شرایط اقامت ایتالیا در سال 2019

از آنجایی که حوزه کاری شرکت کنکاش اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است و اقدام از برنامه سرمایه گذاری ایتالیا برای ایرانی ها امکان پذیر نیست، بنابراین شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا از کشور ایتالیا اقدام نمی کند و این مقاله صرفا برای مطالعه شما جمع آوری شده است

شرایط اقامت ایتالیا در سال 2019

کشور ایتالیا

ایتالیا، کشور هنر و معماری، در جنوب قاره اروپا واقع شده است. پایتخت آن شهر تاریخی رم است. این شهر حدود 700 سال پیش از میلاد مسیح بنا شده است. ایتالیا از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده ‌است و دو کشور کوچک واتیکان و سانمارینو در دل این کشور واقع شده اند.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. ایتالیا حدود 62,137,000 جمعیت دارد و سومین اقتصاد بزرگ اروپا به حساب می آید.

 

بر اساس محاسبه یونسکو، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا، کشوری کوچک که مساحت آن فقط 0.25 درصد از کل خشکی‌های جهان است، واقع شده‌ است. هر ساله به‌ طور میانگین حدود 60 میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید می‌کنند و ایتالیا از این نظر پنجمین کشور پربازدید در جهان است. 

پایتخت و شهر های بزرگ اینالیا

شرایط اقامت ایتالیا در سال 2019

رم

شهر رم پایتخت و بزرگترین شهر کشور ایتالیا، یکی از دیدنی ترین مناطق تاریخی جهان است که قدمت چند هزار ساله دارد. این شهر در بخش مرکزی و غربی کشور ایتالیا واقع شده است. بنا های تاریخی آن و کوچه پس کوچه های دلچسب آن با منظره غروب آفتاب تماشایی است

ونیز

شهر ونیز یکی از شهرهای زیبای جهان است و سالانه میلیون‌ها گردشگر از این شهر دیدن می کنند. شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعداد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است. ونیز، شهر عابرین پیاده، تنها شهری در جهان است که در آن ماشین تردد نمی کند و برای قدم زدن بسیار دلچسب است. جزیره اصلی و مرکزی ونیز به نام ریالتین را می‌شود به راحتی در یک ساعت پیاده‌روی تماشا کرد.

میلان

شهر میلان بعد از شهر رم، به‌عنوان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا شناخته می شود. این شهر در حال حاضر و بر اساس آخرین سرشماری جمعیتی معادل ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در خود دارد. میلان شهر مد و مرکز اصلی مد ایتالیا است و شهر میلان در کنار پاریس، لندن و نیویورک به عنوان پایتخت مد در جهان مطرح شده‌است.

اقامت  دائم ایتالیا

شرایط اقامت ایتالیا در سال 2019

برای بدست آوردن اقامت دائم ایتالیا ابتدا باید اقامت موقت این کشور را بدست آورد. افرادی که تمایل دادند اقامت دائم این کشور را بدست آورند، باید 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند، به زبان و فرهنگ ملی این کشور اشراف داشته باشند، دارای سوء پیشینه نباشند و از درآمدی که بتوانند خود و خانواده شان را تامین کنند، برخوردار باشند.

به طور کلی اقامت موقتی قابل تبدیل به اقامت دائم است که از راه های زیر بدست آمده باشد:

1.     اقامت موقت اگر بر پایه اجازه کار قانونی بدست آمده باشد و بر این اساس متقاضی در این کشور زندگی و کار کرده باشد.

2.     اقامت موقت از روش کار آفرینی بدست آمده باشد و به این ترتیب متقاضی اجازه راه اندازی کسب و کار خود را داشته باشد.

3.     اقامت موقت بر اساس برنامه های سرمایه گذاری دولتی بدست آمده باشد.

 

4.     اقامت موقت بر اسال برنامه های خود اشتغالی بدست آمده باشد.

آیا ایتالیا برنامه اعطای ویزای طلایی از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاران دارد؟

برنامه رسمی برای اعطای گلدن ویزا از طریق خرید ملک تا این لحظه از طرف دولت اعلام نشده است. البته گرفتن اقامت دائم از این کشور از طریق خرید ملک تحت شرایطی امکان پذیر است اما به راحتی برنامه گلدن ویزای پرتغال نیست.

برنامه سرمایه گذاری ایتالیا: اقدام در این برنامه برای ایرانی ها امکان پذیر نیست

در سال 2017 دولت ایتالیا برنامه جدیدی را برای متقاضیان غیر اروپایی معرفی کرده است. این برنامه به 4 روش زیر امکان پذیر است:

·         خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش 2,000,000 یورو

·         سرمایه گذاری در شرکت های ایتالیایی به ارزش 1,000,000 یورو

·         کمک به برنامه های بشردوستانه به ارزش 1,000,000 یورو

·         سرمایه گذاری در یک برنامه استارتاپی به ارزش 500,000 یورو

مبلغ سرمایه گذاری در برنامه های ذکر شده باید به مدت 2 سال ادامه داشته باشد.

 

اقامتی که به این ترتیب متقاضی بدست می آورد، بعد از 5 سال به اقامت دائم تبدیل می شود. برای بدست آوردن تابعیت کشور ایتالیا نیاز است که بعد از گرفتن اقامت دائم متقاضی به مدت 10 سال در این کشور زندگی کند.

سایر روش های  مهاجرت به ایتالیا و گرفتن اقامت ایتالیا

روش های گوناگونی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد:

 

 مهاجرت از طریق کار، مهاجرت تحصیلی، ثبت شرکت و تمکن مالی. 

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا گرفتن ویزای کار ایتالیا است. برای درخواست این ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما برای شما دعوت نامه کاری قانونی ارسال کند و شما را استخدام کند. این اقدام تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. کارفرما برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود در ابتدا باید برای مدت 3 ماه در کشور خود (در روزنامه و اینترنت) آگهی دهد. در صورت نیافتن متقاضی کار، کارفرما باید برای مدت 3 ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد. در صورتی که متقاضی پیدا نشود، کارفرما می تواند نیروی کار مورد نیاز خود را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند. 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی، یکی از روش های آسان برای مهاجرت به ایتالیا است. بعد از اتمام دوره تحصیلات در کشور ایتالیا می توان ویزای تحصیلی را به مدت 6 ماه تمدید کرد و یا آن را به انواع دیگر ویزاهای اقامتی ازجمله ویزای کار تبدیل کرد. اقامت موقتی که از طریق ویزای تحصیلی بدست می آید، به خودی خود قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائمی را ندارد. برای آنکه متقاضی بتواند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کند، باید حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد، که 2 سال آن باید با کار و پرداخت مالیات همراه باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در ایتالیا می توان اقامت موقت این کشور را بدست آورد و پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت و پرداخت مالیات می توان اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد. از مزایای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا می توان به استفاده از خدمات درمانی، افتتاح حساب بانکی در سراسر اروپا، امکان خرید ملک و غیره اشاره کرد.  

اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت ایتالیا با توجه به شرایط نسبتا آسان و داشتن ریسک پائین بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. افرادی که دارای تمکن مالی بالایی در داخل کشور هستند، می توانند برای اخذ اقامت موقت ایتالیا از طریق تمکن مالی اقدام کنند. پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت در ایتالیا، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند. 

مزایای اقامت دائم کشور ایتالیا

کشور ایتالیا عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است و به این ترتیب افرادی که اقامت موقت این کشور را بدست آورده باشند، می توانند در ایتالیا کار، زندگی و تحصیل کنند و به راحتی به کشورهای شنگن سفر کنند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.