آب و هوای کشور فرانسه

آب و هوای کشور فرانسه

فرانسه قلب اروپا و بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا است. این کشور در غرب اروپا واقع شده و با کشورهای اسپانیا، آندورا، موناکو، ایتالیا، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ و بلژیک مرز مشترک دارد. مساحت آن 547,030 کیلومتر مربع است و جمعیت آن در حدود 61,000,000 نفر است. فرانسه به اقیانوس اطلس و مدیترانه راه دارد.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

در بیشتر نقاط شمالی کشور (شهر لیل) آب و هوا در تابستان خنک با دمای روزانه در حدود 22 درجه سانتی گراد در ماه های جولای و آگوست، و زمستان ها نسبتا سرد با درجه حرارت بین منفی 1 تا 5 درجه سانتی گراد است.

بارش باران و برف در طول سال در نقاط مختلف کشور یکسان نیست. در فرانسه بارش برف پدیده نسبتا نادری است. آب و هوای فرانسه معتدل اقیانوسی است.

آب و هوای پاریس و لیون

دومین نوع آب و هوا در فرانسه را می توان در شهر پاریس پیدا کرد. در پاریس آب و هوا گرمتر و آفتابی تر است. دمای روز در این شهر در ماه ژانویه حدود 7 درجه و در ماه اگوست در حدود 25 درجه سانتی گراد است. آگوست و سپتامبر ماه های نسبتا خشک با بارندگی های ناچیز هستند.

گاهی اوقات دما ممکن است به 30 درجه سانتی گراد برسد. اما تغییر دما تا این حد به دلیل تأثیر مداوم آتلانتیک در فرانسه معمول نیست.

لیون که در قسمت مرکزی فرانسه واقع شده است آب و هوای معتدل و بسیار خوبی دارد و دمای روزانه آن در زمستان حدود 7 درجه سانتی گراد (همانند پاریس) است. دما در تابستان در این منطقه گرمتر است.

معمولا دما در طول روز در ماه جولای و آگوست حدود 27 درجه سانتی گراد است، اما ممکن است به راحتی به 35 درجه سانتی گراد نیز برسد. آب و هوای لیون در مقایسه با لیل و پاریس آفتابی تر است. تابستان ها برای سرگرمی های خارج از خانه مناسب است. تابستان های این منطقه (آگوست و سپتامبر) به دلیل نفوذ هوای مدیترانه خشک است.

بخش جنوبی فرانسه در ساحل مدیترانه واقع شده است. در منطقه آب و هوا گرمسیری – مدیترانه ای است.

 

   

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.