احتمالا پرتغال به زودی عضو معاهده تجارت با آمریکا می شود

پرتغال و آمریکا

پرتغال ممکن است خیلی زود عضو معاهده E-2 شود. ویزای E-2 یک ویزای سرمایه گذاری قابل تمدید و غیر مهاجرتی است. برای اخذ ویزای E-2، سرمایه گذار باید پاسپورت کشور عضو معاهده E-2    را در اختیار داشته باشد و مبلغ قابل توجهی را در یک کسب و کار در ایالات متحده سرمایه گذاری کند و حداقل مالک 50٪ از این کسب و کار باشد.

با ویزای E-2، همسر متقاضی نیز واجد شرایط کار در ایالات متحده است و فرزندان می توانند تا سن 21 سالگی تحت ویزای E-2 والدین در ایالات متحده بمانند. اگر دولت پرتغال فرصتی برای ویزای مشابه برای شهروندان ایالات متحده ایجاد کند، می تواند عضو E-2  شود، زیرا این قرارداد باید بین کشورها به طور متقابل وجود داشته باشد.

اگر کارآفرینان پرتغالی واجد شرایط ویزای E-2 باشند، قادر به سرمایه گذاری، مدیریت و توسعه مشاغل در ایالات متحده خواهند شد. این نه تنها به اقتصاد ایالات متحده کمک می کند، بلکه باعث ایجاد اشتغال در ایالات متحده نیز می شود.

نیوزلند جزء کشورهایی است که به تازگی به معاهده E-2 پیوسته اند.

توجه داشته باشید که برای شرکت در این برنامه، متقاضی باید حتما شهروند یکی از کشور های عضو این معاهده باشد.

یکی از روش های اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغال، خرید ملک در این کشور و اخذ اقامت پرتغال است که در صورت رعایت الزامات لازم از جمله شرط حضور سالی یک هفته در پرتغال، امکان اخذ شهروندی این کشور وجود دارد. روش دیگر شرکت در برنامه انجل ویزای پرتغال است. این برنامه به هیچ وجه شرط حضور ندارد و پس از 5 سال امکان اخذ پاسپورت پرتغال را برای متقاضی فراهم می کند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.