آشنایی با کشور کانادا

کانادا یکی از وسیع ترین کشورهای جهان است

آشنایی با کشور کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است. بنابراین انتظار نداشته باشید که تنها در طی چند هفته بتوانید از تمام نقاط آن دیدن کنید. سفر از یک شهر به شهر دیگر کانادا به معنای پیمودن مسافت های طولانی است. در صورت محدودیت زمان بهتر است تنها یک یا 2 شهر را انتخاب کنید و سعی کنید از تمام نقاط دیدنی آن جا بازدید کنید.

به خاطر داشته باشید که شهرهای کانادا بسیار وسیع هستند، بنابراین هنگام رزرو هتل یا اقامتگاه مطمئن شوید که فاصله زیادی با مکان های دیدنی اصلی، ایستگاه مترو و اتوبوس ندارید. با وجود این که که قیمت هتل در حومه شهرها ممکن است ارزان تر باشد، اما به خاطر داشته باشید که حومه شهرها با داشتن امکاناتی مانند مراکز خرید، پارک ها، سوپر مارکت ها  و غیره مانند شهری مجزا هستند و رفت و آمد از آن جا به مرکز شهرها ممکن است دشوار باشد.

این کشور 6 منطقه زمانی دارد و از 10 استان و 3 منطقه تشکیل شده است. اگر می خواهید در طول سفر  از تعداد زیادی از مناطق دیدنی کانادا بازدید کنید، بهتر است ماشین کرایه کنید. در برخی از مسیرها قطار از مناظر دیدنی بسیار زیبایی می گذرد و شما می توانید برای بازدید از این مناظر تورهای گردشگری خریداری کنید، اما به طور کلی سفر با ماشین، امکان بازدید از مناطق بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

خود را برای شرایط آب و هوایی کانادا آماده کنید

یکی از موارد مهمی که باید قبل از سفر به کانادا بدانید، این است که حتی اگر در تابستان به کانادا سفر می کنید، شب ها در مناطق کوهستان ممکن است بسیار سرد شود.

ساحل بریتیش کلمبیا (خط ساحلی غربی کانادا) در زمستان درجه حرارت ملایم تری دارد، اما اگر در این فصل در هر جای دیگری از کانادا باشید، هوا بسیار سردتر خواهد بود. یک کلاه پشمی گرم، دستکش های ضخیم و روسری برای محافظت از صورت خود به همراه داشته باشید.

 

کمترین دمای ثبت شده در کانادا در سال 1947  برابر با منفی 81.4 درجه فارنهایت ( منفی 63 درجه سانتی گراد) بوده است. در نیوفاندلند کانادا، اقیانوس اطلس گاهی اوقات یخ می زند و مردم روی آن هاکی بازی می کنند.

کانادا دو زبان رسمی دارد

اکثر کانادایی ها به زبان انگلیسی به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند. زبان فرانسه دومین زبان رسمی کانادا و زبان مادری حدود 20 درصد از جمعیت کانادا است.

کانادا جامعه ای چند فرهنگی با سطح مهارت های زبانی و لهجه های مختلف است.

 

فرانسوی زبان غالب در استان کبک است، اما Quebecois بسیار متفاوت تر از فرانسوی پاریسی است که در مدارس آموزش داده می شود.

انعام در کانادا

وقتی از پیشخدمت ها، آرایشگاه ها، رانندگان تاکسی، کارمندان هتل و دیگران سرویس دریافت می کنید، انتظار می رود در ازاء دریافت خدمات انعام پرداخت کنید. اگرچه در پرداخت انعام الزامی وجود ندارد، اما در بیشتر موارد پرداخت انعام بین 15 تا 20 درصد رایج است.

مطلع باشید که مالیات فروش به صورتحساب شما اضافه خواهد شد

کانادا مالیات فروش فدرال را به کلیه کالاها و خدمات اضافه می کند. بیشتر استان ها نیز مالیات مربوط به خود را دارند. این بدان معنی است که بسته به استانی که در آن هستید، صورتحساب شما می تواند تا حدود 15 درصد مالیات داشته باشد.

 

بنابراین وقتی کالایی را از یک فروشگاه خریداری می کنید، قیمتی که در برچسب مشاهده می کنید، قیمت نهایی نیست. همچنین انتظار داشته باشید که این مالیات به صورت حساب رستوران، صورت حساب هتل و ... اضافه شود.

کانادایی ها مردمانی بسیار مودب هستند

کانادایی ها در مودب بودن شهرت دارند. آن ها اغلب در مکان های عمومی بسیار خوش رفتار هستند و هر چیزی که «مخرب» یا «توهین آمیز» تلقی شود، مورد نکوهش قرار می گیرد. رفتارهایی همچون رعایت نکردن نوبت، ایجاد آشفتگی عمومی، فریب دادن، تاخیر کردن، آشغال ریختن و ... در کانادا مورد قبول مردم واقع نمی شود.

 

کانادایی ها به طور کلی مردمانی صبور هستند و از ایجاد نزاع و درگیری خودداری می کنند. برخی کانادایی ها تا حدودی محافظه کار هستند و حتی در جایی که نیازی به عذرخواهی نباشد، این کار را انجام می دهند.

در کانادا ارائه خدمات به مشتریان به بهترین شکل ارائه می گردد

اکثر فروشگاه های کانادا 7 روز هفته و تا آخر شب باز هستند. رستوران ها مناسب با هر رژیم غذایی، غذا سرو می کنند و پیشخدمت ها برخوردی دوستانه و دقیق دارند. 

معمولا مکالمه با نمایندگی های ارائه دهنده خدمات به مشتری رایگان است و هر نوع خدمات مورد نیاز به  بهترین شکل ارائه می شود.

رانندگی در کانادا

محدودیت سرعت در هر منطقه از کانادا متفاوت است. بنابراین قبل از شروع رانندگی محدودیت سرعت هر منطقه را بررسی کنید.

مانند اکثر کشورها، استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی باید توسط هندزفری باشد و سیگار کشیدن در اتومبیلی که کودک در آن است، غیرقانونی است. 

شرایط رانندگی در زمستان بسیار خطرناک می شود. هنگام بیرون آمدن در هوای برفی، حتماً یک تلفن همراه شارژ شده و یک جعبه کمک های اولیه همراه داشته باشید.  اگر ماشین شما برای رانندگی در زمستان مناسب نیست، بهتر است که از اتومبیل اجاره ای با تجهیزات مناسب استفاده کنید.

به بیمه درمانی نیاز خواهید داشت

کانادا سیستم خدمات درمانی عالی دارد، اما این این خدمات فقط مخصوص کانادایی ها است. 

بنابراین قبل از سفر به کانادا مطمئن شوید که از بیمه مسافرتی برخوردار هستید که هزینه های پزشکی در کانادا را پوشش می دهد.

مطمئن شوید که مدارک سفر کامل است

شهروندان بسیاری از کشورها برای ورود به کانادا به ویزا یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) نیاز خواهند داشت. 

ETA کانادا برای همه ملیت هایی که برای سفر به کانادا نیاز به ویزا ندارند، به جز آمریکایی ها، الزامی است. قبل از پرواز خود به کانادا باید این مدرک را دریافت کنید. گرفتن ETA یک فرایند ساده آنلاین دارد که تنها چند دقیقه طول می کشد.

اطلاعات ضروری

شماره تلفن برای تماس با سرویس های اضطراری از جمله پلیس، خدمات پزشکی و آتش نشانی در کانادا 911 است.

کیلومتر، سلسیوس و لیتر

کانادایی ها در تئوری از سیستم متریک استفاده می کنند، اما در عمل، کمی ترکیبی است. فاصله و سرعت به کیلومتر محاسبه می شوند، اما اگر از یک کانادایی سؤال کنید که قد و وزن او چقدر است، قد خود را به فوت و اینچ و وزن خود را به پوند اعلام می کند. 

برای درجه هوا، کانادایی ها از سلسیوس استفاده می کنند، اما وقتی نوبت به پخت و پز برسد، به فارنهایت تغییر می کند.

طبیعت کانادا را کشف کنید

کانادا دارای شهرهای خنک، مدرن و محبوب مانند تورنتو، ونکوور و مونترال است. این کشور به دلیل تنوع فرهنگی، غذای خوب و فعالیت های تفریحی مختلف به یک مقصد توریستی تبدیل شده است، اما زیبایی واقعی کانادا در خارج از شهرهای آن قرار دارد.

به دلیل وسعت کانادا و جمعیت نسبتاً کم، طبیعت این کشور وحشی و دست نخورده باقی مانده است.

کانادا بیشترین دریاچه ها را نسبت به سایر کشورهای جهان دارد.

در این کشور مناطق وسیعی از طبیعت بکر و دست نخورده وجود دارد.

اگر به دنبال ورزش در فضای باز از قبیل پیاده روی، کمپینگ، قایقرانی، اسکی، ماهیگیری، تماشای پرندگان و غیره هستید، مکانی بهتر از کانادا نخواهید یافت. 

کانادا دارای پارک های ملی زیادی است که فعالیت های عالی و مناظر باورنکردنی برای دیدن دارند. سعی کنید هنگام سفر به کانادا حداقل یک یا 2 مورد از آن ها را تجربه کنید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد برنامه های اخذ اقامت کانادا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.