شرایط اقامت استونی در سال 2019

از آنجایی که حوزه کاری شرکت کنکاش اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است و استونی برنامه سرمایه گذاری ندارد، بنابراین شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا از کشور استونی اقدام نمی کند و این مقاله صرفا برای مطالعه شما جمع آوری شده است

اقامت استونی

براساس قانون اتباح خارجی، شهروندان غیر اتحادیه اروپا در صورت تصمیم به الحاق به همسر یا خانواده نزدیك، برای تحصیل، كار یا راه اندازی شغل می توانند برای اخذ مجوز اقامت موقت استونی درخواست دهند. به منظور واجد شرایط بودن برای اقامت موقت، بیمه خدمات  پزشکی و اثبات درآمد 2 برابر هزینه زندگی در استونی لازم است.

 

صدور مجوز اقامت منوط به میزان سهمیه مهاجرت سالانه است که نمی تواند در یک سال از 0.1 درصد از جمعیت دائمی استونی بیشتر باشد. این امر درمورد متقاضیان آمریکایی یا ژاپنی یا شهروندان متقاضی اقامت برای انجام تحقیق یا مطالعه صدق نمی کند.

استونی

استونی کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است. این کشور از غرب به دریای بالتیک و از شمال به خلیج فنلاند می‌رسد و مرز شرقی آن با روسیه و مرز جنوبی آن با لتونی مشترک است. جمعیت استونی 1,315,944 نفر و پایتخت آن تالین است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی این کشور استونیایی است. 

درباره کشور استونی

تصور کنید در جامعه ای زندگی می کنید که در آن به ارزش های انسانی بها داده می شود و ایده های شما مورد استقبال قرار می گیرند. زندگی در استونی زندگی در یک کشور پاک و ایمن با فناوری پیشرفته در کنار افراد تحصیل کرده است که برای نوآوری و ایده های آینده نگرانه ارزش قائل است.

در استونی هرگز بیش از 30 دقیقه رانندگی از جنگل یا دریاچه فاصله ندارید.

محیط زندگی در این کشور بسیار تمیز، آرام و بی خطر است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، استونی بهترین کیفیت هوا را در کل دنیا دارد.

 

برخلاف کوچک بودن کشور، به اندازه یک عمر طول می کشد تا از همه گالری ها، تئاترها، کنسرت ها، جشنواره ها، بازارها، نمایشگاه ها و سواحل این کشور لذت ببرید.

اقتصاد استونی

امتیاز آزادی اقتصادی استونی  برابر با 76.6 است و براساس شاخص سال 2019، اقتصاد آن در جایگاه  15 امین اقتصاد آزاد دنیا قرار گرفته است. امتیاز کلی استونی به دلیل افت قابل توجه امتیازات در زمینه های آزادی مالی و اثربخشی قضایی، حدودا 2.2 مرتبه کاهش یافته است. استونی در بین 44 کشور منطقه اروپا در رده هفتم قرار دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

 

دولت فعلی همچنان به پیروی از دولت قبلی به دنبال برنامه بازار آزاد اقتصادی و طرفداری از تجارت و سیاست های مالی است که منجر به بودجه های متوازن، بدهی عمومی پایین و آزادی اقتصادی بیشتر شده است. حاکمیت قانون توسط یک سیستم قضایی مستقل و کارآمد به شدت اجرا می شود. یک سیستم مالیاتی ساده با نرخ های ثابت و مالیات غیرمستقیم و کم، راه را بر سرمایه گذاری های خارجی باز می کند و از یک رژیم تجاری لیبرال با اقتصاد مقاوم و کارآمد حمایت می کند. مدیریت امور مالی عمومی در این کشور همیشه محتاطانه بوده است.

صادرات و واردات استونی

استونی 76 امین اقتصاد بزرگ صادراتی جهان و 26 امین اقتصاد پیچیده براساس شاخص پیچیدگی اقتصادی است. در سال 2017 ، استونی 14.7میلیارد دلار صادرات و 17.1میلیارد دلار واردات داشته است و در نتیجه تراز تجاری منفی 2.38 میلیارد دلار حاصل شده است. در سال 2017 تولید ناخالص داخلی استونی 25.9 میلیارد دلار و سرانه تولید ناخالص داخلی آن 31.7 هزار دلار بوده است.  

 

کالاهای صادراتی استونی از محصولات غذایی گرفته تا ماشین آلات و تجهیزات، محصولات معدنی، محصولات کشاورزی، چوب (محصولات چوبی) و فلزات (محصولات فلزی) متفاوت است. محصولات برتر صادراتی توسط استونی تلفن (15درصد)، نفت تصفیه شده (12درصد)، اتومبیل (2.0درصد) و آهن (1.8درصد) است. استونی به دلیل کوچک بودن باید کالاهای زیادی را وارد کند. بیشترین سهم در واردات استونی ماشین آلات و تجهیزات، محصولات معدنی و محصولات کشاورزی و غذاهای آماده است. شرکای اصلی واردات فنلاند، سوئد و آلمان هستند.

مزیت های دریافت اقامت استونی

اقامت استونی

. دریافت اقامت موقت 5 ساله در ابتدا.

. امکان تمدید اقامت موقت یا درخواست برای صدور اقامت دائم.

. پس از 8 سال زندگی در استونی، با احتساب 5 سال اقامت دائم، متقاضی می تواند درخواست تابعیت دهد. 

. امکان سفر بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن.

 

. تجارت آزاد در اتحادیه اروپا. 

هزینه زندگی در استونی

هزینه های زندگی در استونی مقرون به صرفه و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین تر است. به طور کلی شرایط زندگی شبیه به شرایط موجود در اروپای غربی است.

تحصیل در استونی

امنیت استونی و هزینه های پایین زندگی، دو دلیل عمده محبوبیت این کشور برای تحصیل است و دانشگاه تارتو که در دومین شهر بزرگ استونی قرار دارد، قدیمی ترین دانشگاه این کشور است و در حدود 13400 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و یکی از بهترین دانشگاه ها  برای ادامه تحصیل است.

با توجه به موفقیت این کشور و کیفیت بالای زندگی تحصیلات در استونی از محبوبیت بالائی در بین جامعه جهانی برخوردار است. در سال 2016 در حدود 3،800 متقاضی خارجی برای تحصیل در دانشگاه های استونی به این کشور وارد شدند.

این روند در حال افزایش است و سالانه 20 درصد بر تعداد متقاضیان خارجی افزوده می شود. به علاوه در نظرسنجی انجام شده توسط نظر سنجی دانشجویان بین المللی، 89 درصد از دانشجویان بین المللی از تحصیلات خود در استونی اظهار رضایت داشتند.  

در دانشگاه های استونی بیش از 140 برنامه آموزشی به زبان انگلیسی با ارائه مدرک معتبر بین المللی برگزار می شود.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.