اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

اقامت اسپانیا

 کشور اسپانیا در اروپای غربی واقع شده است. آب و هوای اسپانیا به صورتی است که تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارد. پول رایج کشور اسپانیا یورو است و مردم به زبان های اسپانیایی و کاتالان در آن صحبت می کنند.

 کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که در ازای سرمایه گذاری در خرید ملک، اقامت یک ساله اسپانیا را به متقاضیان اعطا می کند. این اقامت تا 5 سال قابل تمدید است.

 اقتصاد اسپانیا رو به رشد است. اسپانیا دارای خانه های ارزان، استاندارد های بالای زندگی، شرایط مطلوب بهداشتی و درمانی است و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و راه اندازی مشاغل است. 

مزایای اقامت اسپانیا

امکان اخذ اقامت اسپانیا برای همسر و فرزندان وابسته

 امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر متقاضی اصلی

 اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از 5 سال

 شرط حضور ندارد (برای حفظ اقامت موقت)

برنامه ویزای طلایی اسپانیا یا اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اسپانیا

 متقاضی اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با ارزش مشخص، اقامت موقت دریافت می کند که قابل تمدید است. برای تمدید این اقامت نیازی به زندگی در اسپانیا نیست.  اگر پس از 5 سال، ملک را نفروخته باشید و سالانه 6 ماه را در اسپانیا گذرانده باشید، اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهید کرد.  در غیر این صورت، اقامت موقت شما تمدید می شود.این ویزا برای دو سال بدون نیاز به تمدید، معتبر است.

 اقامت اسپانیا به شما اجازه زندگی، تحصیل و کار در اسپانیا را می دهد. 

 

پست مرتبط : اقامت اروپا

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

اقامت اسپانیا

 تنها یک گزینه وجود دارد. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، متقاضی باید ملکی را با ارزش حداقل 500,000 یورو در اسپانیا خریداری کند.

تابعیت و پاسپورت اسپانیا

اقامت اسپانیا

 در صورتی که فرد دارنده اقامت اسپانیا، هر سال 183 روز را در اسپانیا اقامت داشته باشد، پس از 10 سال می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کند. دانستن زبان اسپانیایی برای کسب تابعیت و پاسپورت کشور اسپانیا الزامی است.

 کشور اسپانیا تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد. در نتیجه این برنامه یک برنامه اخذ اقامت است و به راحتی به تابعیت منجر نمی شود. 

چرا اقامت اسپانیا؟

اگر به دنبال اخذ اقامت از کشور های اروپایی هستید، اسپانیا گزینه معقولی به حساب می آید. در این قسمت به چندین علت برای انتخاب کشور اسپانیا میپردازیم.

براساس نظرسنجی های مختلف بازار، قیمت املاک در اسپانیا به طور مداوم از زمان سقوط ملک در اسپانیا در سال 2008 افزایش یافته است. بازار هر سال نشانه های قابل توجهی از رشد را نشان می دهد و آمار نشان می دهد که این الگو در سال های آینده همچنان افزایش خواهد یافت. تنها در سال  2018 ، معاملات املاک در مقایسه با سال قبل 11.5 درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت هر متر مربع نیز در سال گذشته از 1,586 یورو در هر متر مربع به 1,720 یورو در هر متر مربع، افزایش 8 درصدی داشته است.

 به گفته سازمان بهداشت جهانی و سایر تحقیقات گسترده، اسپانیا  یکی از سالمترین کشورهای دنیا محسوب می شود. این احتمالا عمدتا به دلیل آب و هوای گرم، رژیم غذایی سالم مدیترانه ای و شور و هیجان مردم اسپانیا برای گردش های روزانه است. میانگین سن امید در اسپانیا به زندگی بیش از 81 سال است که بالاتر از ایالات متحده آمریکا، کانادا و انگلستان است.

اسپانیا یک شیوه زندگی فوق العاده به مهاجران ارائه می دهد. به غیر از مزایای ذکر شده در بالا، مناطقی مانند کوست بلانکا به دلیل طیف گسترده ای از سواحل شگفت انگیز، زمین های گلف و شرایط مناسب برای ورزش های آبی، از مقاصد  محبوب برای خریداران خارجی هستند. این منطقه هر سال دارای 300 روز نور آفتاب است.

ویزای طلایی یا اقامت اسپانیا فرد را قادر می سازد تا به صورت آزادانه در سراسر منطقه شنگن و اتحادیه اروپا سفر کند. اقامت اسپانیا به این معنی است که شما می توانید بدون هیچ محدودیتی در اسپانیا و 90 روز در هر 6 ماه در کشور های اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید.

در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران اقامت اسپانیا را برای بهره مند شدن از مزایای اقامت آن درخواست می کنند، امکان درخواست شهروندی و پاسپورت اسپانیا پس از 10 سال وجود دارد. برای کسانی که اهداف بلند مدت آنها شهروندی است، توجه داشته باشید که باید در اسپانیا حداقل 182 روز در هر سال اقامت داشته باشید.

 اسپانیا دومین کشور پر بازدید جهان است و به عنوان یک کشور بسیار امن با ارتکاب جرم بسیار کم شناخته شده است. اسپانیا بر طبق شاخص صلح جهانی، به عنوان 30 امین کشور امن در جهان طبقه بندی شده است.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.