اخذ شهروندی ترکیه مقدمه ای برای اخذ اقامت آمریکا

شهروندی ترکیه دروازه ای به سوی آمریکا

با افزایش قیمت برنامه معروف گرین کارت EB-5، (افزایش قیمت از 500,000 دلار به 900,000 دلار)، بسیاری از سرمایه گذاران در جستجوی مسیری جایگزین با هزینه ای کمتر برای دسترسی به ایالات متحده هستند.

جدا از افزایش قیمت، برنامه EB-5 با مشکلات جدی مواجه شده است. محدودیت پذیرش تنها 700 درخواست ویزا از هر کشور در هر سال، منجر به انباشته شدن تعداد زیادی  درخواست از برخی کشورها شده است. این مدت زمان انتظار، بیشترین تاثیر منفی را بر کشورهای پر جمعیت داشته است. به عنوان مثال بررسی پرونده یک فرد چینی ممکن است حدودا 17 سال طول بکشد. این مدت برای متقاضیان هندی در حدود 6 تا 7 سال است. حتی اگر افزایش قیمت برای برخی قابل قبول باشد، مدت زمان انتظار قابل قبول نیست.  

پس چگونه می شود برای اخذ اقامت آمریکا اقدام کرد؟

شهروندان کشور هایی که معاهده ویزای E-2 با ایالات متحده دارند، واجد شرایط درخواست ویزای اقامت آمریکا هستند. در حال حاضر بیش از 70 کشور دارای معاهده E-2 با آمریکا هستند، با این حال بسیاری از این کشور ها دارای توافقنامه ای مطلوب نیستند.

کشورهایی مانند انگلستان، ایتالیا، گرانادا، ژاپن و ترکیه دارای معاهده ویزای E-2  با حداکثر مدت زمان اقامت هستند. بنابراین اگر کشور شما دارای معاهده E-2 با ایالات متحده نیست، بهتر است که در ابتدا برای اخذ شهروندی کشوری که دارای این معاهده است، اقدام کنید.

به عنوان مثال متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری به میزان 250,000 دلار در خرید ملک در ترکیه، برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه اقدام کنند. مدت زمان انجام این پروسه بین 3 تا 6 ماه است.

به محض دریافت شهروندی ترکیه، متقاضیان می توانند برای ویزای E-2 آمریکا درخواست دهند. متقاضیان باید در یک کسب و کار در آمریکا سرمایه گذاری کنند و مالک حداقل 50 درصد از سهام آن باشند.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری به طور رسمی تعیین نشده است، با این وجود برای حصول اطمینان از موفقیت درخواست، توصیه می شود که حداقل 120,000 دلار سرمایه گذاری شود. این فرآیند حداقل 3 ماه زمان می برد و متقاضیان ویزای اقامت 5 ساله با امکان تمدید دریافت می کنند. 

در مجموع، تمام پروسه کمتر از 9 تا 12 ماه به طول می انجامد و حداقل حدودا 370,000 دلار به اضافه هزینه های جانبی، هزینه در بر خواهد داشت. این روش سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای اخذ اقامت آمریکا است که امتیاز اخذ شهروندی ترکیه را نیز به همراه خواهد داشت. 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.