اخذ اقامت اروپا در زمان کوتاه

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا امروزه بسیار مورد علاقه افراد است چرا که اخذ اقامت از یک کشور اروپایی عضو حوزه شنگن به افراد نه تنها اجازه اقامت و کار و زندگی در آن کشور را می دهد بلکه دارندگان کارت اقامت اروپا می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند و در هر شش ماه، سه ماه را در آن کشورها سپری کنند. بنابراین اخذ اقامت اروپا ضمن ایجاد یک خانه امن دوم برای افراد و خانواده آنها در یکی از کشورهای تراز اول اتحادیه اروپا، به افراد آزادی سفر بدون ویزا در ناحیه وسیعی از قاره اروپا را می دهد.

 از طریق انجام یک سرمایه گذاری می توان در مدت کوتاه اقامت اروپا را اخذ نمود. اکثر برنامه های اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری، شرط حضور فیزیکی ندارند و متقاضیان بدون نیاز به ترک وطن می توانند برای همیشه از مزایای داشتن کارت اقامت اروپا استفاده کنند.

  با سرمایه گذاری به این ترتیب، متقاضیان معمولا هم سود می کنند، هم اقامت اروپا را کسب می کنند و با دانستن اینکه همه تخم مرغ ها در یک سبد نیست و بخشی از سرمایه خود را در کشور دیگری سرمایه گذاری کرده اند، آسایش خاطر بیشتری نسبت به آینده خواهند داشت.

اخذ اقامت اروپا با شرکت کنکاش

 شرکت کنکاش در زمینه اخذ اقامت اروپا بسیار قدرتمند عمل می کند، به دلیل وجود سابقه و پشنوانه زیاد و شناخت وسیع از این صنعت شرکت کنکاش تنها برنامه هایی را ارائه می نماید که آمار موفقیت بسیار بالایی دارند و بهترین نتیجه را برای متقاضیان در پی خواهند داشت.

روش های اخذ اقامت اروپا

اقامت اروپا

از میان برنامه های زیر، شرکت کنکاش فقط با روش های سرمایه گذاری و خرید ملک اقدام می کند و مابقی، صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شما درج شده است.

 

از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در کشور های حوزه شنگن، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت اروپا درخواست نماید.

از طریق سرمایه گذاری

از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، اقامت اروپا به متقاضی اصلی و خانواده او اعطا می شود.

از طریق خرید ملک

برخی از کشور های اروپایی دارای برنامه های خرید ملک و اخذ اقامت اروپا هستند. به این صورت که با خرید ملک به ارزش معین، اقامت اروپا اعطا می شود.

 از طریق ازدواج

در این روش اگر متقاضی با فردی با تابعیت اروپا ازدواج کرده باشد، می تواند برای مهاجرت به اروپا اقدام کند.

از طریق تولد

در برخی از کشور های اروپایی، با تولد فرزندان در یک کشور، طبق اصل خاک یا خون، تابعیت آن کشور به فرزند اعطا می شود.

از طریق تمکن مالی

در این روش متقاضی باید ثابت کند که تمکن مالی لازم را دارد و به هیچ وجه در کشور های اروپایی کار نخواهد کرد.

از طریق تحصیل

اخذ اقامت اروپا با تحصیل در دانشگاه های اروپایی و مشغول به کار شدن در آن کشور پس از فارغ التحصیلی امکان پذیر است.

از طریق کار

کارت آبی اروپا به نیروهای کار و متخصص غیر اروپایی که قصد کار در اروپا را دارند، اعطا می شود. انگلستان، ایرلند و دانمارک کارت آبی اعطا نمی کنند.

ویزای طلایی اروپا به چه معناست؟

اقامت اروپا

اروپا با تاریخ غنی، معماری و فرهنگ شگفت انگیز، غذاهای خوشمزه، شهرهای مشهور و تنوع جغرافیایی از قبیل کوه ها، سواحل، جزایر، رودخانه ها، حومه ها و غیره، مقصد مطلوب مهاجران است و  در سال های اخیر بیشتر مردم از سراسر جهان تصمیم گرفته اند که این منطقه را به خانه خود تبدیل کنند.

 

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، روش های زیادی برای اخذ اقامت اروپا از جمله روش سرمایه گذاری وجود دارد. ویزای طلایی همان اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است.

منشاء پیدایش ویزای طلائی یا اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اولین برنامه ویزای طلایی در  8 اکتبر 2012 در پرتغال در تلاش برای ورود سرمایه لازم برای کشور از طریق بازار املاک پرتغال، آغاز شد.

تا به امروز، برنامه ویزای طلایی پرتغال بیش از 3.7 میلیارد یورو وارد کشور کرده است، بیش از 6,050 ویزای طلایی برای متقاضیان اصلی و 10,181 ویزا برای اعضای خانواده متقاضیان صادر شده است.

تقریبا 90 درصد از 3.7 میلیارد یورو به طور مستقیم به بازار املاک و مستغلات پرتغال وارد شده است. به همین علت، قیمت املاک به طرز چشمگیری افزایش یافته است. قیمت ها در پورتو (که حتی پایتخت پرتغال نیست) نسبتا بالا هستند.

رئیس صنف املاک پرتغال اخیرا گزارش داده است که قیمت ملک در پرتغال 37 درصد افزایش یافته است. به لطف  خرید ملک توسط خارجی ها به مبلغ 50,000 یورو، تعداد کل فروش املاک نیز نسبت به سال گذشته به میزان 30 درصد افزایش یافته است.

با توجه به موفقیت برنامه ویزای طلایی پرتغال، کشورهای دیگر در اروپای مرکزی که به دنبال جذب منابع مالی بودندف تصمیم گرفتند که برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری مخصوص کشور خود را معرفی کنند.

مانند پرتغال، تمرکز اصلی برنامه " ویزای طلایی" در بسیاری از این کشورها، بازار های املاک بوده است. در بسیاری از موارد، مردم خود نمی توانند و یا نمی خواهند در بازار املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. گاهی اوقات این مسئله به خاطر رکود اقتصادی یا سلب مالکیت یا بالا بودن مالیات بر دارایی است.

 

کشور های اروپایی با دلایل متعددی برنامه های ویزای طلایی اروپا را اجرا می کنند. یکی از عوامل مشترک، موفقیت این برنامه ها و رسانه ای شدن اخذ اقامت اروپا از طریق برنامه ویزای طلایی است. 

ویزای طلایی اروپا چیست؟

"ویزای طلایی" در واقع یک مجوز اقامت است که به دارنده حق زندگی در کشور را می دهد و با توجه به قوانین زمانی تابعیت آن کشور، به سمت شهروندی پیش می رود.

 

"ویزای طلایی" واژه ای برای تمام اقامت های مختلف با برنامه سرمایه گذاری است که در آن یک فرد در کشور سرمایه گذاری می کند و در ازاء سرمایه گذاری، در طول دوره مهاجرت از یک سری مزایا و امتیاز ها برخوردار خواهد بود.

اخذ اقامت اروپا از طریق برنامه ویزای طلایی چه فرقی با برنامه های دیگر دارد؟

مسئله ای که "ویزای طلایی" را متفاوت می کند این است که برنامه به طور کلی تمامی الزامات دیگر را حذف می کند. ویزای طلایی نیاز به پیشنهاد شغلی، شروع کسب و کار (که شامل برنامه های پیچیده کسب و کار، الزامات پرداخت مالیات و غیره) و یا حتی ازدواج ندارد.

در اکثر موارد، به طور کلی نیاز به زبان نیز حذف می شود. اگر شما پرتغالی صحبت نمی کنید، این مسئله برای شما مانعی ایجاد نخواهد کرد.

 

به همین دلیل است که این برنامه ها "بلیط طلایی" برای کسانی هستند که قصد اخذ اقامت اروپا بدون هیچ گونه قوانین خاص را دارند.

اخذ اقامت اروپا از طریق برنامه های گلدن ویزا در چه کشور هایی امکان پذیر است؟

کشور های پرتغال، یونان، بلغارستان و اسپانیا دارای برنامه های گلدن ویزا برای اخذ اقامت اروپا هستند. با خرید ملک در این کشور در مدت چند ماه، اقامت اروپا اعطا می شود. شما با اخذ اقامت اروپا از یک کشور، حق زندگی، کار و تحصیل در همان کشور و سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را بدست می آورید.

ویزای طلائی برای چه کسانی مناسب است؟

گروه های مختلفی از افراد به دنبال اخذ اقامت دوم هستند. شهروندان کشور هایی که دارای پاسپورت قدرتمند نیستند، با اخذ اقامت اروپا حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن را بدست می آورند. علاوه بر این، اخذ اقامت اروپا برای کسانی که به دنبال تجارت در اروپا هستند، مسئله ای حائز اهمیت است. عدم شرط حضور در این برنامه ها، راه حل برای افرادی است که همواره به دلایل مختلف از جمله شغل ثابت در کشور خودشان، توانایی زندگی در کشورهای دیگر را ندارند اما قصد اخذ اقامت دوم برای روز مبادا دارند.

پنج مزیت شهروندی و یا اقامت اروپا

اقامت اروپا

تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهایی توسعه یافته با کیفیت عالی برای زندگی هستند. تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای برنامه افامت یا شهروندی ار طریق سرمایه گذاری هستند. این برنامه ها برای آن دسته از افراد که مایل به سرمایه گذاری در اقتصاد اروپا و اخذ اقامت اروپا با آزادی سفر در حوزه شنگن هستند، ایجاد شده اند.

مزایای اخذ اقامت اروپا برای متقاضیان از کشور های غیر اتحادیه اروپا

امنیت

زندگی در محلی امن با خانواده، رویایی شیرین برای بسیاری از متقاضیان است. اروپا به طور کلی به عنوان محلی امن در نظر گرفته می شود. البته، اتحادیه اروپا دارای 28 عضو با موقعیت های امنیتی مختلف است. کشورهای اروپایی از حقوق دارندگان اقامت اروپا و یا شهروندی اروپا دفاع می کنند. این بدان معنی است که نه تنها شما و خانواده تان می توانید در یک مکان امن زندگی کنید، بلکه دارایی های مالی شما نیز محافظت خواهند شد.

کسب و کار

کسب و کار در بازار مشترک داخلی اتحادیه اروپا برای همه دارندگان اقامت اروپا و یا شهروندی اروپا ممکن است. یک بازار واحد برای تمام 500 میلیون نفری که دارای شهروندی یا اقامت اتحادیه اروپا هستند، وجود دارد. سنگ بنای این بازار "چهار آزادی" است: آزادی حرکت مردم، کالاها، خدمات و ثروت بین کشور های عضو اتحادیه اروپا. هرکس که اقامت یا شهروندی اتحادیه اروپا را داشته باشد، با معافیت های محدودی، می تواند از این آزادی ها برخوردار باشد.

خدمات درمانی

اگر شما در اتحادیه اروپا زندگی کنید، مطمئنا از مزایای سیستم های مراقبت بهداشتی وسلامت، لذت خواهید برد. علاوه بر این، شما از حق درمان در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با همان شرایط و با همان هزینه ای که مردم آن کشور پرداخت می کنند، برخوردار خواهید بود.

تحصیلات

اروپا دارای برخی از بهترین مدارس و دانشگاه های جهان است و برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در دسترس است. بسیاری از دانشگاه های اروپا در سطح جهانی هستند که تحصیلات عالی رایگان ارائه می دهند.

کیفیت زندگی

 

در تمام اتحادیه اروپا معیارهای زندگی بر اساس موارد ذکر شده در بالا مطابقت دارد. در اروپا شما می توانید یک زندگی کاملا نرمال با خانواده خود داشته باشید، در عین حال می توانید از تمام منافعی که اتحادیه اروپا می تواند ارائه دهد لذت ببرید.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.