آیا خرید ملک در کشورهای اروپایی هوشمندانه است؟

آیا خرید ملک در کشورهای اروپایی هوشمندانه است؟

چرا اروپا؟

با وجود این که هنوز در برخی از کشور اروپایی آثار بحران مالی و اقتصادی دیده می شود، تعداد سرمایه گذاران بین المللی که در  بازار املاک اروپا  سرمایه گذاری می کنند روز به روز افزایش می یابد. همین امر باعث رشد بیشتر بازار املاک اروپا 2018 شده است. با توجه به عدم ثبات در بازار املاک اروپا، آیا خرید ملک در اروپا هنوز جذاب است؟ و مهمتر از همه، آیا سرمایه گذاران می توانند از سرمایه گذاری در املاک اروپا انتظار دریافت بازده بالا داشته باشند؟

چرا سرمایه داران هنوز املاک اروپا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند؟

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

  

تا چند سال پیش این باور وجود داشت که دوران قاره اروپا به سر رسیده است، اما هنوز شاهد افزایش قیمت املاک اروپا هستیم زیرا سرمایه داران به طورچشم گیری برای سرمایه گذاری به بازار املاک اروپا رو آورده اند.

چگونه ممکن است قاره ای که رشد اقتصادی معمولی با تورم پایین را تجربه می کند، همچنان سرمایه گذاران از سراسر جهان را به خود جذب کند؟

پاسخ ساده است: همه اینها به سیاست پولی بانک مرکزی اروپا مرتبط است و هیچ ارتباطی به املاک ندارد. با سیاست پولی بانک مرکزی اروپا برای حفظ نرخ بهره پایین - در اوایل ماه سپتامبر 2017، در واقع بانک مرکزی اروپا تصمیم گرفت که نرخ بهره را به میزان 0.00 درصد برای مدت زمان طولانی حفظ کند - سرمایه گذاران هیچ راه دیگری به جز سرمایه گذاری در خرید ملک پیش روی خود نمی بینند. خرید سهام می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا بازار آن بسیار بی ثبات است و اوراق قرضه بسیار گران است زیرا سود حاصله هنوز هم در سطح بسیار پایینی قرار دارد.

حتی اگر قیمت املاک گران باشد، ملک همچنان سود سالانه حاصل از سرمایه گذاری و یا چند درصد درآمد خالص حاصل از اجاره را همراه دارد که این بازده بالاتری نسبت به سود صفر درصد سایر دارایی ها (سهام و اوراق قرضه) را دارد.

واقعیت این است که برخی از بازارهای نوظهور سرمایه گذاری با مشکلات نرخ رشد پائین، آشفتگی، قیمت پایین کالاها و نوسانات ارزی مواجه  هستند. سرمایه گذاران متمول به دلیل وجود چنین مشکلاتی در بازارهای نو ظهور علاقمند به بازار اروپا هستند.

 

در اصل، ملک همانند یک اوراق قرضه امن است. هر کجای اروپا که ملک خریداری کنید، هنوز هم می توانید انتظار کسب سود داشته باشید.

 

مقاله مرتبط: اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های خرید ملک در اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.