اقامت اروپا در سال 2019

اقامت اروپا

اروپا با تاریخ غنی، معماری و فرهنگ شگفت انگیز، غذاهای خوشمزه، شهرهای مشهور و تنوع جغرافیایی از قبیل کوه ها، سواحل، جزایر، رودخانه ها، حومه ها و غیره، مقصد مطلوب مهاجران است و  در سال های اخیر بیشتر مردم از سراسر جهان تصمیم گرفته اند که این منطقه را به خانه خود تبدیل کنند.

 گروه های مختلفی از افراد به دنبال اخذ اقامت دوم هستند. شهروندان کشور هایی که دارای پاسپورت قدرتمند نیستند، با اخذ اقامت اروپا حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن را بدست می آورند. علاوه بر این، اخذ اقامت برای کسانی که به دنبال تجارت در اروپا هستند، مسئله ای حائز اهمیت است. عدم شرط حضور در این برنامه ها، راه حل برای افرادی است که همواره به دلایل مختلف از جمله شغل ثابت در کشور خودشان، توانایی زندگی در کشورهای دیگر را ندارند اما قصد اخذ اقامت دوم برای روز مبادا دارند.

اخذ اقامت از کشور های اروپایی  از روش های  متعددی امکان پذیر است. در این مقاله به طور خلاصه به برخی از آنها می پردازیم.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اروپا

"ویزای طلایی" یا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در واقع یک مجوز اقامت است که به دارنده حق زندگی در کشور را می دهد و با توجه به قوانین زمانی تابعیت آن کشور، به سمت شهروندی پیش می رود.

 "ویزای طلایی" واژه ای برای تمام اقامت های مختلف با برنامه سرمایه گذاری است که در آن یک فرد در کشور سرمایه گذاری می کند و در ازاء سرمایه گذاری، در طول دوره مهاجرت از یک سری مزایا و امتیاز ها برخوردار می شود. 

از طریق انجام یک سرمایه گذاری می توان مراحل اخذ اقامت اروپا را انجام داد. اکثر برنامه های مهاجرت به اروپا با سرمایه گذاری، شرط حضور فیزیکی ندارند و متقاضیان بدون نیاز به ترک وطن می توانند برای همیشه از مزایای داشتن این کارت استفاده کنند.

با سرمایه گذاری به این ترتیب، متقاضیان معمولا هم سود می کنند، هم میتوانند اقامت اروپا را دریافت کنند و با دانستن اینکه همه تخم مرغ ها در یک سبد نیست و بخشی از سرمایه خود را در کشور دیگری سرمایه گذاری کرده اند، آسایش خاطر بیشتری نسبت به آینده خواهند داشت. 

مسئله ای که "ویزای طلایی" را متفاوت می کند این است که این برنامه به طور کلی تمامی الزامات دیگر را حذف می کند. ویزای طلایی نیاز به پیشنهاد شغلی، شروع کسب و کار (که شامل برنامه های پیچیده کسب و کار، الزامات پرداخت مالیات و غیره) و یا حتی ازدواج ندارد.

در اکثر موارد، به طور کلی نیاز به زبان نیز حذف می شود. اگر قصد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را داشته باشید و زبان پرتغال بلد نباشید، مشکلی در روند اخذ اقامت شما پیش نمی آید.

به همین دلیل است که این برنامه ها "بلیط طلایی" برای کسانی هستند که قصد اخذ اقامت اروپا بدون هیچ گونه قوانین خاص را دارند. 

 کشور های پرتغال، یونان، بلغارستان، اسپانیا و ... دارای برنامه های گلدن ویزا هستند. با خرید ملک در این کشور ها در مدت چند ماه، اقامت اعطا می شود. شما با اخذ اقامت از یک کشور اروپایی، حق زندگی، کار و تحصیل در همان کشور و سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را بدست می آورید.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به دو روش خرید ملک و اوراق قرضه امکان پذیر است.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اقامت اروپا

یکی از مطمئن ترین روش های اخذ اقامت اروپا، خرید ملک است. در این روش متقاضی طبق قوانین کشور مد نظر، ملک را با ارزش تعیین شده خریداری می کند و در مدت چند ماه اقامت آن کشور را بدست می آورد. با خرید ملک در کشور های یونان (حداقل 250,000 یورو)، پرتغال (حداقل 280,000 یورو) یا اسپانیا (حداقل 500,000) می توان به راحتی اقامت این کشور ها را بدست آورد. از میان این کشور ها، کشور پرتغال در صورت رعایت الزامات لازم در برنامه، پس از 5 سال به آسانی تابعیت این کشور را اعطا می کند. با داشتن تابعیت از هر کشور اروپایی، شما شهروند کل اروپا هستید، و امکان زندگی، کار و تحصیل در تمام کشور های اتحادیه اروپا را دارید. یونان و اسپانیا هم پس از چند سال (بیشتر از 5 سال) ممکن است تابعیت را با شرایط خیلی سخت تر اعطا کنند. 

اقامت از طریق خرید ملک در آلمان

کشور آلمان، کشوری توسعه یافته با استانداردهای عالی برای زندگی و مهاجرت افراد متمول است. خربد ملک در آلمان برای افراد خارجی مجاز است و تابعیت اولیه خریداران ملک اهمیتی ندارد. با این حال، هیچ برنامه قانونی دال بر خرید ملک در آلمان و اخذ اقامت اروپا وجود ندارد. افرادی که به دنبال اخذ اقامت آلمان هستند، می توانند از روش های دیگر از جمله روش تحصیلی و یا کاری اقدام کنند. اخذ اقامت آلمان به معنای حق سفر بدون ویزا در کل حوزه شنگن است. در صورتی که فردی از روش های قانونی اقامت آلمان را بدست آورد و به مدت تعیین شده در آلمان زندگی کند، می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کند. پاسپورت آلمان سومین پاسپورت قدرتمند جهان با دسترسی بدون ویزا به 188 کشور است.

اقامت از طریق خرید ملک در سوئد

از آنجاییکه سوئد یک کشور پیشرفته و توسعه یافته است، افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. این افراد می توانند در سوئد ملک خریداری یا اجاره کنند. خرید ملک در سوئد برای افراد خارجی مجاز است و تابعیت اولیه متقاضیان خرید ملک اهمیتی ندارد. اما سوئد برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک ندارد و افراد برای مهاجرت به این کشور باید از روش های دیگر اقدام کنند. استکهلم، گوتنبرگ و مالمو جزء محبوبترین شهر ها برای خرید ملک در این کشور هستند. 

اقامت اروپا از طریق خرید اوراق قرضه

اقامت اروپا

اخذ اقامت از کشور های بلغارستان و انگلستان با خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است. در این روش نیازی به خرید ملک نیست و سرمایه پس از مدت زمان معلوم عینا به سرمایه گذار بازگردانده می شود. از آنجا که این اوراق قرضه از دولت خریداری می شود، این نوع سرمایه گذاری یک سرمایه گذاری بدون ریسک و مطمئن است.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا

بسیاری از افرادی که به دنبال توسعه کسب و کار قبلی و یا راه اندازی کسب و کار جدید هستند، ثبت شرکت در اروپا را انتخاب می کنند. هدف اصلی این افراد، عمدتا پیشرفت و کسب سود بیشتر است و قصدی برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ندارند. با این حال، برخی از شرکت های مهاجرتی برای جذب مشتری این روش را به متقاضیان معرفی می کنند و ادعا دارند که با ثبت شرکت در اروپا می شود اقامت یک ساله بدست آورد.

پروسه اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت با فریب افسر مهاجرتی از طربق ثبت شرکت قلابی شروع می شود اما از آنجایی که تشخیص هدف اصلی افراد برای این افسران خبره کار سختی نیست، معمولا درخواست های ثبت شرکت رد می شود.

با این حال، در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود، حتی در صورتی که شرکت واقعی باشد اما نتواند مالیات سالانه را پرداخت کند، اقامت یک ساله متقاضی تمدید نمی شود.  به صورت کلی اگر فردی بتواند پنج سال اقامت را تمدید کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی به درد افرادی می خورد که قصد زندگی در کشور مقصد را دارند. افرادی که از این روش اقدام می کنند، باید 6 ماه در سال را در کشور مقصد مانند توریست زندگی کند و به هیچ وجه حق کار در آن کشور را ندارد. با اخذ اقامت از این روش، اقامت یکساله اعطا می شود و در صورتی که متقاضی بتواند پنج سال متوالی اقامت یکساله را دریافت کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند. با این حال ممکن است اقامت وی تمدید نشود و تمام تلاش ها بی نتیجه بماند.

این روش به هیچ وجه روشی مطمئن برای برنامه ریزی آینده خانواده نیست، زیرا به هیچ وجه تضمینی برای تمدید اقامت وجود ندارد.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

اقامت اروپا

اگر فردی اقامت یک کشور را داشته باشد، می تواند اقامت را برای همسر و فرزندان خود دریافت کند. برای مثال، اگر کسی قصد اخذ اقامت یونان داشته باشد، می تواند با همان مبلغ تعیین شده برای سرمایه گذاری، اقامت را برای همسر و فرزندان وابسته دریافت کند و نیازی به سرمایه گذاری بیشتر نیست. البته هر کشور قانون خاص خود را برای پذیرش فرزندان دارد و محدودیت سنی فرزندان در هر کشور متفاوت است. با این حال، اخذ اقامت برای همسر قطعی است.

بهترین روش اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری بهترین روش اخذ اقامت اروپا است. در این روش متقاضی سرمایه گذاری مطمئن انجام می دهد و از این سرمایه گذاری سود می برد. همچنین در 90 درصد از برنامه های سرمایه گذاری، شرط حضور حذف شده است و در نتیجه متقاضی ملزم به زندگی در آن کشور نیست. در میان برنامه های سرمایه گذاری، برنامه ویزای طلایی پرتغال مزایای بهتری نسبت به دیگر برنامه ها از جمله امکان اخذ پاسپورت پس از پنج سال ارائه می دهد.

مراحل اخذ اقامت اروپا

1. عقد قرار داد با یک شرکت مهاجرتی مانند شرکت کنکاش.

2.  جمع آوری مدارک مورد نیاز بر اساس لیست مدارک که از سوی شرکت مهاجرتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

3. سرمایه گذاری بر اساس گزینه انتخابی شما

4. ارسال پرونده متقاضی و خانواده او به اداره مهاجرت کشور مورد نظر جهت  بررسی درخواست توسط شرکت مهاجرتی

5. صدور کارت اقامت اروپا در صورت پذیرفته شدن درخواست

مزایای اخذ اقامت اروپا

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا امروزه بسیار مورد علاقه افراد است، چرا که اخذ اقامت از یک کشور اروپایی عضو حوزه شنگن به افراد نه تنها اجازه اقامت و کار و زندگی در آن کشور را می دهد، بلکه دارندگان کارت اقامت می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند و در هر شش ماه، سه ماه را در آن کشورها سپری کنند. بنابراین اخذ اقامت این کشور ها ضمن ایجاد یک خانه امن دوم برای افراد و خانواده آنها در یکی از کشورهای تراز اول اتحادیه اروپا، به افراد آزادی سفر بدون ویزا در ناحیه وسیعی از قاره اروپا را می دهد.

امنیت: زندگی در محلی امن با خانواده، رویایی شیرین برای بسیاری از متقاضیان است. اروپا به طور کلی به عنوان محلی امن در نظر گرفته می شود. البته، اتحادیه اروپا دارای 28 عضو با موقعیت های امنیتی مختلف است. کشورهای اروپایی از حقوق دارندگان اقامت و یا شهروندی اروپا دفاع می کنند. این بدان معنی است که نه تنها شما و خانواده تان می توانید در یک مکان امن زندگی کنید، بلکه دارایی های مالی شما نیز محافظت خواهند شد.

کسب و کار: کسب و کار در بازار مشترک داخلی اتحادیه اروپا برای همه دارندگان اقامت و یا شهروندی اروپا ممکن است. یک بازار واحد برای تمام 500 میلیون نفری که دارای شهروندی یا اقامت اتحادیه اروپا هستند، وجود دارد. سنگ بنای این بازار "چهار آزادی" است: آزادی حرکت مردم، کالاها، خدمات و ثروت بین کشور های عضو اتحادیه اروپا. هرکس که اقامت یا شهروندی اتحادیه اروپا را داشته باشد، با معافیت های محدودی، می تواند از این آزادی ها برخوردار باشد.

خدمات درمانی: اگر شما در اتحادیه اروپا زندگی کنید، مطمئنا از مزایای سیستم های مراقبت بهداشتی وسلامت، لذت خواهید برد. علاوه بر این، شما از حق درمان در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با همان شرایط و با همان هزینه ای که مردم آن کشور پرداخت می کنند، برخوردار خواهید بود.

 تحصیلات: اروپا دارای برخی از بهترین مدارس و دانشگاه های جهان است و برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در دسترس است. بسیاری از دانشگاه های اروپا در سطح جهانی هستند که تحصیلات عالی رایگان ارائه می دهند.

 کیفیت زندگی: در تمام اتحادیه اروپا معیارهای زندگی بر اساس موارد ذکر شده در بالا مطابقت دارد. در اروپا شما می توانید یک زندگی کاملا نرمال با خانواده خود داشته باشید، در عین حال می توانید از تمام منافعی که اتحادیه اروپا می تواند ارائه دهد، لذت ببرید.

راحت ترین روش مهاجرت به اروپا چیست؟

راحت ترین روش مهاجرت به اروپا، مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری است. این روش آمار قبولی بالایی دارد و تعداد کمی از پرونده ها رد می شود. در این روش پس از سرمایه گذاری و در مدت چند ماه پردازش پرونده، امکان مهاجرت برای متقاضی، همسر و فرزندان وابسته او فراهم می شود.

اقامت اروپا با کمترین هزینه

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا با 25,000 یورو: ارزانترین روش اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا از کشور مالتا تنها با پرداخت 25,000 یورو امکان پذیر است. با برنامه اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی، متقاضیان می توانند اقامت یک کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا را بدست آورند. متقاضیان پس از اخذ اقامت این کشور، حق سفر بدون ویزا در سراسر حوزه شنگن را کسب می کنند. این برنامه شرط حضور ندارد و متقاضی فقط باید سالانه 25,000 یورو هزینه پرداخت کند. از این مبلغ، 15,000 یورو به عنوان مالیات پرداخت می شود و باقی مبلغ برای اجاره سالانه ملک هزینه می شود.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اروپا چیست؟

در برنامه های سرمایه گذاری اروپا نیازی به اثبات صاحب کسب و کار بودن متقاضی اصلی نمی باشد.

برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اروپا بر اساس برنامه های مختلف سرمایه گذاری اروپا شامل موارد ذیل است:

 

  • مدارک شناسایی متقاضی (پاسپورت، شناسنامه، عقدنامه،..)
  • مدارک مالی که نشان دهند متقاضی شرایط مالی لازم برای سرمایه گذاری را دارد.
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک شغلی
  • مدارکی که نشان دهنده وابستگی فرزندان بالای  18 سال باشد.

اخذ اقامت اروپا با شرکت کنکاش

از میان برنامه های معرفی شده در این مقاله، شرکت کنکاش فقط از روش های سرمایه گذاری شامل خرید ملک و اوراق قرضه اقدام می کند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.