افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

یکی از الزامات سرمایه گذاری در ترکیه، داشتن یک حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه است. افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای اتباع خارجی طبق قوانینی صورت می گیرد که توسط بانک مرکزی ترکیه تعیین شده است.

اتباع خارجی چگونه می توانند در ترکیه حساب بانکی باز کنند؟

به دلایل مختلف از جمله ناامنی های سیاسی و عدم ثبات ارزش پول کشورها مخصوصا کشورهای حوزه خاورمیانه، افراد زیادی تمایل دارند که در بانک های ترکیه حساب افتتاح کنند. این افراد با رعایت الزامات لازم به راحتی می توانند پول های خود را پس از افتتاح حساب به ترکیه منتقل کنند.                                                                                                                    

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای کسانی که شهروند ترکیه نیستند

امکان باز کردن حساب بانکی برای افراد و شرکت های خارجی که تابعیت ترکیه ندارند، بدون نیاز به اخذ اقامت ترکیه، ممکن است.

اقدامات لازم برای افتتاح حساب در ترکیه برای اشخاص حقیقی

-         تعیین یک آدرس برای ارسال ابلاغیه

-         اخذ شماره مالیاتی مختص به افراد غیر مقیم یا خارجی از طریق مراجعه حضوری به اداره دارائی در ترکیه (برای انجام این مرحله باید حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.)

-         افتتاح حساب در یکی از بانک های ترکیه («زراعت بانک» یا «ایش بانک») و استفاده از خدمات بانکی (امکان داشتن حساب ارزی بر پایه یورو یا دلار هم در این بانک ها وجود دارد)

 

-         پس از افتتاح حساب هیچ اجباری برای حضور در ترکیه وجود ندارد و تراکنش های بانکی از طریق اینترنت قابل انجام است. توجه داشته باشید که برخی از بانک های ترکیه ممکن است شماره تلفن همراه ترکیه ای از شما بخواهند.

حساب سوییفت در ترکیه

با افتتاح حساب در هر یک از بانک های نامبرده می توانید به مقدار محدود از خارج از ترکیه پول دریافت کنید، اما امکان ارسال پول به خارج از ترکیه وجود ندارد.

 

علاوه بر این، در صورتی که مبلغ دریافتی بیش از محدوده تعیین شده باشد، باید برای شفاف سازی به بانک خود مراجعه کنید. 

افتتاح حساب بانکی از الزامات سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه به روش های مختلفی از جمله خرید اوراق قرضه، خرید ملک و ... صورت می گیرد.

یکی از رایج ترین گزینه های سرمایه گذاری، خرید ملک در ترکیه به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور است. متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه باید ملکی به ارزش حداقل 250,000 دلار آمریکا در ترکیه خریداری کنند یا 500,000 دلار در بانک سپرده گذاری کنند. این افراد در قدم اول باید برای خود حساب بانکی افتتاح کنند. با این که این پروسه در ظاهر کار ساده ای به نظر می رسد، اما در اصل پیچیدگی های خاص خود را دارد و پروسه آن وقت گیر است. بنابراین بهترین راه کمک گرفتن از شرکت های وکالتی خبره است تا بدون هیچ مشکلی حساب افتتاح شود و بعد از افتتاح حساب هم در نقل و انتقال پول مشکلی ایجاد نشود.

شرکت مهاجرتی کنکاش در تمامی مراحل اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه از جمله افتتاح حساب بانکی، خرید ملک، ارائه پرونده به اداره مهاجرت و ... همواره همراه متقاضیان بوده است و تمام امور مربوطه را با به کار گیری وکلای مجرب و کارشناسان خبره ملک  برای شما انجام خواهد داد.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.