شرایط اقامت دانمارک در سال 2019

از آنجایی که حوزه کاری شرکت کنکاش اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است و دانمارک برنامه سرمایه گذاری ندارد، بنابراین شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا از کشور دانمارک اقدام نمی کند و این مقاله صرفا برای مطالعه شما جمع آوری شده است.

اقامت دانمارک

پادشاهی دانمارک

پادشاهی دانمارک، کوچک ترین کشور منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا است و پایتخت آن کپنهاگ است. کشور دانمارک پل ارتباطی کشورهای منطقه اسکاندیناوی و آلمان است.

جمعیت، زبان و و احد پول دانمارک

جمعیت کشور دانمارک ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است.

 

واحد پول این کشور کرون دانمارک است. دانمارک در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوست اما هنوز به منطقه یورو نپیوسته ‌است.

جغرافیای دانمارک

دانمارک بخشی از اسکاندیناوی است. اسکاندیناوی منطقه‌ای جغرافیایی در شمال اروپا است که شامل قلمروهای اصلی نروژ، سوئد، دانمارک و قسمت شمالی فنلاند است.  مساحت دانمارک 43,069 کیلومتر مربع است. این کشور از غرب با دریای بالتیک، از شرق با دریای شمال، از جنوب با کشور آلمان و از شمال با تنگه اسکاژراک هم مرز است.

سیاست دانمارک

دانمارک حکومت مشروطهٔ پادشاهی دارد. نظام دموکراسی یا مردم سالاری دانمارک بر اساس قانون اساسی دانمارک در سال ۱۸۴۹ بنیان گذاری شده است.

 پارلمان دانمارک قوانین دانمارک را به رأی می گذارد و تصویب می‌کند. دانمارک مجموعه ای از عهدنامه‌های بین‌المللی را به منظور دفاع از حقوق بشر  امضاء کرده‌است. برخی از این عهدنامه ها شامل قطعنامه‌های سازمان ملل علیه شکنجه، مبارزه با هر نوع تبعیض نژادی، هر نوع تبعیض علیه زنان و حقوق کودکان است.

 

دانمارک با عضویت در شورای اروپا به عهدنامه حقوق بشر اروپا پیوسته‌ است که خود تأثیر فراوانی روی قوانین دانمارک دارد.

شهرها و تقسیمات کشوری

در تقسیمات کشوری جدید در سال ۲۰۰۷، خاک اصلی کشور دانمارک به 5 استان هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند، و سیددانمارک و 98 شهر تقسیم گردیده است.

 

گرینلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان دانمارک به‌شمار می‌آیند.

جذابیت های دانمارک

اقامت دانمارک

دانمارک کشوری است که اسکاندیناوی از آنجا آغاز می شود. این کشور در طول قرن ها بسیار تغییر کرده است.

این کشور زمانی به خاطر وایکینگ ها، جنگجویان سرسخت، شناخته می شد، اما اکنون یک کشور مدرن و صلح طلب است که معماری خلاقانه خود را با ساختمان های قرون وسطایی به اشتراک می گذارد.

در این کشور شاهد روستاهای ماهیگیری زیبا خواهید بود که میراث به جا مانده از دوران وایکینگ ها است.

 

 دانمارک سرزمین هانس کریستین اندرسن است، بنابراین در این کشور کاخ ها و قلعه هایی را خواهید دید که شاید تنها در افسانه ها واقعیت داشته باشند. 

راه های مهاجرت به دانمارک

اقامت دانمارک

·         مهاجرت از طریق کار: شرط دریافت ویزای کار دانمارک دریافت دعوت نامه کاری از یک کارفرما در دانمارک است.

 

·         مهاجرت از طریق تحصیل: اخذ ویزای تحصیلی کشور دانمارک در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مشروط بر داشتن مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان دانمارکی است. بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های دانمارک، به شرط پیدا کردن کار می توانید برای اخذ اقامت دانمارک درخواست دهید.

فوائد اخذ اقامت دانمارک

دانمارک عضو منطقه شنگن است و بنابراین دارندگان کارت اقامت دانمارک دارای حق سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شنگن هستند.

 

با داشتن اقامت دانمارک و در صورت رعایت الزامات لازم، پس از چند سال شهروندی و پاسپورت دانمارک اعطا می شود. پاسپورت دانمارک یک پاسپورت اروپایی قدرتمند است.

اقامت دانمارک از طریق ویزای کار

اقامت دانمارک

به صورت کلی اخذ ویزای کار دانمارک مستلزم دریافت پیشنهاد کاری معتبر از سوی کارفرما است.

در اروپا دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما امری سخت و زمان بر است، زیرا در ابتدا کارفرما باید کار را در کشور خود به مدت ۳ ماه آگهی کند و چنانچه متقاضی واجد شرایط  وجود نداشت، موقعیت شغلی را به مدت ۳ ماه دیگر در سایر کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند.

 

در صورتی که شخص مورد نظر از اروپا پیدا نشد، متقاضی از کشورهای غیر اروپایی می تواند پس از دریافت نامه پیشنهاد کاری همراه با سایر مدارک، درخواست ویزای کار بلند مدت دانمارک را ارسال کند. 

شرایط اخذ ویزای کاری دانمارک

ویزای کار دانمارک براساس سیستم امتیاز دهی است و در صورتی که مجموع امتیازات متقاضی بالا باشد، می تواند واجد شرایط دریافت ویزا گردد. معیارهای امتیاز بندی برای اخذ ویزا شامل مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان و سن هستند.

نکاتی در مورد ویزای کاری دانمارک

متقاضیانی که ویزای کار دانمارک را دریافت کرده اند و متاهل هستند، پس از گذشت مدت کوتاهی از اقامت خود در دانمارک (بین 1 تا 3 ماه) می توانند جهت ورود همسر و فرزندان خود به دانمارک اقدام کنند. 

شرایط سنی و مدارک لازم برای ویزای کاری دانمارک

متقاضی جهت کسب امتیاز بر اساس سن جهت اخذ ویزای کاری دانمارک حداکثر تا 40 سالگی می تواند اقدام کند.

 

 مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان و پاسپورت معتبر، اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری دانمارک هستند. 

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.