اقامت اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

اقامت اروپا

اروپا با تاریخ غنی، معماری و فرهنگ شگفت انگیز، غذاهای خوشمزه، شهرهای مشهور و تنوع جغرافیایی از قبیل کوه ها، سواحل، جزایر، رودخانه ها و ... مقصد مطلوب مهاجران است و  در سال های اخیر افراد زیادی از سراسر جهان تصمیم گرفته اند که این منطقه را به خانه خود تبدیل کنند.

گروه های مختلفی از افراد به دنبال اخذ اقامت دوم هستند. شهروندان کشور هایی که دارای پاسپورت قدرتمند نیستند، با اخذ اقامت اروپا حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن را بدست می آورند. علاوه بر این، اخذ اقامت برای کسانی که به دنبال تجارت در اروپا هستند، مسئله ای حائز اهمیت است. عدم شرط حضور در برخی از برنامه ها، راه حل برای افرادی است که همواره به دلایل مختلف، از جمله شغل ثابت در کشور خودشان، توانایی زندگی در کشورهای دیگر را ندارند اما قصد اخذ اقامت دوم برای روز مبادا دارند.

اخذ اقامت از کشور های اروپایی  از روش های  متعددی امکان پذیر است. در این مقاله به طور خلاصه به برخی از آنها می پردازیم.

انواع روش های اخذ اقامت اروپا چیست

روش های مختلفی برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد که شامل موارد ذیل است:

سرمایه گذاری

خرید ملک

خرید اوراق قرضه

انجل ویزا

ثبت شرکت

تمکن مالی

ازدواج

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

 

شرکت کنکاش تنها از روش های سرمایه گذاری در خرید ملک و انجل ویزا اقدام می کند.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اروپا

"ویزای طلایی" یا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در واقع یک مجوز اقامت است که به دارنده حق زندگی در کشور را می دهد و با توجه به قوانین زمانی تابعیت آن کشور، به سمت شهروندی پیش می رود.

 "ویزای طلایی" واژه ای برای تمام اقامت های مختلف با برنامه سرمایه گذاری است که در آن یک فرد در کشور سرمایه گذاری می کند و در ازاء سرمایه گذاری، در طول دوره مهاجرت از یک سری مزایا و امتیاز ها برخوردار می شود. 

از طریق انجام یک سرمایه گذاری می توان مراحل اخذ اقامت اروپا را انجام داد. اکثر این برنامه ها شرط حضور فیزیکی ندارند و متقاضیان بدون نیاز به ترک وطن می توانند برای همیشه از مزایای داشتن کارت اقامت کشور های اروپایی استفاده کنند.

با سرمایه گذاری به این ترتیب، متقاضیان معمولا هم سود می کنند، هم می توانند اقامت اروپا را دریافت کنند و با دانستن اینکه همه تخم مرغ ها در یک سبد نیست و بخشی از سرمایه خود را در کشور دیگری سرمایه گذاری کرده اند، آسایش خاطر بیشتری نسبت به آینده خواهند داشت. 

مسئله ای که "ویزای طلایی" را نسبت به برنامه های دیگر متفاوت می کند، این است که این برنامه به طور کلی تمامی الزامات دیگر را حذف می کند. ویزای طلایی نیاز به پیشنهاد شغلی، شروع کسب و کار (که شامل برنامه های پیچیده کسب و کار، الزامات پرداخت مالیات و غیره) و یا حتی ازدواج ندارد.

در اکثر موارد، به طور کلی نیاز به زبان نیز حذف می شود. برای مثال، اگر قصد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را داشته باشید و زبان پرتغالی بلد نباشید، مشکلی در روند اخذ اقامت شما پیش نمی آید.

به همین دلیل است که این برنامه ها "بلیط طلایی" برای کسانی هستند که قصد اخذ اقامت اروپا را بدون هیچ گونه قوانین خاص دارند. 

در سال 2008، زمانی که اروپا با بحران مالی رو به رو شد، مشکلات اقتصادی بر بازارهای املاک محلی تاثیر گذاشت و حجم سرمایه گذاری در املاک کاهش یافت. در نتیجه قیمت املاک در اروپا 20 تا 40 درصد کاهش یافت.

در تلاش برای ورود سرمایه از خارج از کشور، برخی از کشورهای جنوب اروپا برنامه های ویزای طلایی را معرفی کردند و این امکان را به وجود آوردند که افراد بالای 18 سال در کشور میزبان سرمایه گذاری کنند و در عوض، اقامت آن کشور را بدست آورند.

 اخذ اقامت از این روش در مقایسه با شیوه های دیگر اخذ اقامت نسبتا ساده تر است. متقاضیان ملزم به یادگیری زبان ملی کشور میزبان نیستند و بررسی مدارک از چند هفته تا چند ماه طول می کشد.

ثمره این برنامه ها مشخص است: هزاران سرمایه گذار خارجی از این فرصت برای به دست آوردن اقامت اروپا  استفاده کرده اند و در نتیجه ی علاقه خریداران خارجی، قیمت املاک اروپا افزایش یافته است. 

 محبوب ترین برنامه ویزای طلایی اروپا مربوط به کشور پرتغال است. از آغاز برنامه تا اواخر ماه می 2018، حدود 6,300 سرمایه گذار خارجی اقامت پرتغال را به دست آوردند. از این رو میزان سرمایه گذاری در اقتصاد پرتغال در این بازه زمانی 3.8 میلیارد یورو بوده است.

کشورهایی از جمله پرتغال و یونان دارای برنامه های گلدن ویزا هستند. با خرید ملک در این کشور ها در مدت چند ماه، اقامت اعطا می شود. شما با اخذ اقامت از یک کشور اروپایی، حق زندگی، کار و تحصیل در همان کشور و سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را بدست می آورید.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به 2 روش خرید ملک و اوراق قرضه امکان پذیر است.

کشور هایی مانند پرتغال و یونان دارای برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری هستند. اقامت از طریق سرمایه گذاری زمانی به دست می آید که متقاضی و اعضای خانواده شرایط مورد نیاز برنامه را برآورده سازند. این شرایط در کشورهای مختلف متفاوت و معمولا شامل معیارهای ذیل است:

• داشتن حداقل سرمایه مشخص

• سرمایه گذاری به ارزش تعیین شده توسط دولت ها و حفظ سرمایه گذاری به مدت تعیین شده

• برخورداری از سلامت لازم و عدم سوء پیشینه

• گذراندن آزمونهای فرهنگی و زبان

• پرداخت تمام هزینه های حقوقی، دولتی و بررسی پرونده

• تهیه اسناد لازم

 

مدت زمان حفظ سرمایه گذاری طبق قوانین هر کشور متفاوت است. 

روش های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در املاک

این نوع پروژه ها مستلزم سرمایه گذاری در املاک تجاری یا مسکونی در کشور مقصد است. الزامات هر کشور می تواند از مالکیت کل ملک، مالکیت جزئی (مشترک) در یک پروژه یا اجاره ملک برای مدت زمان لازم متفاوت باشد.

در تمام گزینه های ملکی، سرمایه گذاری باید برای حداقل 3 تا 5 سال بسته به قوانین آن کشور حفظ شود. پس از گذشت مدت زمان لازم می توانید سهام خود را به ارزش روز بازار به فروش برسانید.

اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی راهی بدون ریسک برای به دست آوردن اقامت است زیرا دولت کشور مربوطه اوراق قرضه را تضمین می کند و معولا سودی در پی ندارد. اصولا حداقل دوره حفظ سرمایه، 5 سال است.

در برخی از کشورها مانند بلغارستان، اگر اوراق قرضه دولتی بیشتری خریداری کنید، تابعیت آن کشور را سریعتر کسب خواهید کرد.

کمک مالی بلاعوض به دولت

این نوع سرمایه گذاری نیازمند اهدای مبالغ قابل توجه به صندوق تأیید شده یا خیریه در یک کشور خاص است. این روش بشردوستانه برای کمک به توسعه اقتصادی کشور مقصد است.

مزایای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

• بهره مندی از اکثر مزایای اجتماعی که شهروندان دریافت می کنند، از جمله پوشش خدمات درمانی

• زندگی، تحصیل، کار و یا انجام کسب و کار در هر نقطه از کشور محل اقامت *

• تحت شرایط خاص، پس از چند سال امکان درخواست شهروندی وجود دارد

• اگر فردی اقامت اتحادیه اروپا را داشته باشد، می تواند بدون ویزا در کشور های حوزه شنگن سفر کند.

* در برخی کشورها، توانایی "کار" به معنی جستجو برای کار نیست. کشورهایی مانند یونان و قبرس اجازه می دهند که فرد با داشتن اقامت دائم  در حرفه خود کار کند، اما به عنوان نیروی کار کشور نمی تواند استخدام شود.

تفاوت بین اقامت و تابعیت

تابعیت (شهروندی)

شهروند یک کشور دارای حقوقی است که شامل حال فردی که اقامت آن کشور را دارد، نمی شود. شهروند این اطمینان را دارد که وضعیت و حقوق وی برای تمام طول عمرش حفظ می شود. همچنین، شهروندی به فرزندان منتقل می شود.

اقامت 

اقامت هر کشور بسته به قوانین آن کشور می تواند به صورت دائم یا موقت باشد. افرادی که اقامت یک کشور را دارند، باید الزاماتی مانند حفظ سلامتی و عدم سوء پیشینه را حفظ کنند تا بتوانند اقامت کشور مد نظر را داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است حق اقامت از آن ها گرفته شود.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اقامت اروپا

یکی از مطمئن ترین روش های اخذ اقامت اروپا، خرید ملک است. در این روش متقاضی طبق قوانین کشور مد نظر، ملک را با ارزش تعیین شده خریداری می کند و در مدت چند ماه اقامت آن کشور را بدست می آورد. با خرید ملک در کشور های یونان (حداقل 250,000 یورو) و پرتغال (حداقل 280,000 یورو) می توان به راحتی اقامت این کشور ها را بدست آورد. از میان این کشور ها، کشور پرتغال در صورت رعایت الزامات لازم در برنامه، پس از 5 سال به آسانی تابعیت این کشور را اعطا می کند. با داشتن تابعیت از هر کشور اروپایی، شما شهروند کل اروپا هستید، و امکان زندگی، کار و تحصیل در تمام کشور های اتحادیه اروپا را دارید. یونان  هم پس از چند سال (بیشتر از 5 سال) ممکن است تابعیت را با شرایط خیلی سخت تر اعطا کند. 

داشتن خانه ای در یک کشور گرم و آفتابی اروپایی همیشه مورد علاقه افراد متمول از سراسر دنیا بوده است. افراد ثروتمند معمولا خانه ای را در یک کشور اروپایی می خرند تا تابستان های خود را در آن بگذرانند و یا فرزندان خود را برای تحصیل و تفریح به آنجا بفرستند.

در حال حاضر یک انگیزه دیگر برای خرید خانه و ملک در کشورهای اروپایی برای ثروتمندان از سراسر دنیا ایجاد شده است. افراد امروزه در بعضی کشورهای اروپایی ملک می خرند تا علاوه بر مزایای دیگر، اقامت کشور های اروپایی را نیز کسب کنند. اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک یک روش نسبتا سریع برای اخذ اقامت است.

در دهه گذشته به دلیل بحران اقتصادی در اروپا قیمت املاک بسیار کاهش داشت و همزمان با آن برخی کشورهای اروپایی برنامه های سرمایه گذاری در کشورشان را برای اولین بار ابداع کردند. قیمت مناسب املاک در اروپا، چشم انداز رشد قیمت در آینده نزدیک ، اخذ کارت اقامت و امکان سفر بدون ویزا به همه کشورهای حوزه شنگن دلایلی بودند که توجه سرمایه گذاران را بیش از قبل از همه دنیا به سمت اروپا جلب کرد.

 

 همچنین برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک افراد را ملزم به اقامت طولانی مدت در کشور مربوطه نمی کنند و افراد آزاد هستند ضمن داشتن اقامت، در هر جای دنیا که می خواهند، زندگی کنند. این امر مخصوصا برای تاجران و صاحبان کسب و کار که احتیاج به آزادی حرکت بیشتر برای مدیریت کسب و کار خود دارند، بسیار مهم و ضروری است.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در پرتغال

برنامه ویزای طلایی پرتغال، معروف ترین برنامه سرمایه گذاری اروپا است که به دلیل انعطاف و مزایایی که دارد، متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است. این برنامه در سال 2012 آغاز به کار کرد. گزینه های سرمایه گذاری در این برنامه خرید ملک به ارزش 280,000 یورو، 350,000 یورو و 500,000 یورو است. با خرید ملک با این ارزش در پرتغال، اقامت پرتغال به متقاضی اصلی، همسر و فرزندان وابسته اعطا می شود. این اقامت موقت است و در صورت رعایت الزامات لازم هر 2 سال تمدید می شود. پس از 5 سال متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کند

خرید ملک در پرتغال

سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 500,000 یورو

- بدون شرط حضور

- اقامت دائم پس از 5 سال

-تابعیت و پاسپورت پس از 5 سال

-اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده

-سفر بدون ویزا به شنگن

- بدون مالیات (مالیات پرداخت نمی شود مگر اینکه در پرتغال بیش از 183 روز در سال زندگی کنید)

 

به علت مطلوبیت پرتغال به عنوان یک مقصد و انعطاف پذیری و مزایای بالای برنامه ویزای طلایی، ویزای طلایی پرتغال یکی از محبوب ترین برنامه ها است. کسانی که حداقل 500,000 یورو در املاک و مستغلات پرتغال سرمایه گذاری می کنند، واجد شرایط درخواست اقامت پرتغال هستند.

برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال 2012 برای بار اول به اجرا در آمد تا به اعضای غیر اتحادیه اروپا امکان تجارت در منطقه شنگن را اعطا کند. از ویژگی هایی که این برنامه را جذاب می کند عدم شرط حضور است. دارندگان ویزای طلایی پرتغال تنها ملزم به اقامت در پرتغال به مدت 7 روز در هر سال هستند.

اقامت به تمام اعضای خانواده (از جمله فرزندان وابسته) اعطا می شود و هیچ دانش زبانی یا مصاحبه مورد نیاز نیست. یکی دیگر از مزایای کلیدی این برنامه، اخذ اقامت دائم  و اخذ شهروندی و تابعیت پس از 5 سال است. 

 استاندارد های زندگی در پرتغال در مقایسه با کشورهای دیگر در اروپا بالاتر و مقرون به صرفه تر است. اگر چه سال 2016، سال بسیار خوبی برای بازار املاک در پرتغال بوده است، اعتقاد بر این است که قیمت ملک هنوز هم پایین تر از قبل از دوره بحران مالی .جهانی است. در نتیجه سرمایه گذاری در املاک پرتغال، سرمایه گذاری عالی محسوب می شود

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در یونان

برنامه گلدن ویزای یونان مسیری برای سرمایه گذاری در املاک به منظور اخذ اقامت این کشور است. این برنامه در سال 2013 توسط دولت یونان معرفی شد تا افراد متمول را به سرمایه گذاری در یونان تشویق کند. با خرید ملک به ارزش 250,000 یورو در یونان، اقامت یونان اعطا می شود. این املاک را می شود در خود یونان یا در جزایر آن خریداری کرد. همچنین، ملک می شود تجاری یا مسکونی باشد. در صورتی که خریداران بخواهند، می توانند با هم ملک را خریداری کنند، اما هر متقاضی اصلی باید حداقل 250,000 یورو را پرداخت کند

 خرید ملک در یونان

سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 250,000 یورو

- بدون شرط حضور (مگر اینکه برای شهروندی درخواست شود)

- اقامت تمام اعضای خانواده

- مسافرت آسان در منطقه شنگن

- اقامت دائم فوری

 

برنامه ویزای طلایی یونان که در سال 2013 معرفی شد، ارزانترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا است. اخذ اقامت در یونان از طریق برنامه ویزای طلایی با سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 250,000 یورو، ارزان تر از دیگر کشورها است. به صورت پیش فرض، زمان بررسی درخواست فقط یک ماه است، در حالی که عملا این مدت طولانی تر است و سپس اقامت دائم اعطا می شود. اقامت برای اعضای خانواده از جمله کودکان تا سن 21 سالگی صادر می شود.

هیچ شرایطی برای اقامت در یونان وجود ندارد. ساکنان می توانند در یونان کسب و کار خود را راه اندازی کنند، اما نمی توانند استخدام شوند. شهروندی بعد از 7 سال صادر می گردد، اما برای اخذ آن، اقامت و حداقل دانش زبان نیاز است.

یونان در منطقه شنگن قرار دارد و در نتیجه، امکان مسافرت به آسانی و بدون ویزاا به 26 کشور در این منطقه وجود دارد. برای درخواست این ویزا، خطوط قرمز بسیار کمی وجود دارد و هیچ تست زبان، هیچ تجربه کار و هیچ آزمون پزشکی مورد نیاز نیست.

یونان دارای آب و هوای ایده آل، بازار املاک مقرون به صرفه و فرهنگی غنی است. پس از آنكه قیمت ها در بازار املاک حداقل 40 درصد پس از بحران مالي جهان كاهش يافت، قیمت ها دوباره شروع به رشد کردند و معاملات ملکی بالا گرفته است.

سرمایه گذاری در خرید ملک از 250,000 یورو شروع می شود و می تواند شامل یک یا ترکیبی از املاک مسکونی و تجاری باشد.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در قبرس

در حقیقت، تنها کشوری که  اقامت اروپا را با خرید ملک اعطا می کند، کشور قبرس است.

در صورتی که فردی در کشورهای یونان و پرتغال ملکی را خریداری کند، اقامت همان کشور را بدست می آورد. این موضوع به این معنی است که اگر شخصی برای مثال در پرتغال ملک خریداری کند، فقط اقامت پرتغال را بدست می آورد. این اقامت به معنای حق زندگی، کار و تحصیل فقط در کشور پرتغال است. دارندگان کارت اقامت پرتغال حق زندگی در کشورهای اروپایی دیگر را ندارند. این قضیه برای کشور یونان نیز صدق می کند.

اما اگر کسی بتواند در برنامه شهروندی قبرس سرمایه گذاری کند و تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورد، شهروند کل اروپا می شود و در نتیجه حق زندگی، کار و تحصیل در تمام کشور های اروپایی را خواهد داشت. به بیان ساده تر، شهروندی قبرس به معنای حق اقامت در تمام کشورهای اروپایی است.

برای اینکه فردی شهروند پرتغال شود، باید 5 سال اقامت این کشور را حفظ کند و برای اینکه فردی شهروند یونان شود،  باید 8 سال اقامت این کشور را حفظ کند. پس از اینکه فردی شهروندی یکی از این 2 کشور را بدست آورد،  شهروند کل اروپا می شود و مانند شهروند قبرس، حق زندگی، کار و تحصیل در تمام کشورهای اروپایی را خواهد داشت.

 خرید ملک در قبرس

برای اقامت دائم:

- سرمایه گذاری به ارزش 300,000 یورو

- روند ساده و سریع برنامه

-بازدید از قبرس هر دو سال یک بار برای حفظ اقامت

- اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده (پدربزرگ و مادربزرگ، والدین و فرزندان وابسته)

- سرمایه گذاری فقط در ملک جدید

 

برای شهروندی:

- سرمایه گذاری به ارزش 2 میلیون یورو

- بدون شرط حضور

- شهروندی اتحادیه اروپا

- روند ساده و سریع برنامه (اخذ پاسپورت اروپا در دو ماه)

- اعطای شهروندی به تمام اعضای خانواده (فرزندان تا 28 سال)

 

در قبرس دو مسیر برای اخذ ویزای طلایی وجود دارد. برای بدست آوردن اقامت دائم، سرمایه گذاری در خرید ملک نوساز برابر با 300,000 یورو یا بیشتر مورد نیاز است. این برنامه یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین برنامه های ویزای طلایی است.

مجوز اقامت که فقط در عرض 2 ماه اعطا می شود، به خانواده ها و وابسته های زیر 25 ساله تعلق می گیرد.

هنگامی که این ویزا را کسب کردید، هر دو سال یک بار بازدید از قبرس برای حفظ اعتبار ویزا لازم است.

قبرس عضو شنگن نیست، در نتیجه اقامت این کشور مزایای زیادی ندارد و آزادی سفر به شما اعطا نمی کند. در نتیجه بهترین گزینه برای اخذ اقامت از کشور های اروپایی نیست.

کسانی که به دنبال اخذ شهروندی قبرس و اتحادیه اروپا هستند، به سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو نیاز دارند. کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس به افراد با درآمد بالا این امکان را می دهد که در هر جای اتحادیه اروپا زندگی و تجارت کنند.

همه اعضای خانواده تحت این برنامه واجد شرایط هستند. متقاضیان موفق می توانند پاسپورت اتحادیه اروپا را در عرض 3 ماه بدست آورند. این طرح سریع ترین راه برای کسب شهروندی در اتحادیه اروپا است.

 قبرس به دلایل بسیاری مورد توجه است. اول و مهم تر از همه، اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند، و در نتیج، زندگی و کار را برای افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، آسان می سازد. این کشور سالانه بیش از 300 روز آفتابی را تجربه می کند، یکی از امن ترین کشورهای جهان است و مرکز تجارت، توریست و حمل و نقل دریایی است. املاک و مستغلات در قبرس در مقایسه با سال های گذشته مقرون به صرفه هستند و در حال حاضر زمان سرمایه گذاری در قبرس گزینه بسیار خوبی است. 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در آلمان امکان پذیر نیست

کشور آلمان، کشوری توسعه یافته با استانداردهای عالی برای زندگی و مهاجرت افراد متمول است. خربد ملک در آلمان برای افراد خارجی مجاز است و تابعیت اولیه خریداران ملک اهمیتی ندارد. با این حال، هیچ برنامه قانونی دال بر خرید ملک در آلمان و اخذ اقامت اروپا وجود ندارد. افرادی که به دنبال اخذ اقامت آلمان هستند، می توانند از روش های دیگر از جمله روش تحصیلی و یا کاری اقدام کنند.

اخذ اقامت آلمان به معنای حق سفر بدون ویزا در کل حوزه شنگن است. در صورتی که فردی از روش های قانونی اقامت آلمان را بدست آورد و به مدت تعیین شده در آلمان زندگی کند، می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کند. پاسپورت آلمان سومین پاسپورت قدرتمند جهان با دسترسی بدون ویزا به 188 کشور است.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در سوئد امکان پذیر نیست

از آنجایی که سوئد یک کشور پیشرفته و توسعه یافته است، افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. این افراد می توانند در سوئد ملک خریداری یا اجاره کنند. خرید ملک در سوئد برای افراد خارجی مجاز است و تابعیت اولیه متقاضیان خرید ملک اهمیتی ندارد.

با این حال سوئد برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک ندارد و افراد برای مهاجرت به این کشور باید از روش های دیگر اقدام کنند. استکهلم، گوتنبرگ و مالمو جزء محبوب ترین شهر ها برای خرید ملک در این کشور هستند. 

اخذ اقامت اروپا از کدام کشور بهتر است؟ یونان یا پرتغال یا اسپانیا؟

همانطور که در این صفحه اشاره شد، بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری غیر فعال مانند خرید ملک ندارند و اکثرا از متقاضی می خواهند که در کشور آن ها کارآفرینی کند و حضور فعال و فیزیکی برای مدیریت و کارآفرینی داشته باشد. از معدود کشورهایی که می توان بدون شرط حضور فیزیکی و تنها با سرمایه گذاری غیر فعال از جمله خرید ملک، اقامت آن را کسب کرد می توان به کشورهای اسپانیا، پرتغال و یونان اشاره کرد.

 

در این میان، باید توجه کنید که کشور اسپانیا دو تابعیتی را به رسمیت نمی شناسد و با شرایط بسیار سخت تنها به افرادی که 10 سال در اسپانیا به صورت قانونی زندگی کرده اند و کاملا به زبان اسپانیایی آشنایی دارند ممکن است تابعیت ارائه دهد. شرط اخذ تابعیت از یونان نیز زندگی طولانی در یونان و دانش زبان یونانی است اما کشور پرتغال تنها کشوری است که بدون اشاره مشخص به شرط حضور فیزیکی، با دانش ابتدایی به زبان پرتغالی و تنها بعد از 5 سال می توان برای تابعیت آن اقدام نمود. با وجود برنامه هایی از جمله خرید ملک در پرتغال در ملک های قدیمی با قیمت های ارزانتر و همچنین برنامه انجل ویزای پرتغال با هزینه بسیار مقرون به صرفه می توان در کل نتیجه گیری کرد که پرتغال ارزانترین برنامه های اخذ اقامت اروپا را با بیشترین پتانسیل اخذ تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا ارائه می دهد.

اقامت اروپا از طریق ویزای انجل

اقامت اروپا از طریق ویزای انجل

برنامه اخذ اقامت اروپا  از طریق ویزای انجل برنامه ای بسیار جدید و ترکیبی از سرمایه گذاری و استارتاپ است. این برنامه مقرون به صرفه یکی از روش های اخذ اقامت پرتغال است که اخیرا توسط دولت پرتغال به تصویب رسیده است.

برنامه انجل ویزای پرتغال حتی یک روز هم شرط حضور ندارد و به همین دلیل یکی از گزینه های مطلوب برای افرادی است که قصد ترک کشور خود را ندارند. متقاضیان بدون این که کشور خود را ترک کنند و یا کسب و کاری را راه اندازی کنند، تنها با پرداخت 180,000 یورو به یک شرکت انکوباتور مورد تایید دولت پرتغال، اقامت این کشور زیبای اروپایی را دریافت می کنند.

 

بعد از پرداخت هزینه به شرکت انکوباتور، این شرکت روی یک طرح استارتاپی مورد انتخاب متقاضی تحقیقات جامع انجام می دهد، مشکلات را پیش بینی می کند و راه کارهای خود را اعلام می کند. به این صورت، این طرح به یک مدل نهایی و قابل اجرا تبدیل می شود. 

این کسب و کار بعد از 3 سال به متقاضی اعطا می شود. در این مرحله او به انتخاب خود یا این کسب و کار را مدیریت می کند و یا آن را به یک نفر دیگر می فروشد.

در هر صورت، تنها با پرداخت این مبلغ بدون هیچ گونه هزینه جانبی و بدون نیاز به حضور فیزیکی حتی برای یک روز در پرتغال، پس از حدود 4 ماه اقامت این کشور به متقاضی اعطا می شود.

اقامت اروپا از طریق خرید اوراق قرضه

اقامت اروپا

اخذ اقامت از برخی از کشورها با خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است. در این روش نیازی به خرید ملک نیست و سرمایه پس از مدت زمان معلوم عینا به سرمایه گذار بازگردانده می شود. از آنجا که این اوراق قرضه از دولت خریداری می شود، این نوع سرمایه گذاری یک سرمایه گذاری بدون ریسک و مطمئن است.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

شرکت کنکاش برای اخذ اقامت از این روش اقدام نمی کند

اقامت اروپا

بسیاری از افرادی که به دنبال توسعه کسب و کار قبلی و یا راه اندازی کسب و کار جدید هستند، ثبت شرکت در اروپا را انتخاب می کنند. هدف اصلی این افراد، عمدتا پیشرفت و کسب سود بیشتر است و قصدی برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ندارند. با این حال، برخی از شرکت های مهاجرتی برای جذب مشتری این روش را به متقاضیان معرفی می کنند و ادعا دارند که با ثبت شرکت در اروپا می شود اقامت یک ساله بدست آورد.

پروسه اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت با فریب افسر مهاجرتی از طربق ثبت شرکت قلابی شروع می شود اما از آنجایی که تشخیص هدف اصلی افراد برای این افسران خبره کار سختی نیست، معمولا درخواست های ثبت شرکت رد می شود.

با این حال، در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود، حتی در صورتی که شرکت واقعی باشد اما نتواند مالیات سالانه را پرداخت کند، اقامت یک ساله متقاضی تمدید نمی شود.  به صورت کلی اگر فردی بتواند 5 سال اقامت را تمدید کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

شرط تمدید اقامت در روش ثبت شرکت چیست؟

برای تمدید اقامت از روش ثبت شرکت متقاضی باید اثبات کند که شرکت فعالیت واقعی دارد و می تواند مالیات را پرداخت کند. همچنین در صورت ارتکاب به جرائم عمدی کیفری اقامت متقاضی تمدید نخواهد شد.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

شرکت کنکاش برای اخذ اقامت از این روش اقدام نمی کند

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی به درد افرادی می خورد که قصد زندگی در کشور مقصد را دارند. افرادی که از این روش اقدام می کنند، باید 6 ماه در سال را در کشور مقصد مانند توریست زندگی کند و به هیچ وجه حق کار در آن کشور را ندارد. با اخذ اقامت از این روش، اقامت یک ساله اعطا می شود و در صورتی که متقاضی بتواند 5 سال متوالی اقامت یک ساله را دریافت کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند. با این حال ممکن است اقامت وی تمدید نشود و تمام تلاش ها بی نتیجه بماند.

این روش به هیچ وجه روشی مطمئن برای برنامه ریزی آینده خانواده نیست، زیرا به هیچ وجه تضمینی برای تمدید اقامت وجود ندارد.

معایب اخذ اقامت اروپا از روش تمکن مالی

روش تمکن مالی مخصوص افراد متمولی است که علاقه دارند برای مدت کوتاهی در یک کشور اروپایی اقامت داشته باشند.  

از آنجایی که این برنامه برای افراد متمول طراحی شده است، به هیچ وجه متقاضی حق کار کردن و کسب درآمد در آن کشور را ندارد.

دومین مشکل این برنامه شرط حضور طولانی مدت است که در صورت عدم رعایت این شرط، اقامت تمدید نخواهد شد.

این برنامه بیشتر برای افراد بازنشسته ای طراحی شده است که مشکلی با ترک کشور خود به مدت طولانی ندارند و دوست دارند سال های بعدی زندگی خود را به تفریح بپردازند.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

اقامت اروپا

اگر فردی اقامت یک کشور را داشته باشد، می تواند اقامت را برای همسر و فرزندان خود دریافت کند. برای مثال، اگر کسی قصد اخذ اقامت یونان داشته باشد، می تواند با همان مبلغ تعیین شده برای سرمایه گذاری، اقامت را برای همسر و فرزندان وابسته دریافت کند و نیازی به سرمایه گذاری بیشتر نیست. البته هر کشور قانون خاص خود را برای پذیرش فرزندان دارد و محدودیت سنی فرزندان در هر کشور متفاوت است. با این حال، اخذ اقامت برای همسر قطعی است.

اقامت اروپا از طریق ویزای تحصیلی

شرکت کنکاش برای اخذ اقامت از این روش اقدام نمی کند

اقامت اروپا از طریق ویزای تحصیلی

اخذ اقامت اروپا از طریق ویزای تحصیلی یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد برای مهاجرت انتخاب می کنند

نکته ای که در این برنامه ها وجود دارد این است که ویزای متقاضی فقط تا اتمام دوره تحصیلی معتبر است و پس از آن متقاضی ملزم به ترک آن کشور است. 

در تمام طول دوره تحصیل، متقاضی حق کار کردن در آن کشور را فقط به صورت پاره وقت دارد و در صورتی که اداره مهاجرت کشور مقصد متوجه شود که متقاضی با ویزای تحصیلی به صورت تمام وقت در کشور کار می کند، ممکن است متقاضی را از تحصیل منع و از کشور اخراج کند.

شرایط تحصیل در اروپا  چگونه است ؟

در صورتی که متقاضی بخواهد در کشور های اروپایی تحصیل کند دو راه دارد:

در صورتی که متقاضی زبان کشور مقصد را بلد باشد، می تواند در صورت اخذ پذیرش از یک دانشگاه به صورت رایگان در آن دانشگاه تحصیل کند.

اما در صورتی که متقاضی بخواهد در کشورهایی اروپایی به زبان انگلیسی تحصیل کند، باید بورسیه بگیرد که پروسه اخذ بورسیه از دانشگاه های اروپایی کار راحتی نیست و شرایط خاص خود را دارد.

اقامت اروپا از طریق ویزای کاری

شرکت کنکاش برای اخذ اقامت از این روش اقدام نمی کند

اقامت اروپا از طریق ویزای کاری

بسیاری از کشورهای اروپایی به افراد این اجازه را می دهند که در صورتی که بتوانند از یک کارفرما پشنهاد شغلی دریافت کنند، مادامی که شغل را حفظ کنند، در آن کشور اقامت داشته باشند. با این حال، پیدا کردن پیشنهاد شغلی از کشورهای اروپایی کار آسانی نیست.

در صورتی که یک شرکت اروپایی نیاز به نیروی جدید داشته باشد، باید در همان کشور آن موقعیت شغلی را آگهی کند. در صورتی که فرد مناسبی برای آن موقعیت شغلی پیدا نشد، کارفرما باید آن موقعیت شغلی را در کل اتحادیه اروپا آگهی کند. 

در نهایت در صورتی که فرد مناسب پیدا نشد، کارفرما می تواند شخصی را با تابعیت غیر اتحادیه اروپا استخدام کند.

بهترین روش اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری بهترین روش اخذ اقامت اروپا است. در این روش متقاضی سرمایه گذاری مطمئن انجام می دهد و از این سرمایه گذاری سود می برد. همچنین در 90 درصد از برنامه های سرمایه گذاری، شرط حضور حذف شده است و در نتیجه متقاضی ملزم به زندگی در آن کشور نیست.

در میان برنامه های سرمایه گذاری، برنامه ویزای طلایی پرتغال مزایای بهتری نسبت به دیگر برنامه ها از جمله امکان اخذ پاسپورت پس از 5 سال ارائه می دهد.

اقامت اروپا با کمترین هزینه

ارزانترین روش اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری چه برنامه ای است؟

برنامه انجل ویزای پرتغال یکی از برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است. هزینه این برنامه نسبت به دیگر برنامه های سرمایه گذاری کمتر است. در واقع هزینه این برنامه نسبت به برنامه ویزای طلایی پرتغال، از نصف کمتر است.

اخیرا کشور پرتغال برنامه ای بسیار پیشرو به نام انجل ویزا ارائه کرده است که نه تنها سرعت بیشتری دارد و بیشترین شانس را برای دریافت تابعیت اتحادیه اروپا ارائه می کند، بلکه نسبت به دیگر گزینه های اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. در این برنامه متقاضی اخذ اقامت پرتغال باید مبلغ 175,000 یورو در یک کسب و کار استارتاپی سرمایه گذاری کند تا در مورد این استارتاپ تحقیقات انجام شود و آن ایده بتواند به مدل نهایی برسد. سرمایه گذار در نهایت مالک نتیجه تحقیقات و این کسب و کار استارتاپی خواهد بود و چنانچه بخواهد می تواند آن استارتاپ را راه اندازی کرده و کسب درآمد کند، در صورتی هم که مایل نباشد می تواند تنها با پرداخت این مبلغ از مزایای اخذ اقامت پرتغال بهره مند شود و بعد از گذشت 5 سال برای تابعیت پرتغال که به معنی تابعیت کل اتحادیه اروپا است اقدام نماید. این برنامه بسیاری از هزینه های جانبی از جمله مالیات و هزینه های سنگین دولتی را در پی نخواهد داشت و ارزانترین و راحت ترین برنامه اخذ اقامت اروپا بدون هیچگونه شرط حضور فیزیکی محسوب می شود.

راحت ترین روش مهاجرت به اروپا چیست؟

راحت ترین روش مهاجرت به اروپا، مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری است. این روش آمار قبولی بالایی دارد و تعداد کمی از پرونده ها رد می شود. در این روش پس از سرمایه گذاری و در مدت چند ماه پردازش پرونده، امکان مهاجرت برای متقاضی، همسر و فرزندان وابسته او فراهم می شود.

مزایای اخذ اقامت اروپا چیست

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا  بسیار مورد علاقه افراد است، چرا که اخذ اقامت از یک کشور اروپایی عضو حوزه شنگن به افراد نه تنها اجازه اقامت و کار و زندگی در آن کشور را می دهد، بلکه دارندگان کارت اقامت می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند و در هر 6 ماه، 3 ماه را در آن کشورها سپری کنند. بنابراین اخذ اقامت این کشور ها ضمن ایجاد یک خانه امن دوم برای افراد و خانواده آنها در یکی از کشورهای تراز اول اتحادیه اروپا، به افراد آزادی سفر بدون ویزا در ناحیه وسیعی از قاره اروپا را می دهد.

امنیت: زندگی در محلی امن با خانواده، رویایی شیرین برای بسیاری از متقاضیان است. اروپا به طور کلی به عنوان محلی امن در نظر گرفته می شود. البته، اتحادیه اروپا دارای 28 عضو با موقعیت های امنیتی مختلف است. کشورهای اروپایی از حقوق دارندگان اقامت و یا شهروندی اروپا دفاع می کنند. این بدان معنی است که نه تنها شما و خانواده تان می توانید در یک مکان امن زندگی کنید، بلکه دارایی های مالی شما نیز محافظت خواهند شد.

کسب و کار: کسب و کار در بازار مشترک داخلی اتحادیه اروپا برای همه دارندگان اقامت و یا شهروندی اروپا ممکن است. یک بازار واحد برای تمام 500 میلیون نفری که دارای شهروندی یا اقامت اتحادیه اروپا هستند، وجود دارد.

سنگ بنای این بازار "چهار آزادی" است: آزادی حرکت مردم، کالاها، خدمات و ثروت بین کشور های عضو اتحادیه اروپا. هرکس که اقامت یا شهروندی اتحادیه اروپا را داشته باشد، با معافیت های محدودی، می تواند از این آزادی ها برخوردار باشد.

خدمات درمانی: اگر در اتحادیه اروپا زندگی کنید، مطمئنا از مزایای سیستم های مراقبت بهداشتی و سلامت لذت خواهید برد. علاوه بر این، از حق درمان در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با همان شرایط و با همان هزینه ای که مردم آن کشور پرداخت می کنند، برخوردار خواهید بود.

 تحصیلات: اروپا دارای برخی از بهترین مدارس و دانشگاه های جهان است و برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در دسترس است. بسیاری از دانشگاه های اروپا در سطح جهانی هستند که تحصیلات عالی رایگان ارائه می دهند.

 کیفیت زندگی: در تمام اتحادیه اروپا معیارهای زندگی بر اساس موارد ذکر شده در بالا مطابقت دارد. در اروپا می توانید یک زندگی کاملا نرمال با خانواده خود داشته باشید، در عین حال می توانید از تمام منافعی که اتحادیه اروپا می تواند ارائه دهد، لذت ببرید.

مراحل اخذ اقامت اروپا

1. عقد قرار داد با یک شرکت مهاجرتی مانند شرکت کنکاش.

2.  جمع آوری مدارک مورد نیاز بر اساس لیست مدارک که از سوی شرکت مهاجرتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت

3. سرمایه گذاری بر اساس گزینه انتخابی شما

4. ارسال پرونده متقاضی و خانواده او به اداره مهاجرت کشور مورد نظر توسط شرکت مهاجرتی جهت  بررسی درخواست 

5. صدور کارت اقامت اروپا در صورت پذیرفته شدن درخواست

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اروپا چیست؟

در برنامه های سرمایه گذاری اروپا نیازی به اثبات صاحب کسب و کار بودن متقاضی اصلی نیست.

برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اروپا بر اساس برنامه های مختلف سرمایه گذاری اروپا شامل موارد ذیل است:

 

  • مدارک شناسایی متقاضی (پاسپورت، شناسنامه، عقدنامه،..)
  • مدارک مالی که نشان دهند متقاضی شرایط مالی لازم برای سرمایه گذاری را دارد.
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک شغلی
  • مدارکی که نشان دهنده وابستگی فرزندان بالای  18 سال باشد.

کدام اعضای خانواده می توانند با متقاضی اصلی برای اخذ اقامت اروپا اقدام نمایند؟

در همه برنامه های اخذ اقامت اروپا، متقاضی اصلی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت را کسب نماید. در این میان تنها کشور پرتغال است که فرزندان را در هر سنی که باشند می پذیرد، به شرط آنکه فرزند دانشجوی تمام وقت باشد و متاهل نباشد.

درباره اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا

اخذ اقامت از یک کشور در اتحادیه اروپا، در صورتی که آن کشور عضو پیمان شنگن نباشد، از مزایایی نظیر سفر بدون ویزا برخوردار نخواهد بود. برای مثال، در صورتی که فردی بتواند اقامت قبرس را دریافت کند، از آنجایی که قبرس عضو شنگن نیست، نمی تواند بدون اخذ ویزا در کشور های حوزه شنگن سفر کند.

اما شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا، شهروند کل اروپا است. به این معنا که در صورتی که فردی بتواند شهروندی کشوری مانند قبرس را بدست آورد، شهروند کل اروپا است و در نتیجه حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را دارد. 

علاوه بر سفر بدون ویزا، شهروندان یک کشور اروپایی حق زندگی، کار و تحصیل را در تمام کشورهای اروپایی دارند. 

مزایای اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا

پاسپورت اتحادیه اروپا در میان قدرتمند ترین پاسپورت ها در جهان است که داشتن آن دنیایی از فرصت های جدید را به روی شما باز می کند. مزایای این پاسپورت بسیار زیاد هستند که از جمله آن ها حق دسترسی نامحدود به زندگی، بازنشستگی، کار، تحصیل و راه اندازی یک کسب و کار در اروپا است.

در بخش زیر به برخی از مزایای برتر آن اشاره شده است.

آزادی سفر

یکی از مزایای مهم پاسپورت اتحادیه اروپا حق آزادی سفر در تمام کشور های اتحادیه اروپا است. علاوه بر این، بسته به کشوری که شهروندی را اعطا کرده است، امکان سفر بدون ویزا به صدها کشور جهان نیز مهیا می شود.

متقاضیان می توانند در هر کشور اروپائی که تمایل دارید، زندگی، کار و تحصیل کنند. 

تحصیلات

بسیاری از دانشگاه های مشهور جهان، از جمله آکسفورد و کمبریج در اروپا قرار دارند. دارندگان این پاسپورت دسترسی به آموزش رایگان/کم هزینه تر در اروپا دارند.

خدمات درمانی

یکی از مزایای بزرگ پاسپورت اتحادیه اروپا دسترسی به خدمات درمانی جهانی در سراسر اتحادیه اروپا است. در حالی که هر کشور اروپایی سیستم درمانی خود را دارد، خدمات اولیه درمانی برای همه شهروندان تضمین شده است و سطوح مختلف وجود دارد.

متقاضیان همچنین می توانند یک کارت بیمه درمانی اروپایی برای پوشش خدمات پزشکی در سرتاسر اتحادیه اروپا دریافت کنند

ایمنی و حفظ حریم خصوصی

پاسپورت اتحادیه اروپا ایمنی و حفظ حریم خصوصی را در سطوح مختلف فراهم می کند.

1) برای همه شهروندان در اتحادیه اروپا حفاظت کنسولی وجود دارد.

2) اتحادیه اروپا اخیرا "مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی" را که یکی از جدی ترین قوانین حفظ حریم خصوصی در جهان است، معرفی کرده که حفاظت از حقوق شهروندان برای حفظ حریم اطلاعات خصوصی آن ها را بر عهده دارد.

3) قوانین سلامت و ایمنی در اروپا بسیار دقیق هستند. اتحادیه اروپا یکی از سختگیرانه ترین مقررات ایمنی تولیدات و مواد غذایی در جهان را دارد که به عنوان یک سیستم هشدار برای محصولات خطرناک موجود در بازار تلقی می شود.

 ایمنی و حفظ حریم خصوصی پیشرفته یک مزیت مهم این پاسپورت است.

مالی

مزایای مالی این پاسپورت برای سرمایه گذاران، بسیار کلیدی است. اتحادیه اروپا طرح های تشویقی مالیاتی جذاب برای سرمایه گذاری ارائه می دهد.

اروپا دارای توافقنامه حذف مالیات مضاعف (یا مالیات پایین) با بیش از 60 کشور دیگر است. مقررات اتحادیه اروپا همچنین یک حریم خصوصی مالیاتی ارائه می دهد که در بسیاری از نقاط جهان قابل دسترسی نیست.

در نهایت، کشورهای مختلف در سراسر اتحادیه اروپا نرخ های مالیاتی مختلفی را ارائه می دهند - کشورهایی مانند بلغارستان، قبرس، یونان، پرتغال، مونته نگرو و مالتا، نرخ مالیات مطلوب یا طرح درآمد حاصل از خارج را ارائه می دهند که می توانند بستر مالیاتی مناسبی را برای یک سال اول زندگی در آنجا ایجاد کند.

هنگامی که صحبت از پاسپورت اتحادیه اروپا باشد، هیچگونه مزیتی از شما دریغ نخواهد شد. نه تنها می توانید از مزیت کار، تحصیل و زندگی در بسیاری از کشورها با تاریخ و فرهنگ غنی در جهان برخوردار شوید، بلکه می توانید از بسیاری از مزایای ویژه نیز برخوردار شوید.

مراحل اخذ پاسپورت اروپا

پاسپورت اروپا

2 روش برای اخذ پاسپورت اروپا وجود دارد:

1.     اخذ اقامت یک کشور اروپایی و رعایت الزامات مربوطه

برای مثال، در صورتی که فردی اقامت پرتغال را بدست آورد، در صورت رعایت الزاماتی نظیر شرط حضور یک هفته در سال و قبولی در آزمون زبان پرتغالی در سطح اولیه، می تواند پس از 5 سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کند.

2.     اخذ تابعیت یک کشور به صورت مستقیم

برای مثال، در صورتی که فردی در قبرس ملک خریداری کند، در عرض 6 ماه تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست می آورد.

اخذ پاسپورت اروپا پس از 5 سال

در میان کشورهای اروپایی، پرتغال تنها کشوری است که پس از 5 سال با رعایت شرایط ساده تابعیت را به متقاضی اعطا می کند.

باقی کشور ها هم الزامات سخت تری دارند و هم مدت زمان لازم برای اعطای تابعیت در این کشورها بیشتر است.

 برای مثال، یونان پس از 8-9 سال، در صورتی که متقاضی حدودا 6 ماه در سال را در یونان زندگی کرده باشد، تابعیت و پاسپورت را اعطا می کند. در واقع یونان تنها کسانی را شهروند خود می داند که علاقه مند به زندگی در این کشور هستند.

اخذ اقامت اروپا با شرکت کنکاش

از میان برنامه های معرفی شده در این مقاله، شرکت کنکاش فقط از روش های خرید ملک و انجل ویزا اقدام می کند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.