آب و هوای کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

پرتغال در انتهای جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. جمعیت این کشور در حدود 10,500,000 نفر، مساحت آن برابر با 92,072 کیلومتر مربع، زبان رسمی آن پرتغالی و واحد پول آن یورو است. این کشور از سال 1986 عضو اتحادیه اروپا است. پرتغال در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد و با اسپانیا (شمال و شرق) مرز مشترک دارد. جمعیت این کشور به طور نابرابر در سرتاسر آن توزیع شده است. بخش زیادی از جمعیت آن در لیسبون، پایتخت این کشور، متمرکز شده است و که برابر با 2,700,000 نفر است. پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است که در سال 1139 تأسیس شد.

با وجود  اینکه  پرتقال دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است و توسط جنگل های سرسبز پوشیده شده است، باد های ملایم دائمی که از اقیانوس اطلس می آیند، آب و هوای این کشور را متعادل و بسیار مطلوب می کنند.

آب و هوای این کشور ممکن است برخی اوقات با زمستان های سرد و بارش قابل توجه برف همراه باشد، اما به صورت کلی آب و هوای پرتغال مدیترانه ای است و تابستان های طولانی و گرم و زمستان های کوتاه و ملایم دارد. آب و هوا در شمال و جنوب این کشور دارای اختلاف درجه است.

سردترین ماه ها در لیسبون، دسامبر، ژانویه و فوریه هستند. دمای روزانه معمولا در حدود 15 درجه سانتی گراد (14 درجه سانتی گراد در ماه ژانویه و 15 تا 16 درجه سانتی گراد در ماه دسامبر و فوریه) است.

 

بهار در این کشور بسیار گرم و آفتابی است. فصل تفریحات ساحلی از اواخر ماه آوریل آغاز می شود و تا پایان ماه اکتبر ادامه دارد. نوامبر بارانی ترین ماه سال است و گاهی اوقات بارش تا چند روز ادامه دارد.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

آب و هوا در لیسبون

در لیسبون تابستان ها گرم و خشک و عمدتاً بدون غبار، و زمستان ها سرد، مرطوب همراه با وزش باد و تا حدی ابری است. در طول سال دما به طور معمول بین 8 درجه سانتی گراد تا 28 درجه سانتی گراد متغیر است و به ندرت کمتر از 4 درجه سانتی گراد یا بالاتر از 34 درجه سانتی گراد می رسد.

بهترین زمان سفر به پرتغال

بهترین زمان برای بازدید از پرتغال در بهار (مارس-می) است که سرتاسر کشور پوشیده از شکوفه است. همچنین پاییز (بین سپتامبر و اکتبر) هنگامی که خورشید هنوز می درخشد و  هوا گرم است، و از تعداد بازدید کنندگان کاسته شده است، زمان مناسبی برای بازدید از پرتغال است.

جغرافیای پرتغال

پرتغال توسط رودخانه تاگوس به دو قسمت تقسیم می شود که بخش شمالی که ناهموار است را از دشت های هموار در جنوب جدا می کند. چشم انداز شمال، کوه های پوشیده از جنگل شبه جزیره ایبری است، که توسط دره های عمیق به چندین بخش تقسیم شده است.

بین رودخانه های دورو و تاگوس، پیکو آلتو مرتفع ترین نقطه پرتغال در جزیره پیکو در آزورس در سرزمین اصلی قرار دارد.

چشم انداز جنوب رودخانه تاگوس، دشت های وسیعی است که دارای پوشش گیاهی مدیترانه ای مانند بلوط، انجیر، درختان زیتون و تاکستان ها است.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک یا انجل ویزای پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.