اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا تنها از روش های سرمایه گذاری در اوراق قرضه و خرید ملک اقدام می کند و اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در حیطه کاری شرکت کنکاش نیست. این مقاله تنها برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر شما گردآوری شده است.

 

بسیاری از کشور ها از جمله کشور های اروپایی، به منظور رشد اقتصادی کشورشان، به متقاضیان ثبت شرکت اجازه می دهند که با کوله باری از علم و تجربه وارد آن کشور شوند، کسب و کار خود را راه اندازی کنند و علاوه بر ایجاد اشتغال در آن کشور، مالیات بر درآمد را پرداخت کنند. این افراد می توانند اقامت موقت یکساله دریافت کنند و در صورتی که کسب و کارشان موفق شود و توانایی پرداخت مالیات بر درآمد را داشته باشند، اقامت آن ها سالانه قابل تمدید خواهد بود.

متاسفانه بسیاری از شرکت ها به منظور جذب مشتری، از این قانون سوء استفاده می کنند و بدون اینکه متقاضی توانایی لازم برای راه اندازی کسب و کار در آن کشور را داشته باشد، فقط به منظور فریب افسر مهاجرتی، یک شرکت قلابی در کشور مقصد برای متقاضی تاسیس می کنند.

در واقع اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت تنها به درد افرادی می خورد که قصد راه اندازی کسب و کار واقعی و پرداخت مالیات بر درآمد را دارند. کشور هایی که به افراد خارجی اجازه ثبت شرکت می دهند، اصولا شرط حضور دارند و حتی اگر این طور نباشد، افراد برای به موفقیت رساندن کسب و کارشان نیاز به حضور در کشور مقصد دارند.

افرادی که واقعا به دنبال ثبت شرکت در اروپا هستند، هدفشان تجارت و سرمایه گذاری است و اخذ اقامت اروپا برای آنها الویت ندارد. این افراد می خواهند تا شعبه جدیدی از شرکت خودشان را در یک کشور دیگر تاسیس کنند تا  تجارت برایشان آسان تر شود. علاوه بر این، افرادی هستند که علاقه ای به ثبت شرکت در کشور خودشان ندارند و تصمیم دارند کسب و کارشان را در کشور های پیشرفته تر راه اندازی کنند. با این حال این که این افراد در صورت موفقیت، می توانند اقامت اروپا را دریافت کنند، اما از روز اول هدفشان ایجاد و یا توسعه کسب و کار است.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، افرادی که بتوانند 5 سال بدون وقفه اقامت موقت یک کشور اروپایی را داشته باشند، پس از 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم همان کشور اروپایی اقدام کنند. در نتیجه اگر افرادی که در اروپا، شرکت ثبت شده دارند، بتوانند 5 سال اقامتشان را تمدید کنند، مشکلی برای اخذ اقامت دائم پیش نمی آید.

اما مشکل اینجاست که اگر شرکت ثبت شده سوری باشد، این مسئله خیلی زود بر ملا می شود و پس از آن مجوز تجارت فرد غیر فعال می شود.

حتی اگر شخصی شرکت را با هدف اخذ اقامت ثبت کند و مشغول به کسب و کار در آن شرکت شود، در صورتی که درآمد چشمگیری نداشته باشد، باز هم مجوز تجارتش غیر فعال می شود.

در بسیاری از موارد کار به این جا نمی رسد. افسران مهاجرت خیلی از وقت ها به راحتی با درخواست افراد برای ثبت شرکت و اخذ اقامت موافقت نمی کنند. اکثر اوقات تشخیص اینکه فردی واقعا قصد ثبت شرکت واقعی را دارد یا تنها قصد فریب افسر مهاجرتی را دارد، کار سختی نیست. برای مثال، اگر پزشکی حاذق در ایران قصد اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت را داشته باشد، به احتمال زیاد درخواست وی رد می شود، زیرا هیچ پزشکی راضی نمی شود شغل پزشکی را رها کند و به دنبال ثبت شرکتی غیر مرتبط با شغلش در اروپا برود.

در صورتی که افراد سوابق شرکتی خوبی در ایران داشته باشند، ممکن است در ابتدا به راحتی به آنها مجوز ثبت شرکت و اخذ اقامت را اعطا کنند، اما در سال های بعد به هر علتی از جمله عدم پرداخت مالیات بر درآمد، اقامتشان را تمدید نکنند.

برخی دیگر از افراد اقامت اولیه را دریافت می کنند اما بعد از گذشت یک سال، دیگر خودشان مایل به تمدید اقامت نیستند، زیرا باید هر سال مبالغ هنگفتی را برای مالیات بر درآمد شرکتی که اصلا وجود خارجی ندارد و هیچ گونه درآمد زایی نداشته است، پرداخت کنند.

 

جمع‌ بندی

به طور خلاصه، اگر قصد ثبت یک شرکت واقعی برای تجارت و درآمدزایی ندارید، اصلا به دنبال اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت نروید چون در نهایت به احتمال زیاد نتیجه نخواهد داشت. اما اگر واقعا به دنبال توسعه کسب و کار خود و راه اندازی شرکت در اروپا هستید، باید هزینه های اولیه ای را پرداخت کنید که به طور میانگین حدودا 20,000 یورو خواهد بود.

این هزینه در مقایسه با هزینه های اخذ اقامت اروپا از روش های سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه و یا خرید ملک خیلی کمتر است. پس حتما باید دلیلی وجود داشته باشد که افراد روش ثبت شرکت را انتخاب نمی کنند. اگر اخذ اقامت اروپا با این مبلغ پایین امکان پذیر بود، افرادی که در کشور های با اقتصاد ضعیف زندگی می کنند، به هیچ وجه حتی یک ثانیه حاضر به زندگی در کشورشان نبودند و به راحتی به اروپا مهاجرت می کردند. اما همان طور که توضیح داده شد، شانس موفقیت در این برنامه بسیار کم است.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.