آب و هوای کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

پرتغال در انتهای جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. جمعیت این کشور در حدود 10,500,000 نفر، مساحت آن برابر با 92,072 کیلومتر مربع، زبان رسمی آن پرتغالی و واحد پول آن یورو است. این کشور از سال 1986 عضو اتحادیه اروپا است. پرتغال در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد و با اسپانیا (شمال و شرق) مرز مشترک دارد. جمعیت این کشور به طور نابرابر در سرتاسر آن توزیع شده است. بخش زیادی از جمعیت آن در لیسبون، پایتخت ابین کشور، متمرکز شده است و که برابر با 2,700,000 نفر است. پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است که در سال 1139 تأسیس شد.

با وجود  اینکه  پرتقال دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است و توسط جنگل های سرسبز پوشیده شده است، باد های ملایم دائمی که از اقیانوس اطلس می آیند، آب و هوای این کشور را متعادل و بسیار مطلوب می کنند.

آب و هوای این کشور ممکن است برخی اوقات با زمستان های سرد و بارش قابل توجه برف همراه باشد اما به صورت کلی آب و هوای پرتغال مدیترانه ای است و تابستان های طولانی و گرم و زمستان های کوتاه و ملایم دارد. آب و هوا در شمال و جنوب کشور دارای اختلاف درجه است.

سردترین ماه ها در لیسبون، دسامبر، ژانویه و فوریه هستند. دمای روزانه معمولا در حدود 15 درجه سانتیگراد است (14 درجه سانتیگراد در ماه ژانویه و 15 تا 16 درجه سانتیگراد در ماه دسامبر و فوریه).

بهار در این کشور بسیار گرم و آفتابی است. فصل تفریحات ساحلی از اواخر ماه آوریل آغاز می شود و تا پایان ماه اکتبر ادامه دارد. نوامبر بارانی ترین ماه سال است و گاهی اوقات بارش تا چند روز ادامه دارد.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.