شرایط اقامت لیتوانی در سال 2019

از آنجایی که حوزه کاری شرکت کنکاش اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است و لیتوانی برنامه سرمایه گذاری ندارد، بنابراین شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا از کشور لیتوانی اقدام نمی کند و این مقاله صرفا برای مطالعه شما جمع آوری شده است

اقامت لیتوانی

لیتوانی کجاست؟

در سالهای اخیر لیتوانی به یکی از کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت تبدیل شده است.

 

کشور لیتوانی در ساحل دریای بالتیک واقع شده و با لهستان، بلاروس و لتونی هم مرز است. لیتوانی به عنوان بزرگترین کشور بین 3 کشور حوزه بالتیک، به خاطر داشتن مناظر زیبا و برخورد دوستانه  با گردشگران خارجی، در دهه گذشته توجه عموم را در سطح بین المللی به خود جلب کرده است. این کشور دارای هوای معتدل، موزه های استثنایی و جشنواره های فرهنگی بی شماری است که در تمام طول سال برگزار می شوند. سالن های کنسرت نفیس، غذاهای منحصر به فرد، گالری های هنری زیبا و چندین جاذبه گردشگری دیگر، باعث شده لیتوانی به مکانی محبوب برای میلیون ها گردشگر در طول سال تبدیل شود. 

هزینه زندگی در لیتوانی

لیتوانی یکی از ارزانترین کشورها درقاره اروپا است و هزینه زندگی در لیتوانی برای مهاجران خارجی بالا نیست، البته  این مساله تا حد زیادی به سبک زندگی بستگی دارد.

براساس شاخص هزینه های زندگی 2018، لیتوانی از نظر کیفیت زندگی در بین 40 کشور برتر جهان و  از نظر هزینه های زندگی در بین 10 کشور ارزان اروپایی قرار گرفته است.

 

در این کشور هزینه های مواد غذایی، اسکان، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی نسبت به سایر کشورهای اروپائی پائین تر است. 

زبان لیتوانی

زبان لیتوانیایی، زبان رسمی جمهوری لیتوانی‌ست و ۴میلیون گویشور دارد. زبان لیتوانیایی از خانواده زبان‌های بالتیک است. لیتوانیایی زبان دولتی لیتوانی و یکی از زبان‌های رسمی اتحادیه اروپاست.

اقامت لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

لیتوانی یکی از امن ترین کشورهای جهان است. هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی پائین تر است. طبیعت زیبا، عدم وجود حوادث طبیعی، تحصیلات رایگان و بسیاری از عوامل دیگر، این کشور را در سال های اخیر مورد توجه مهاجران قرار داده است.

تحصیل در لیتوانی

امروزه لیتوانی عضو اتحادیه اروپا، ناتو و از جمله ملل 2 زبانه و تحصیل کرده در اروپا است. میزان هزینه تحصیل در لیتوانی نسبت به بسیاری از کشورهای منطقه پایین تر است و این امر لیتوانی را به مکانی مناسب برای تحصیل در اروپا با هزینه های پائین زندگی تبدیل کرده است.

سیستم آموزش و پرورش کشور لیتوانی

تحصیلات از سن 7 تا 16 سالگی در همه سطوح اجباری و رایگان است. 3 سطح آموزشی در لیتوانی شامل: آموزش جامع (از 7 تا 16 سالگی)، آموزش حرفه ای (از 16 تا 18 سال) و آموزش عالی است. دانش آموزان معمولا برای تحصیل در دوره ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی ثبت نام می کنند، جایی که علاوه بر برنامه آموزشی، معمولاً دوره های هنری و موسیقی نیز برگزار می شود. پس از آموزش متوسطه (کلاس 12)، اکثر دانش آموزان به آموزشگاه های حرفه ای می روند، تعدادی نیز به دانشگاه ها و الباقی در موسسات پلی تکنیک به تحصیلات خود ادامه می دهند.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در لیتوانی

دانشگاه‌ های لیتوانی جزء بهترین دانشگاه‌های اروپا و دنیا هستند و تحصیل در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است. آموزش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز در لیتوانی به زبان انگلیسی است. طول دوره پزشکی 6 سال و هزینه تحصیل برای یک سال برابر با 13,000 یورو است. طول دوره دندانپزشکی 5 سال است.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.