شرایط اقامت اسلوونی در سال 2019

از آنجایی که حوزه کاری شرکت کنکاش اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است و اسلوونی برنامه سرمایه گذاری ندارد، بنابراین شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا از کشور اسلوونی اقدام نمی کند و این مقاله صرفا برای مطالعه شما جمع آوری شده است

اقامت اسلوونی

اسلوونی عضو اتحادیه اروپا و سازمان ناتو است. جمعیت این کشور 2,060,000 نفر است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن اسلوونیایی است. با اخذ اقامت اسلوونی می توان بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کرد. اسلوونی کشوری امن است.

 

دادگاه قانون اساسی اسلوونی والاترین قدرت قضایی در این کشور است که از ۹ قاضی تشکیل شده‌ است. این قاضی‌ها توسط مجلس شورای ملی برای یک دوره 9 ساله انتخاب می‌شوند. معماری این کشور ترکیبی از معماری باروک اتریشی و رومی ایتالیایی است که این معماری شهرهای این کشور را به اثر هنری و  بسیار دیدنی تبدیل کرده است. ماریبور یکی از شهرهای بسیار بزرگ و زیبا در کشور اسلوونی است و شهر کوچک پستجنا در جنوب غربی آن نیز یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری اسلوونی محسوب می شود.

اسلوونی کجاست؟

کشور اسلوونی در جنوب مرکزی قاره اروپا واقع شده که از سوی غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از سمت شمال شرق با مجارستان هم‌مرز است. وسعت خاک این کشور حدود 20,573 کیلومتر و جمعیت آن 2,060,000 نفر است. 61 درصد مردم این کشور مسیحی و بقیه مردم یا بی دین هستند و یا به ادیان دیگر گرایش دارند.

 

اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی است که در کوه های آلپ شرقی و در انتهای شمالی دریای آدریاتیک قرار دارد. اسلوونی با وجود کوچک بودن، از سواحل مدیترانه گرفته تا قله های آلپ جولیان و تپه های جنوب، مناظر خیره کننده ای برای بازدید دارد. 

اقتصاد اسلوونی

اسلوونی اقتصادی توسعه یافته دارد و از نظر درآمد سرانه در بین کشورهای اسلاویک در دسته ثروتمندترین کشورها جای دارد. این کشور در سال 2007، یورو را به عنوان ارز رسمی خود به جای تلار معرفی کرد و از سال 2010 به عضویت سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بین‌المللی درآمد. درآمد ناخالص داخلی اسلوونی به 66 میلیارد دلار می‌رسد. این کشور از نظر شاخص توسعه انسانی نیز وضعیت بسیار خوبی دارد و در رتبه 25 بین تمام کشورهای جهان قرار گرفته است.

حدود دو سوم از مردم اسلوونی، در بخش خدمات کار می‌کنند و یک سوم دیگر در حوزه صنعت و ساختمان فعال هستند. اسلوونی از چند مورد بهره فراوانی می‌برد: نیروی کار با تحصیلات بالا، زیرساخت‌های بسیار توسعه یافته و تجارت فرامرزی گسترده.

البته میزان سرمایه‌گذاری خارجی در اسلوونی، یکی از پایین‌ترین ارقام در اتحادیه اروپاست. هم‌چنین تولید نیروی کار و رقابت‌پذیری اسلوونی نیز از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است.

 

صنعت‌های اصلی این کشور وسایل نقلیه موتوری، تجهیزات الکترونیکی، ماشین‌آلات، مواد دارویی و سوخت است و یکی از اصلی‌ترین مشکلات اقتصاد این کشور نیز، روند رو به رشد پیری در این کشور است.

اقامت اسلوونی

تحصیل در اسلوونی

معتبرترین دانشگاه اسلوونی دانشگاه لیوبلیانا واقع  در پایتخت این کشور است. دروس در بیشتر دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود، بنابراین داشتن دانش زبان انگلیسی برای ورود به این دانشگاه ها لازم است. اگر فرد متقاضی نتواند مدرک زبان ارائه دهد باید در دوره های زبان انگلیسی شرکت کند. به طور متوسط هزینه تحصیل در اسلوونی سالیانه حدود 5,000 یورو است که اغلب به فرد دانشجو اجازه کار نیمه وقت هم داده می شود.

تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی

اسلوونی در حقیقت دارای یک سیستم آموزش عالی است که یکی از بهترین های اتحادیه اروپا محسوب می شود. دانشگاه های اسلوونی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً از دانشجویان شهریه دریافت می کنند، اما فرصت های زیادی برای تحصیل در مقطع دکتری به صورت رایگان وجود دارد.

 

چنانچه تحصیلات متوسطه را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و برای تحصیلات عالی در کشور خود واجد شرایط باشید، می توانید واجد شرایط تحصیلات عالی در اسلوونی نیز باشید. با این حال، در بیشتر دانشگاه ها از شما خواسته می شود سطح دانش زبان اسلوونیایی و  یا انگلیسی خود را ثابت کنید. در بعضی موارد از شما درخواست می شود که در دوره های تکمیلی نیز شرکت کنید.

تحصیل در اسلوونی در مقطع دکترا

سیستم آموزش عالی در اسلوونی شامل برنامه های تحصیلی و تخصصی دانشگاهی، کارشناسی، برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد و مدارک حرفه ای و همچنین تحصیل در مقطع دکترا است. مدارک تحصیلی در هر 3 مقطع را می توان به صورت پیوسته اخذ کرد. مؤسسات آموزش عالی ممکن است برنامه های مطالعات تکمیلی را به عنوان نوعی یادگیری مادام العمر ارائه دهند. تحصیلات در مقاطع مختلف به صورت تمام وقت و پاره وقت برگزار می شوند.

تحصیل در اسلوونی در رشته های پزشکی

پذیرش دانشجویان بین المللی در بسیاری از دانشگاه های اسلوونی برای تحصیل در رشته های پزشکی بلامانع است.

برنامه 6 ساله پزشکی به منظور آموزش مهارت های اصلی لازم برای تبدیل دانشجویان به پزشک متخصص و ماهر طراحی شده است. هدف کلی برنامه پزشکی آموزش به پزشکانی است که:

 

- قادر به ارائه خدمات پزشکی با کیفیت بالا مطابق با دستاوردهای اخیر پزشکی و معیارهای اخلاقی بالا هستند.

- در تلاش برای افزایش آگاهی جامعه و ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری ها هستند.

- مایل به فعالیت در توسعه علوم پزشکی هستند.

- مایل به خودآموزی در طول فعالیت حرفه ای خود هستند.

 

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند طیف گسترده ای از مشاغل بین المللی را دنبال کنند. دانشجویان این فرصت را دارند که تحصیلات خود را با اخذ اقامت در اسلوونی یا خارج از کشور ادامه دهند و پزشک متخصص شوند. 

هزینه تحصیل در اسلوونی

هزینه تحصیل در اسلوونی بسته به انتخاب موسسه و دوره تحصیلی متفاوت است. دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای تحصیلات خود باید شهریه پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی:

شهریه سالانه رشته های علوم اجتماعی حدود 1,500 دلار و هزینه رشته های فنی، علوم طبیعی و هنر حدود 2,000 دلار است.

هزینه کارشناسی ارشد:

شهریه سالانه رشته های علوم اجتماعی حدود 2,250 دلار و هزینه رشته های فنی، علوم طبیعی و هنر حدود 3,000 دلار است.

هزینه مقطع دکترا:

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در رشته های علوم اجتماعی حدود 4,500 دلار در سال و

هزینه رشته های فنی، علوم طبیعی و هنر حدود 6,000 دلار است.

دانشجویان همچنین می توانند برای شرکت در رویدادهای فرهنگی، کنسرت، ورزش و سایر فعالیت ها از تخفیفات دانشجویی استفاده کنند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.