آمریکایی ها در املاک پرتغال سرمایه گذاری می کنند

اقامت پرتغال

سرمایه گذاری در املاک پرتغال، رویه ای جدید برای سرمایه گذاری مردم سراسر دنیا مخصوصا آمریکایی ها است و این مدل سرمایه گذاری روز به روز معروفتر می شود.

تصویر جدیدی که از پرتغال ارائه شده، موجب شهرت این کشور شده است و روز به روز توریست ها و سرمایه گذاران بیشتری به این کشور جذب می شوند. قیمت پایین املاک و کیفیت بالای زندگی در مقایسه با کشور اصلی آنها، عوامل دیگری برای جذب آمریکایی ها به خرید ملک در پرتغال هستند.

میگل د پواسون، مدیر کل املاک و مستغلات Sotheby در پرتغال، در مصاحبه با روزنامه پرتغالی Dinheiro Vivo گفت: «نرخ ورود گردشگران آمریکایی به پرتغال بسیار رشد کرده و این موضوع برای اقتصاد پرتغال مهم است. من هیچ شکی ندارم که موج بزرگ سرمایه گذاری بعدی در پرتغال توسط شهروندان ایالات متحده آمریکا، در بخش املاک و مستغلات و همچنین در بخش کسب و کار نیز خواهد بود.»

لئونید لیما، از آژانس املاک پرتغال، خاطر نشان کرد: انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئيس جمهور آمریكا باعث شده است كه بسیاری از مهاجران خارجی در ایالات متحده و یا سرمایه گذاران بین المللی «برای سرمایه گذاری در خرید ملک، گزینه های امن تری مانند پرتغال را جستجو كنند.»

به گزارش واشنگتن پست: پرتغال کشوری ارزان و محلی مناسب برای زندگی است.

به همین ترتیب، واشنگتن پست مقاله ای را برای ترغیب آمریکایی ها به سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور پرتغال منتشر  کرد و Cascais را به عنوان مقصدی مناسب معرفی کرد. «خرید یک خانه در خارج از کشور فقط برای ثروتمندان نیست، در برخی موارد زندگی در خارج از کشور ارزانتر از زندگی در ایالات متحده است،» و «قیمت های املاک و مستغلات در پرتغال در میان کمترین قیمت ها در اروپا است ».

مجموعه انتخابی که واشنگتن پست در مقاله «10 شهر جذاب که ثابت می کند شما می توانید به یک کشور جدید بروید و در آنجا به راحتی زندگی کنید» منتشر کرد، شامل ارزان ترین شهرها نیست، بلکه آنهایی است که «ارزش های بالائی را ارائه می دهند» و نسبت کیفیت زندگی به هزینه ها یا به بیان دیگر، نسبت کیفیت زندگی به هزینه زندگی در آن ها معقول است. این مطالعه با استفاده از یک پورتال آنلاین مخصوص بازنشستگی در خارج از کشور انجام شده است.

Cascais به عنوان «شهر جهانگردی اما آرام» شناخته شده است. این شهر  در ابتدا به عنوان یک روستای ماهیگیری رشد کرد و بعدها که توسط لوئیس اول پرتغال به عنوان محل اقامت تابستانی انتخاب شد، به یک جامعه پیشرفته تبدیل گشت. 

به گزارش روزنامه Público، بسیاری از آمریکایی هایی که قبلا تصمیم گرفته اند ایالات متحده آمریکا را به مقصد پرتغال ترک کنند، به دنبال هوای آفتابی، غذا، مهمان نوازی و فرصتی برای آغاز زندگی هستند. بر اساس بررسی های InterNations، آنها برای اثبات دلایل خود مبنی بر این که چرا پرتغال بهترین کشور در اروپا و پنجمین کشور در جهان برای مهاجرین است به مطالعات موردی پرداختند.

 علاوه بر ویزاهای طلایی که به موجب آن اجازه اقامت در پرتغال در مقابل حداقل سرمایه گذاری 500,000 یورویی در املاک و مستغلات داده می شود، کسانی هستند که برای اجاره ملک به پرتغال می آیند. 

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.