظهارنامه ای از ارزش فعلی ملک، از طریق ارزیابی یک معمار مستقل تهیه کنید.

الزامات خرید ملک

بزرگترین الزام برای این برنامه اخذ اقامت مالتا، خرید و یا اجاره ملک در مالتا است. اگر ملک در جزیره مرکزی مالتا خریداری شود، ارزش خرید ملک باید حداقل 275,000 یورو باشد. اگر ملک در گُزو و منطقه جنوب مالتا خریداری شود، ارزش ملک باید حداقل 220,000 یورو باشد. اگر تصمیم به اجاره ملک در جزیره مرکزی مالتا دارید، قرارداد باید برای حداقل مدت 12 ماه منعقد شود و مبلغ  اجاره برای هر سال باید 9,600 یورو و یا بالاتر باشد، و در صورت اجاره ملک در گُزو و منطقه جنوبی مالتا، قرارداد باید برای حداقل مدت 12 ماه منعقد شود و مبلغ  اجاره برای هر سال باید 8,750 یورو و یا بالاتر باشد. همچنین باید در اجاره نامه ذکر شود که ملک اجاره شده همراه با وسایل است یا خیر و در صورت تجهیز بودن باید یک قرارداد جداگانه برای اساس ارزش آنها منعقد گردد.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر ملکی را شما اجاره می کنید، شخص دیگری به غیر از شما، برای مثال وابستگان شما حق استفاده از آن ملک را ندارند. به عبارت دیگر، شما مجاز نیستید ملکی را که اجاره کرده اید، مجددا به شخص دیگری اجاره دهید.

تمکن مالی

در حالی که جزئيات زيادي در مورد تمکن مالی متقاضیان این برنامه وجود ندارد، فرض بر اين است که متقاضی مي تواند ثابت کند که توانائی مالي لازم براي پرداخت هزینه های زندگی خود و هر يک از افراد وابسته به خود را دارد و نیازی به دریافت کمک اجتماعی از طرف دولت مالتا ندارد. همانند سایر برنامه مهاجرتی، دولت مالتا به دنبال افرادی است که به بهبود اقتصاد مالتا کمک می کنند و برای دولت بار مالی نداشته باشند.

 

شرکت های ثبتی مجازی وجود دارند که مسئولیت آنها تعیین تمکن مالی شما برای اثبات واجد شرایط بودن برای "اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی" است. این شرکت ها برای تعیین توانایی مالی، ممکن است نیاز به ارائه مدرک از سوی شما داشته باشند.

خدمات درمانی

برای اینکه واجد شرایط این برنامه باشید،  باید قرارداد بیمه درمانی با یک شرکت معتبر در مالتا و یا یک شرکت بیمه معتبر بین المللی داشته باشید. این بیمه باید شما و افراد وابسته به شما را در مالتا و در سراسر اتحادیه اروپا پوشش دهد. شما باید یک نسخه تایید شده از بیمه نامه خود را همراه با درخواست خود برای اقامت ارائه دهید.

 

براساس نظرسنجی های متعدد، مالتا دومین رتبه در سیستم خدمات درمانی در اروپا را به خود اختصاص داده است و دارنده کارت های بیمه سلامت اتحادیه اروپا می تواند از خدمات درمانی نیمه دولتی در آنجا استفاده کند. اگر مقیم اتحادیه اروپا نیستید، بهتر است یک بیمه درمانی خصوصی داشته باشید.

عدم سوء پیشینه

فرد متقاضی باید با ارائه یک گواهی از سوی پلیس، عدم سوء پیشینه و مجرم نبودن خود را ثابت کند. این گواهی نباید بیش از 6 ماه از تاریخ درخواست شما صادر شده باشد.

متقاضی همچنین باید سوگند نامه ای مبنی بر عدم هر گونه مداخله در برهم زدن امنیت اجتماعی و ارتکاب به جرم را در حضور مامور عالی رتبه دولت مالتا امضاء و همراه با درخواست خود ارسال نماید.

 

 مامور دولت می تواند سؤال های بیشتری را مطرح کند تا این اطمینان حاصل شود که شما واجد شرایط هستید. مامور دولت همچنین می تواند مواردی از قبیل رفتار و اخلاق، شهرت و شخصیت، محکومیت برای کلاه برداری، رد صلاحیت توسط افراد حرفه ای یا نظارتی، ورشکستگی، مشارکت با سازمان های تروریستی، پولشویی، سوء استفاده از کودکان، تجربیات گذشته با دولت مالتا و ... را مورد بررسی قرار دهد. هر فردی که در پرونده شما قرار دارد – افراد وابسته - باید سوگندنامه مشابهی را امضاء کند.

اقامت مالتا

مزایای مالیاتی برای افراد تحت برنامه "اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی"

اگر واجد شرایط این برنامه باشید، می توانید از اقامت مالتا و مزایای مالیاتی آن بهره مند شوید. همانطور که اشاره شد، در مالتا مالیات بر ارث وجود ندارد. بزرگترین مزیت مالیاتی این است که، تا زمانی که درآمد خارجی خود را به مالتا منتقل نکرده باشید، هیچ مالیاتی در مالتا بابت آن پرداخت نخواهید کرد. در صورت ورود این درآمد به مالتا، مالیات با نرخ 15 درصد به آن تعلق خواهد گرفت.

به سود حاصل از سرمایه ای که منبع آن در خارج از کشور است، مالیات تعلق نمی گیرد، حتی اگر به مالتا منتقل شود. اما اگر در مالتا درآمد شخصی، تجاری یا سرمایه گذاری داشته باشید، با نرخ 15 درصد مالیات به آن تعلق می گیرد.

پیش بینی می شود به طور میانگین باید حداقل 15,000 یورو مالیات در سال پرداخت کنید. این مبلغ 15,000 یورو می تواند از 15 درصد درآمد وارد شده از خارج از کشور تامین گردد، اما اگر 15 درصد مالیات بر درآمد خارجی یا داخلی برابر با  15,000 یورو نباشد، باید همان مبلغ 15,000 یورو را پرداخت کنید تا بتوانید اقامت خود را حفظ کنید. این حداقل مالیات، شما و تمام افراد وابسته به شما از جمله  همسر، فرزند و هر کس که به دلیل بیماری یا ناتوانی تحت مراقبت و نگهداری شما قرار دارد را پوشش می دهد.

در اولین سالی که شما درخواست خود را برای اخذ اقامت مالتا از این روش ارسال می کنید، قبل از اینکه وضعیت مالیاتی شما مشخص گردد، باید حداقل مالیات به مبلغ 15,000 یورو را به اداره مالیات داخلی پرداخت کنید. شما باید رسید پرداخت خود را به اداره مالیات داخلی ارائه دهید و نامه تایید صادر شده توسط این سازمان را دریافت کنید.

در حالی که پرداخت حداقل نرخ مالیات چندان ایده آل نیست، اما این میزان در مقایسه با نرخ مالیات برنامه سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه بالا (HNWI)،  بسیار پایین است. تحت برنامه سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه بالا، حداقل 25,000 یورو مالیات برای متقاضی اصلی و 5,000 یورو اضافی برای هر فرد وابسته باید پرداخت گردد. افرادی که در منازل کار می کنند (مانند پرستار کودک) باید به طور منظم در مالتا مالیات پرداخت کنند، زیرا کار آن ها در مالتا مستقر است و نمی توانند از نرخ مالیات 15 درصد بهره مند شوند.

 

 شما مسئول امور مالیاتی خود هستید و باید تمام مدارک مربوط به امور مالی خود را نگه دارید. در پایان هر سال باید اظهارنامه مالیاتی خود را به منظور تمدید اقامت خود و حفظ موقعیت مالیاتی، ارسال کنید.

مزایای دیگر این برنامه

همانطور که در بالا توضیح داده شد، الزامات این برنامه در مقایسه با سایر برنامه ها مطلوب تر است. در مقایسه با الزامات برنامه سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه بالا (HNWI) که هزینه خرید ملک در این برنامه برابر با 400,000 یورو است، هزینه خرید ملک در این برنامه 275,000 یورو در جزیره مالتا و 220,000 یورو در گُزو است. هزینه اجاره ملک نیز به ترتیب در جزیره مالتا و گُزو 9,600 و 8,750 یورو است که این نرخ در برنامه سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه بالا (HNWI) برابر با 20,000 یورو است. سپرده اوراق قرضه به مبلغ 500,000 یورو (به علاوه 150,000 یورو برای هر فرد وابسته) به طور کامل حذف شده است.

این برنامه همچنین دارای مزایای دیگر از جمله اخذ اقامت اروپا در مدت کوتاه 5 ماه است.

 در حالی که ممکن است نخواهید در مالتا منبع درآمد داشته باشید (و نرخ مالیات 35 درصد را پرداخت نکنید)، به عنوان یک مقیم دائم، اجازه کار در مالتا را خواهید داشت.

 

 یکی از بزرگترین مزایای اخذ اقامت مالتا این است که شما دسترسی بدون ویزا به اتحادیه اروپا و کل منطقه شنگن را خواهید داشت. مالتا به طور کل یک مکان فوق العاده برای سفر است. وَلِتا، پایتخت مالتا، تنها در 50 کیلومتری سیسیل قرار دارد و با یک پرواز 3 ساعته به انگلستان و دیگر فرودگاه های بزرگ بین المللی در اروپا و شمال آفریقا دسترسی دارد. مالتا پل ارتباطی از قاره ای به قاره دیگر است و به شما امکان دسترسی سریع به فرصت های تجاری متعدد را می دهد.

روند بررسی پرونده

روند بررسی پرونده باید از طریق وکیل شما (یک فرد با اختیار قانونی مجاز و ثبتی ( انجام شود. وکیل شما می تواند در مالتا به عنوان وکیل مدافع، وکیل قانونی، محضردار، حسابدار یا متخصص امور مالی فعالیت داشته باشد. این فرد باید به تائید  مامور عالی رتبه دولت در اجرای قانون اساسی رسیده باشد. درخواست شما تا زمانی که امضا نشده و توسط وکیل شما ارسال نشود، معتبر نخواهد بود.

هزینه دولتی برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

هنگام ارسال درخواست باید 4,000 یورو نیز پرداخت نمائید. هنگامی که شما اقامت خود را به طور رسمی در مالتا شروع می کنید، باید 2,000 یورو نیز پرداخت کنید. با این حال، اگر شما اقامت در گُزو یا در منطقه جنوبی مالتا را انتخاب کرده باشید، هزینه اقامت به 1,500 یورو کاهش می یابد.

اقامت مالتا

مدارک

هر سند و مدرکی که همراه با درخواست شما ارائه شود و در مالتا صادر نشده باشد، بر اساس کنوانسیون ۱۹۶۱ لاهه جهت تائید و قانونی شدن باید حامل مهر آپوستیل باشد. اگر کشوری که اسناد و مدارک شما را صادر کرده است از قوانین کنوانسیون لاهه برای آپوستیل کردن مدارک پیروی نمی کند، اسناد شما باید توسط دفتر اسناد رسمی یا وکیل، قانونی شوند. علاوه بر این، تمام اسنادی که به زبان انگلیسی نیستند، باید یک ترجمه انگلیسی تائید شده داشته باشند.

ارسال و بررسی پرونده

درخواست شما همراه با تمامی مدارک، به اداره بین المللی مالیات ارسال می شود.

 

پس از ارسال، درخواست شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک نامه جهت تائید به وکیل شما ارسال می شود و تا زمان تائید درخواست، شما را درجریان پیشرفت پرونده، کسری احتمالی مدارک یا اطلاعات  قرار می دهند. 

قوانین حفظ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

ملک خریداری شده یا ملک اجاره ای را حفظ کند

اقامت دائم مالتا را بدست نیاورد

بیمه خود و وابستگان را حفظ کند و منابع مالی ثابت داشته باشد

بیش از 183 روز در سال در هیچ حوزه قضایی دیگری اقامت نداشته باشد

 

برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی همچنین الزامات خاصی را برای گزارش در مورد مالیات سالانه و دیگر اطلاعات لازم مربوط به آن در نظر می گیرد.

تمدید اقامت

چنانچه قصد تمدید اقامت خود در مالتا را دارید، باید اثبات کنید که در طی یک سال گذشته به تمام شرایط و ضوابط برنامه پایبند بوده اید و تمام الزامات برنامه برای یک سال آینده را فراهم خواهید کرد. این بدین معنی است که شما باید اظهارنامه مالیاتی سالانه خود را ارائه دهید که نشان دهد حداقل مالیات به مبلغ 15,000 یورو را پرداخت کرده اید. 


برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری از تاریخ 22 مارس 2019 برای شهروندان ایرانی، افغان و کره شمالی دیگر قابل اجرا نیست. با این وجود متقاضیان می توانند از طریق برنامه اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی اقدام کنند.

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

مالتا از جزایر کوچکی واقع در دریای مدیترانه مرکزی، در جنوب ایتالیا (سیسیل) تشکیل شده است و از لحاظ فرهنگی و سیاسی در موقیت جغرافیائی خوبی (بین اروپا و شمال آفریقا) قرار دارد. مالتا در سال 1964 پس از 200 سال، از استعمار بریتانیا خارج  شد و به استقلال رسید. مالتا کشوری با تاریخ و میراث فرهنگی غنی است که برخی از اولین ساکنین جهان در طول 7,500 سال گذشته در آنجا می زیستند. مالتا آب و هوای بسیار خوب و مردمی  با روابط دوستانه  دارد و کشوری پایدار و ایمن با نرخ جرم بسیار پائین است.  مالتا از ماه می سال 2004 میلادی، به عضویت کامل اتحادیه اروپا و از سال 2007 به عضویت منطقه شنگن درآمد.

 

 مالتا دارای زیرساخت های خوبی است. ارتباطات، خدمات پستی، بانکداری، بیمارستان ها و خدمات بهداشتی و همچنین سایر خدمات عمومی مهم این کشور کارآمد و بسیار استاندارد هستند. خط هوائی مالتا به 35 کشور عمدتا در داخل اروپا و منطقه مدیترانه پرواز دارد و بسیاری از خطوط هوائی اروپائی نیز به مالتا پرواز دارند. مالتا  ارتباط منظم دریایی با ایتالیا دارد. به طور سنتی کشاورزی در مالتا از اهمیت بالائی برخوردار بوده، اما نوع اقتصاد، تغییر قابل ملاحظه ای داشته است. صنایع عمده در حال حاضر شامل تولید تکنولوژی پیشرفته، غذا و نوشیدنی، گردشگری و خدمات مالی بین المللی است. 

مزایای اقامت مالتا

برنامه اخذ مهاجرت مالتا از همان ابتدا بدون نیاز به حضور فیزیکی و یا امتحان زبان به متقاضی اقامت دائم و مادام العمر اعطا می کند. این در حالی است که دیگر برنامه های اخذ اقامت در اروپا اقامت موقت هستند و برای دائم شدن نیاز به گذشت معمولا 5 سال، شرط حضور فیزیکی و یا امتحان زبان خواهد بود.

 

فرزندان وابسته تا هر سنی که باشند می توانند مشمول شوند
چنانچه فرزندان خانواده مجرد باشند و کسب و کاری از خود نداشته باشند وابسته به خانواده محسوب خواهند شد و به این ترتیب تا هر سنی که باشند، می توانند در پرونده شامل شوند. برنامه اخذ مهاجرت دائم مالتا از این نظر بی رقیب است.

 

ارزانترین روش اخذ اقامت در اروپا
به منظور اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری این امکان وجود دارد که متقاضی کلا 140,000 یورو به صورت بلاعوض بپردازد و اقامت مادام العمر مالتا را برای خود و خانواده و نسل های آینده کسب نماید.

 

سرمایه گذاری امن
تنها نوع سرمایه گذاری بدون ریسک در دنیا خرید اوراق قرضه دولتی است، با اخذ اقامت مالتا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه شما حفظ می شود و با سودی اندک بعد از 5 سال به شما بازگردانده خواهد شد.

 

سفر بدون ویزا
دارندگان کارت اقامت دائم مالتا می توانند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا در کل کشورهای حوزه شنگن تردد کنند و در هر 180 روز 90 روز در کشورهای حوزه شنگن حضور داشته باشند.

 

امکان کار، زندگی و تحصیل در مالتا
هر چند دارندگان اقامت دائم مالتا ملزم به حضور فیزیکی در مالتا نیستند، اما اگر بخواهند، می توانند بدون محدودیت در کشور زیبای مالتا زندگی کنند و اجازه کار و تحصیل خواهند داشت. کشور مالتا یک مرکز پر رونق تکنولوژی مخصوصا صنعت بازی های کامپیوتری و بلاک چین است و کسب و کار در آن رونق دارد.

  

 

سرعت بالا و شفافیت
اخذ اقامت مالتا تنها در حدود 6 ماه امکان پذیر است. به منظور خرید اوراق قرضه تنها از طریق کارگزاران مجاز و تایید شده دولت مالتا می توان اقدام کرد. سرعت و شفافیت بالا نکات قوت این برنامه اقامتی در اروپا هستند.

برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالتا

مالتا سابقا یک برنامه اقامت طولانی مدت را  اجرا می کرد که اخیرا در آن تجدید نظر شده و به عنوان برنامه اقامت جهانی به اجرا درآمده و یک گزینه اقامت از طریق سرمایه گذاری به نام برنامه سرمایه گذاران فردی (IIP) را معرفی کرده که توسط اداره هویت مالتا به نمایندگی از دولت، تحت مجوز خدمات عمومی اداره می شود.

 اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری در خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش 250,000 یورو به علاوه دیگر هزینه های دولتی و یا پرداخت مبلغ 140,000 یورو بلاعوض امکان پذیر است. این روش یکی از امن ترین روش های اخذ اقامت از کشور های اروپایی است. بدین ترتیب که تا 5 سال مبلغ سرمایه گذاری شده قابل برداشت نیست، اما بعد از 5 سال این مبلغ عینا به علاوه سود یک الی 2 درصد به متقاضی بازگردانده می شود. مالتا تنها کشور در اروپا است که از همان ابتدا بدون نیاز به شرط حضور فیزیکی و یا امتحان زبان اقامت دائم و مادام العمر اعطا می کند.

 

علاوه بر خرید اوراق قرضه دولتی متقاضی اخذ اقامت مالتا، باید به مدت 5 سال در مالتا آدرس داشته باشد یعنی ملزم خواهد بود تنها برای 5 سال در مالتا یک مکان مسکونی را یا خریداری کند و یا اجاره کند. 

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالتا

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه 

متقاضی اصلی باید مبلغ 250,000 یورو اوراق قرضه دولتی خریداری کرده و به مدت 5 سال نزد دولت نگاه دارد و یا مبلغ 100,000 یورو بلاعوض پرداخت نماید.

 

اجاره یا خرید ملک

 علاوه بر خرید اوراق قرضه دولتی، متقاضیان باید به ارزش حداقل 270,000 یورو در مالتا ملک بخرند و یا  قرارداد 5 ساله اجاره ملک با ارزش حداقل 10,000 یورو در سال منعقد کنند.

 

پرداخت هزینه دولتی

برای اینکه بتوان اقامت مالتا را از طریق سرمایه گذاری به دست آورد، متقاضی اصلی باید مبلغ 30,000 یورو به دولت مالتا کمک کند که از این مبلغ 5,500 یورو در مرحله درخواست و 24,500 یورو در مرحله  تایید درخواست پرداخت می شود. مبلغ 5,000 یورو برای والدین، پدربزرگ و یا مادربزرگ که در لیست درخواست آورده شده اند، نیز باید پرداخت شود.

 

درآمد

 

درآمد سالانه متقاضی که بیرون از مالتا به دست آورده است، نباید کمتر از 100,000 یورو باشد و یا سرمایه ای بیشتر از 500,000 یورو داشته باشد. 

تابعیت مالتا

تابعیت مالتا

  اگر افراد به مدت 6 سال در مالتا زندگی کنند، می توانند برای تابعیت مالتا اقدام کنند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.